Wiedźmin - kontynuacja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Sosna,
Oj tego bym nie był pewny, jego ostatnie książki szumu nie zrobiły, a wiedźmin jest i jeszcze trochę będzie na topie, może zdecydować się na coś większego, tylko pytanie czy będzie w stanie napisać znowu coś równie genialnego? Inaczej może to zostać odebrane jak skok na kasę.
Raven Captain,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik krzyslewy dnia niedziela, 29 stycznia 2012, 19:48 napisał

Ja myślę, że Sapkowski stworzy nowego bohatera, a akcja książki będzie się działa jakieś 100 lat po wydarzeniach z ostatniej części "Wiedźmina". Nic się nie zmieni, te same realia itk., a głównym bohaterem będzie wiedźmin ze szkoły, która nie była podawana w poprzedniej sadze. Bohater będzie tylko trochę podobny do Geralta, w jego życiu pojawią się czarodziejki, ale aby nie było wtórności, jego przyjaciele nie będą podobni do Jaskra i Zoltana. Fabuła pierwszej części będzie opowiadała o jego początkach w fachu wiedźmińskim i jakiejś dużej przygodzie i intrydze, w którą został wplątany. Myślę, że będzie ok. 5-6 tomów.

Możliwe, że będzie jak mówisz, ale nie zgodzę się z ostatnim. Wątpię, aby Sapkowski zamierzał napisać całą kolejną sagę liczącą aż z 5-6 tomów. Wydaje mi się, że raczej będą dwa, góra trzy.
Albo dwa tomy opowieści i jeden luźnych opowiadań
krzyslewy,
Ja myślę, że Sapkowski stworzy nowego bohatera, a akcja książki będzie się działa jakieś 100 lat po wydarzeniach z ostatniej części "Wiedźmina". Nic się nie zmieni, te same realia itk., a głównym bohaterem będzie wiedźmin ze szkoły, która nie była podawana w poprzedniej sadze. Bohater będzie tylko trochę podobny do Geralta, w jego życiu pojawią się czarodziejki, ale aby nie było wtórności, jego przyjaciele nie będą podobni do Jaskra i Zoltana. Fabuła pierwszej części będzie opowiadała o jego początkach w fachu wiedźmińskim i jakiejś dużej przygodzie i intrydze, w którą został wplątany. Myślę, że będzie ok. 5-6 tomów.
Raven Captain,
Ja sądzę, że będzie to raczej pojedynczy tom, ewentualnie dwa. Wątpię aby Sapkowski zamierzał napisać całą kolejną sagę o Wiedźminie.
Myślę więc, że pojawi się jeden góra dwa tomy, które niekoniecznie będą zbiorem opowiadań. Jeśli głównym bohaterem nie będzie Geralt, to najprawdopodobniej będą opowiadały o losach jakiegoś młodego wiedźmina (albo któregoś z tych pojawiających się już w sadze np. Lamberta, Eskela), który przy okazji na pewno napotka podczas swych przygód postacie dobrze znane fanom sagi jak np. Triss, Cirii, Vesemir, a może nawet samego
Geralta.
Możliwe też, że Sapkowski pokusi się np. o opowiedzenie historii początków wiedźminów i akcja będzie toczyła się jeszcze w czasach kiedy Kaer'Morhen było pełne życia i szkoliły się w nim dziesiątki jeśli nie setki młodych wiedźminów
Sosna,
Na shoutboxie, ruszyła pewna dyskusja, którą warto kontynuować w osobnym topicu.

Niejaki Trzeci Kur udostępnił pewien link: http://www.radiogdan...sapkowskim.html

Przez co rozpoczęła się rozmowa dotycząca kontynuacji przygód Geralta (bądź innego Wiedźmina, choć z kontekstu wypowiedzi, wydaje mi się że to o niego właśnie chodzi).

Mam dwie hipotezy: albo będzie to książka pokroju 2 pierwszych tzn. zbiór wiedźmińskich opowiadań, albo będzie to początek nowej sagi, dziejącej się przed akcją wydanej już sagi. Wątpię żeby były to dalsze losy Geralta, a już z pewnością nie wydaje mi się żeby miała to być książka powstała na bazie gry, Sapkowski nie poszedłby na taki układ.

A co Wy o tym sądzicie? Może macie jakieś inne mniej lub bardzie potwierdzone informacje odnośnie tego tematu?
Wczytywanie...