[Serial] Doctor Who

Na początek rzucę nieco suchymi faktami:

Cytat

Doctor Who – popularny brytyjski serial science fiction, produkowany przez BBC. Nadawany jest od 1963. W 1989 przerwano emisję serialu, jednak w 1996 powstał film telewizyjny, a dzięki jego dobremu przyjęciu serię wznowiono w 2005. Doctor Who widnieje w Księdze Rekordów Guinnessa jako najdłuższy serial science fiction na świecie (prześcignął serialową wersję Star Treka liczącą 726 odcinków) i na stałe wpisał się do kultury brytyjskiej.


W tym temacie jednak pragnę skupić się na nowej serii, tej wznowionej w 2005 roku.

Ktoś oglądał? Ktoś zamierza? Ktoś wyznaje? Bo ja na pewno. Kolega kiedyś pokazał mi jeden odcinek z pierwszego sezonu. Obejrzałem, zrobiłem "meh" i odłożyłem ów serial na bok. Ale potem coś podkusiło mnie by przebrnąć dalej. Parę odcinków później dało się już zaobserwować u mnie pierwsze objawy zakażenia tym serialem, tzn. słyszenie dźwięków których nikt inny nie słyszy "wooo... woooo... wooo..." [dla niekumatych: (de)materializujący się TARDIS], dzika chęć posiadania śrubokręta dźwiękowego czy też patologiczna chęć zaciągania losowych urodziwych młodych brytyjek do małych budek telefonicznych. Sezon 1? Bomba. Sezon 2? Ojezu, przecież to jest tak zajebiste że lepiej być nie może. Well... Sezon 3 sprawił, że obejrzałem cały nawet bez przerw na siku czy papierosa. Potem przyszedł czwarty. Uznałem że nic lepszego wymyśleć po trzecim się nie da, toteż podszedłem nieco sceptycznie. I znów pomyłka. Podobnie z sezonem piątym, czy też najnowszym, szóstym, który całkowicie, absolutnie, niepowstrzymanie wbija w fotel i nie pozwala odejść od ekranu.

Serial to absolutne mistrzostwo. BBC należą się wielkie brawa nie tylko za jedną z najlepszych fabuł serialowych wszech czasów, ale także za oprawę muzyczną [orkiestra narodowa Walii bodajże, sauce needed] i za dobór aktorów. [David Tennant, Matt Smith i moja miłość największa, Karen Gillan]. Naprawdę z ręką na sercu polecam każdemu.

[Przez niego zawaliłem parę kolosów, toteż uwaga. Tak to jest jak idzie się do kumpla z nadzieją nauki, a kończy się przed TV robiąc maraton na 5 sezonów.]
Odpowiedz
Kiedyś pamiętam, że oglądałem ten serial, co tydzień leciało bodajże na TVP1 i nie mogłem się doczekać kolejnych odcinków. Teraz już minęło kilka lat odkąd go nie oglądałem, ale pamiętam, że bardzo mi się podobał.
Odpowiedz
A zapomniałem dodać, oglądałem tylko najnowsze odcinki z 2005, starszych nie.
Odpowiedz
Właśnie w zmianie aktorów grających kolejne wcielenia Doktora cały urok. To pozwalało na naprawdę spore manewry fabularne
Odpowiedz
Obejrzałem swego czasu kilka odcinków, powiem że mi się podobało, ale ja już tak mam że seriali nie oglądam, nie mam czasu, na regularne oglądanie tv, to bardzo ogranicza. Bądź co bądź moje zdanie o Doktorze Who jest jak najbardziej pozytywne

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik enether dnia sobota, 15 października 2011, 13:04 napisał

Właśnie w zmianie aktorów grających kolejne wcielenia Doktora cały urok. To pozwalało na naprawdę spore manewry fabularne


Możliwe, ale ja jestem płytki jak kałuża i przykuwam uwagę do wyglądu... a nie każdy z jego wcieleń było 'reprezentacyjne'. ... najlepszy to David Tennant.
Odpowiedz
Nie! Nie mów tak! Takimi stwierdzeniami wywołuje się flamewar! Prawidłowa konstrukcja zdania to "Moim zdaniem najlepszy to David Tennant"
IMHO Matt Smith.
Odpowiedz
Temat dawno nie ruszany, ale cóż. Przez Doktora miałam problemy z zaliczeniem semestru. Siedziałam jak debil oglądając co najmniej sezon na dzień, skutkiem czego zdałam egzaminy naprawdę fuksem, zaledwie raz czytając wykłady. No i nie mogę się doczekać 23.11.2013 kiedy Tennant powróci,wraz z Smithem, a zastąpi ich Capaldi
Odpowiedz
Niech żyje ten serial i Latający Cyrk Monty Pythona! Dzięki nałogowemu ich oglądaniu (i innych produkcji także) wykpiłem się z gimegzamu z angielskiego.

A co do samego serialu - uwielbiam, ale ma jedną, zasadniczą wadę - odcinki są bardzo, ale to bardzo nierówne, przynajmniej w pierwszych czterech sezonach nowej serii. Od sezonu 5 już trzyma w miarę wyrównany poziom, ale niestety potknięcia nadal się zdarzają(Uwaga: sezonów z Capaldim nie miałem okazji oglądać z pewnych przyczyn, więc nijak wiem jak się trzyma wtedy).
Odpowiedz
← Filmy/Seriale

[Serial] Doctor Who - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...