Nowy tom sagi George'a R.R. Martina już 22 listopada!


taniec ze smokami, george r.r. martin

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna...

Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy pomocy swych trzech smoków miastem zbudowanym na pyle i śmierci. Daenerys ma jednak tysiące wrogów i wielu z nich postanowiło ją odnaleźć…

Tyrion Lannister, uciekłszy z Westeros, gdy wyznaczono nagrodę za jego głowę, również zmierza do Daenerys. Jego nowi towarzysze podróży nie są jednak obdartą bandą wyrzutków, jaką mogliby się wydawać, a jeden z nich może na zawsze pozbawić Daenerys praw do westeroskiego tronu…

Północy broni gigantyczny Mur z lodu i kamienia. Tam właśnie przed Jonem Snow, dziewięćset dziewięćdziesiątym ósmym lordem dowódcą Nocnej Straży, stanie najpoważniejsze jak dotąd wyzwanie. Ma bowiem potężnych wrogów nie tylko w samej Straży, lecz również poza nią, pośród lodowych istot mieszkających za Murem…

W czasie narastających niepokojów fale przeznaczenia nieuchronnie prowadzą bohaterów do największego ze wszystkich tańców…

Do tej pory w cyklu "Pieśń Lodu i Ogniu" ukazały się następujące tytuły: "Gra o tron", "Starcie królów", "Nawałnica mieczy" (tom I: Stal i śnieg, tom II: Krew i złoto) oraz "Uczta dla wron" (tom I: Cienie śmierci, tom II: Sieć spisków).

  • Format: 125 x 183
  • Stron: 632
  • Oprawa: miękka
  • Cena detaliczna: 45 zł (w tym 5% VAT)
  • ISBN: 978-83-7506-897-9
Odpowiedz
I bardzo dobrze. Teraz czas na herezję; serial jest lepszy od książki. Może to wina tłumaczenia? To nie zdarza się często. Szczerze mówiąc nie przypominam sobie takiej sytuacji.
Odpowiedz
Rzeczywiście herezja. Serial opuścił wiele ciekawych wątków i zdecydowanie traci na epickości - wystarczy sobie przypomnieć ubogi turniej.
Oglądając serial cały czas miałem wrażenie niekompletności, jakby nie wszystko zostało przedstawione tak jak jak powinno. I tak naprawde poza wątkami z Murem, serial w ogóle nie oddaje klimatu książki.

Wszyscy wychwalają serial i rzeczywiście jest całkiem niezły, ale do książki się nie umywa.
Odpowiedz
A ja serialu znowuż ścierpieć nie mogę Ale to nie temat o serialu! Myślałam, że premiera polskiego wydania będzie w okolicach świąt, a tu taka miła niespodzianka! 11 listopada (Skyrim) i 22 listopada książka, to będzie miesiąc pełen wydatków..
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Odpowiedz
Zauważcie, że podzielili książkę na 2 tomy... wersja amerykańska jest w 1 tomie. Nie podoba mi się to ani trochę.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Gdybyś był wydawcą czegoś, co dobrze się sprzeda, to byś myślał nad tym, jak to podzielić na trzy części.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Courun kto wie, może z pomysłu skorzystają przy np. ostatniej części?

I taka będzie okładka? Troszkę odbiega od tych poprzednich, ale podoba mi się.
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Odpowiedz
Natomiast ja wolę taki podział, bo nie dość, że będę mógł się zagłębić w świat Westeros znacznie szybciej niż byłoby w przypadku tłumaczenia całej książki, to na dodatek będę mógł sobie zabrać ten tomik np. na uczelnię i chłonąć mądrości Tyriona, zamiast słuchać farmazonów tego dziada z mikrofonem na środku auli Generalnie ponad tysiąc stron to duża i nieporęczna cegła, która wzbudza niemile widzianą uwagę każdego człowieka w odległości 50 metrów i nadwyręża kręgosłup. Przełknę już te dziesięć dodatkowych złotych, niech Zysk sobie zarobi
Odpowiedz
← Nowości

Nowy tom sagi George'a R.R. Martina już 22 listopada! - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...