Playstation 3 Move czy Xbox Kinect

Zastanawiam się nad kupnem jednej z tych konsol. I nie wiem zupełnie na którą kompletnie się zdecydować. Zakochałam się w te cały gry ruchowe, nigdy bym nie pomyślała, że dają tyle frajdy.. Ale każda z tych konsol oferuje troszkę inny system.

Dzięki Kinectowi porusza się całe ciało. Niektóre tytuły wymagają od gracza skakania, kucania, podskoków, i przede wszystkim - zwłaszcza przy grach tanecznych - ruszania się całego ciała. Monitorowany jest cały ruch ciała. Świetnie można się zabawić (i przy okazji poćwiczyć) przy czymś takim jak Just Dance 3 czy Dance Central 2.

PS Move jest zaś dokładniejszy. Tylko te całe pałeczki widzą niestety tylko ruch rąk. Chciałabym kupić konsolę m.in. ze względu na tańczenie, ale w move sprowadzałoby się to do gestykulacji, ewentualnie jak kupiłabym matę - do skakania po strzałkach. Ale taki taniec na strzałki ma jak dla mnie mało wspólnego z tańcem. To wręcz chora zręcznościówka, kinect pod tym względem jest fenomenalny. Nie znam jednak całej gamy możliwości move, może się więc mylę a pro po tańczenia? Generalnie konsole Sony zawsze były u mnie, czy to PS1 czy 2. Playstation dysponowało zawsze troszkę grami rpg, a Xboxa odbierałam jako konsolę głównie prorodziną czy do zabawy w gronie przyjaciół.

No więc doradźcie mi jak to z tymi konsolami jest. Teraz praktycznie większość gier wydawane jest na obie platformy, prawda? Czy Playstation Move może zaoferować coś równie dobrego jak Just Dance? Bo względnie widziałam jakieś gierki na move, ale typu zabijanie owadów, siatkówka (która wydawała się mniej statyczna niż te owady, ale i tak, stoi się w miejscu).
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Odpowiedz
Jest jeszcze WII
Odpowiedz
Patrząc na dostępne tytuły gier na Wii? Nie, dziękuje, postoje.
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Odpowiedz
No jak tam wolisz. Z Buckim TV nie mamy, o konsoli nie wspominając - można powiedzieć, że się nie znam. Luźna propozycja taka to była.
Odpowiedz
Nie mam nic przeciwko luźnym pomysłom. Ale chciałabym, żeby konsola - oprócz gier mocno imprezowych i ruchowych - miała też fajne tytuły dla jednego gracza jak np. Assassin Creed. Więc mam taki dylemat, bo chciałabym mieć sprzęt jednocześnie z ambitnymi tytułami, gdzie można do nich używać kontrolera (jak to jest w przypadku PS Move, np. "Heavy Rain"), ale jednocześnie tak fajne gry jak Just Dance czy Dance Central (Xbox Kinect). Czy przy move można się porządnie zmęczyć?
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Odpowiedz
Ja nie wiem, nie grałam na żadnej. Dlatego odpowiedzi na to pytanie szukaj w innym internecie

A konsole weź obie xD
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik kami dnia środa, 21 grudnia 2011, 12:46 napisał

A konsole weź obie xD

Kami Ty mi chyba źle życzysz. Niezłą sumę musiałabym wydać na dzień dobry, już nie wspominając o kosztach kupowania gier do obu konsol.
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Odpowiedz
ja tam mam xbox 360 Kinect i wolę Dance Central i pełen ruch niż machanie Movem w tą i drugą stronę :3 bez urazy dla fanów PS'a .
[center]

[right][center][center][center]


[/center][/center]

[/right][/center][/center]
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Lionel dnia środa, 21 grudnia 2011, 17:33 napisał

Spalić!



:*


ha ha xD nie bez powodu wydałam tyle swojej (ciężko zarobionej ) kasy . mój xbox ma się dobrze i za Chiny go nie spalę . musi wytrzymać do premiery ME3. będę się drzeć do Kinecta .
[center]

[right][center][center][center]


[/center][/center]

[/right][/center][/center]
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Lionel dnia środa, 21 grudnia 2011, 16:11 napisał

Jako PS-fanboy mówię NIE Xshitowi .

A co do Move, to polecam:
DAnce Dance Revolution

Też wolę Ps-y, ale Lionel.. Zobacz jakie to Dance Revolution jest mierne (system strzałek - prawie jak taniec.. ) przy czymś takim jak Just Dance 3 - dla tej głównie jednej gry mocno waham się w wyborze.

Wybrzydzam, wiem.
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Odpowiedz
Śpiewania unikam jak ognia, także ta wizja też do mnie nie trafia. Ale za to ps ma "LittleBigPlanet", a zawsze mi się marzyło zagranie w tą gierkę.

Bosiaxd, jeśli mam dość mały pokój, to kinect działa bez większych problemów?
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik krew_na_scianie dnia czwartek, 22 grudnia 2011, 07:55 napisał

Bosiaxd, jeśli mam dość mały pokój, to kinect działa bez większych problemów?


ja też mam mały pokój, w którym mam Kinecta (ma jakieś wymiary 3x5 metrów + dość duża kanapa przy ścianie przed TV - Kinect mam na ścianie). normalnie się nim posługuję i działa dobrze. zawsze można dokupić NYKO ZOOM, który zmniejsza potrzebne miejsce do 40% i umożliwia grę w dwie osoby (a nawet więcej) .
[center]

[right][center][center][center]


[/center][/center]

[/right][/center][/center]
Odpowiedz
Ja polecam Wii Nintendo <33 Bo mam . Ale też zastanawiam się nad kupnem między tymi dwoma konsolami jednak X-Box jest lepszy ale na ps cinect jest internet za darmo . Natomiast na X-Boxie jest płatny nie wiem jakie masz potrzeby i warunki dokładnie
Odpowiedz
Jak ja się zastanawiałam, czy PS czy Xbox kumpel zadał mi kilka pytań, które w sumie są ważne...

1. W gry ruchowe gra się fajnie na imprezach, przez pierwsze 2-3 dni, potem zdąży Ci się znudzić, więc konsoli nie kupuj wyłącznie pod nie Więc pytanie jakie gry wolisz? Dla mnie na przykład PSka była bezkonkurencyjna patrząc na Uncharted, Lost of Us, czy też Heavy rain.
2. Po drugie jakie konsole ma Twoje otoczenie? Bo w większości przypadków czy wypożyczanie sobie gier jest możliwe, tak jak wspólne granie.
3. Czy zależy Ci na multiplayerze? Ponoć większość gier na Xboxa ma multi płatne. To musiałabyś sobie sprawdzić
4. Czy miałaś okazję przetestować obie konsole w wersji move? Owszem prym wiedzie Xbox, bo jest mniej skrępowany, ale często zdarza się, że nie złapie jakiegoś ruchu. PS jest z kolei mniej wygodny bo trzymasz gałkę, ale z drugiej strony kamera dokładnie widzi każdy ruch i na przykład granie w Bioshocka Infinity na movie jest niezłą zabawą.
5. Porównaj sobie koszty. Ja jak kupowałam, Xbox był dużo droższy.
Odpowiedz
Teraz przy premierze kolejnej generacji, ceny bardzo spadły w dół, więc nie powinno być problemu finansowego. Ale te pytania przytoczone przez lelenię są bardzo istotne i pomocne. Dodałbym jeszcze jedno - czy większość znajomych, z którymi chcesz grać online, posiada daną konsolę. Moi kumple mają w dużej mierze Xbox i z nimi nie pogram, więc pozostają mi Niemcy czy Słowacy, ale też fajni goście.
Odpowiedz
← Inne

Playstation 3 Move czy Xbox Kinect - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...