Wiedźmin - kontynuacja

Na shoutboxie, ruszyła pewna dyskusja, którą warto kontynuować w osobnym topicu.

Niejaki Trzeci Kur udostępnił pewien link: http://www.radiogdan...sapkowskim.html

Przez co rozpoczęła się rozmowa dotycząca kontynuacji przygód Geralta (bądź innego Wiedźmina, choć z kontekstu wypowiedzi, wydaje mi się że to o niego właśnie chodzi).

Mam dwie hipotezy: albo będzie to książka pokroju 2 pierwszych tzn. zbiór wiedźmińskich opowiadań, albo będzie to początek nowej sagi, dziejącej się przed akcją wydanej już sagi. Wątpię żeby były to dalsze losy Geralta, a już z pewnością nie wydaje mi się żeby miała to być książka powstała na bazie gry, Sapkowski nie poszedłby na taki układ.

A co Wy o tym sądzicie? Może macie jakieś inne mniej lub bardzie potwierdzone informacje odnośnie tego tematu?

Odpowiedz
Ja sądzę, że będzie to raczej pojedynczy tom, ewentualnie dwa. Wątpię aby Sapkowski zamierzał napisać całą kolejną sagę o Wiedźminie.
Myślę więc, że pojawi się jeden góra dwa tomy, które niekoniecznie będą zbiorem opowiadań. Jeśli głównym bohaterem nie będzie Geralt, to najprawdopodobniej będą opowiadały o losach jakiegoś młodego wiedźmina (albo któregoś z tych pojawiających się już w sadze np. Lamberta, Eskela), który przy okazji na pewno napotka podczas swych przygód postacie dobrze znane fanom sagi jak np. Triss, Cirii, Vesemir, a może nawet samego
Geralta.
Możliwe też, że Sapkowski pokusi się np. o opowiedzenie historii początków wiedźminów i akcja będzie toczyła się jeszcze w czasach kiedy Kaer'Morhen było pełne życia i szkoliły się w nim dziesiątki jeśli nie setki młodych wiedźminów
Odpowiedz
Ja myślę, że Sapkowski stworzy nowego bohatera, a akcja książki będzie się działa jakieś 100 lat po wydarzeniach z ostatniej części "Wiedźmina". Nic się nie zmieni, te same realia itk., a głównym bohaterem będzie wiedźmin ze szkoły, która nie była podawana w poprzedniej sadze. Bohater będzie tylko trochę podobny do Geralta, w jego życiu pojawią się czarodziejki, ale aby nie było wtórności, jego przyjaciele nie będą podobni do Jaskra i Zoltana. Fabuła pierwszej części będzie opowiadała o jego początkach w fachu wiedźmińskim i jakiejś dużej przygodzie i intrydze, w którą został wplątany. Myślę, że będzie ok. 5-6 tomów.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik krzyslewy dnia niedziela, 29 stycznia 2012, 19:48 napisał

Ja myślę, że Sapkowski stworzy nowego bohatera, a akcja książki będzie się działa jakieś 100 lat po wydarzeniach z ostatniej części "Wiedźmina". Nic się nie zmieni, te same realia itk., a głównym bohaterem będzie wiedźmin ze szkoły, która nie była podawana w poprzedniej sadze. Bohater będzie tylko trochę podobny do Geralta, w jego życiu pojawią się czarodziejki, ale aby nie było wtórności, jego przyjaciele nie będą podobni do Jaskra i Zoltana. Fabuła pierwszej części będzie opowiadała o jego początkach w fachu wiedźmińskim i jakiejś dużej przygodzie i intrydze, w którą został wplątany. Myślę, że będzie ok. 5-6 tomów.

Możliwe, że będzie jak mówisz, ale nie zgodzę się z ostatnim. Wątpię, aby Sapkowski zamierzał napisać całą kolejną sagę liczącą aż z 5-6 tomów. Wydaje mi się, że raczej będą dwa, góra trzy.
Albo dwa tomy opowieści i jeden luźnych opowiadań
Odpowiedz
Oj tego bym nie był pewny, jego ostatnie książki szumu nie zrobiły, a wiedźmin jest i jeszcze trochę będzie na topie, może zdecydować się na coś większego, tylko pytanie czy będzie w stanie napisać znowu coś równie genialnego? Inaczej może to zostać odebrane jak skok na kasę.

Odpowiedz
← Literatura

Wiedźmin - kontynuacja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...