[W2] Loredo

Ciekawi mnie jak oceniacie tą postać. Powiem szczerze, że utkwił mi on w pamięci bardzo dobrze, ciekawi mnie czy i wy macie podobnie. Z jednej strony złodziej, kanciarz, bandzior i wszystko co najgorsze, ale z drugiej strony zapewnia Flotsam jako taką stabilność, dba o bezpieczeństwo mieszkańców ogólnie rzecz biorąc trzyma wszystko w garści. Dla mnie to przykład człowieka, który wykorzystuje władzę do własnych celów, a te w pewnej mierze pokrywają się z potrzebami mieszkańców tego miasta.

Odpowiedz
Dla mnie to despota, który gotów jest opluć swoją ojczyznę i sprzedać własną duszę, jeżeli tylko mu się to opłaci. Dba o bezpieczeństwo mieszkańców (ale tylko ludzkich), bo leży to w jego szeroko pojętym interesie. Ludzie go jednak nie kochają, raczej się boją (co gwarantuje pewną stabilność i ład, ale może się łatwo zemścić), a dzięki skutecznej propagandzie nakręcania spirali strachu (przed Iorwethem i jego komandem) udało mu się wykreować fałszywy obraz "jedynego protektora". Łapówkarz, dziwkarz i zwyrodnialec.

Konkludując, "Jesteś kutwa, Loredo" - trudno nie zgodzić się z Geraltem.

Według mnie bardziej niejednoznaczną postacią w "Wiedźminie 2" jest król Henselt.
Odpowiedz
Zgadzam się z Tokarem. Postać zyskała moją jako taką sympatię, tylko dzięki dubbingowi. Bardziej mnie zaciekawiła i zachwyciła Saskia i Filippa - ciekawe jak potoczą się ich losy.
Odpowiedz
Owszem, wykorzystuje władzę do własnych celów, robiąc świadomie bądz nieświadomie dobrze dla innych ;p To bez wątpienia jedna z ciekawszych postacie w Wiedzminie 2
Odpowiedz
Dla mnie Loredo to taka osobliwa postać. Jak to Rojo kiedyś ujął : "(...) , Taki skurwysyn w imię dobra". Tyle że Loredo bardziej w kierunku bandziora. Zapewnia Flotsam stabilność ale pozorną. Elfy po prostu nie atakują miasta bo im to nie na rękę. Armia ŚP Foltesta by odbiła Flotsam , lub zrobiłby to ten chędożony Henselt (do gościa jestem na razie neutralnie nastawiony). Ale mimo że w jakiś sposób dba o Flotsam to Loredo to dla mnie jednak dziwkarz i kurwi syn.



Tutaj uwaga spojler :

W dodatku sprzedał Flotsam Henseltowi. Cholera mnie trafia jak ktoś jest nielojalny...
Odpowiedz
← Wiedźmin

Loredo - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...