[W2] Błąd CRC

Ja nie wiem, czy to już desperacja, czy jeszcze jakaś głupia nadzieja. Przejrzałam już chyba miliard for na necie, ale nawet info na stronie Wiedźmina mi nie pomogło, a błąd nadal wyskakuje i już drugi dzień się morduje z grą. ;P A naprawdę nie chce mi się biegać do sklepu i wymieniać gry. Jeszcze tylko nie próbowałam odpalania na innym kompie, bo czekam na siostrę i jej sprzęt, ale może ktoś z was odkrył jakiś magiczny sposób na ten błąd? Poza przecieraniem płytki, zabawą z boostowaniem, zmianami trybu transferu danych, czy instalowaniem z dysku twardego ;P
Odpowiedz
Instalacja się zakończyła? Może wystarczy podmienić jakiś plik?
A jeśli nie zakończyła - sio do sklepu. Crc to suma kontrolna danych, może masz uszkodzoną pytę?
Odpowiedz
Na gram.pl było coś o tym, że ktoś zrobił obraz płyty na lapku i w ten sposób zainstalował u siebie.

Na Warowni Starego Morza:

Cytat

Pragnę pogłębić problem ale i uspokoić graczy. Otóż 2 godziny temu bylem w empiku na wymiane edycji premium na nową. Wymieniłem. Jak się okazało to nie wina nośnika. Przynajmniej moim przypadku.
To wina nagrywarki,otóż ściągnełem nowe sterowniki do niej i nadal wyskakuje błąd. Nawet z nową płytą. Prawdopodobnie wszyscy tutaj mamy nagrywarki samsunga.


inna porada, to samo forum:

Cytat

Miałem ten sam błąd. Mi pomogło wyłączenie antywirusa avasta i firewalla COMODO. Próbowałem 5 razy instalować, za każdym razem miałem w tym samym miejscu błąd. Po wyłączeniu antywirusa i firewalla poszło za pierwszym razem.


kolejna opcja:

Cytat

Szczerze mówiąc - większość problemów związanych z błędem CRC - nie wynika z wadliwości nośnika, a problemów z napędem optycznym lub jego oprogramowaniem (sterownikami,biosem etc...). Tak więc nim zaczniecie reklamować swoje nośniki - spróbujcie zainstalować gre na innym napędzie - a najlepiej zaktualizujcie bios/sterowniki waszego napędu. Tutaj zachęcam do poczytania na ten temat:

http://www.cdrinfo.pl/biosy

A jeśli byscie mieli dalej problemy - to zarejestrujcie sie na tamtejszym forum - tam na pewno znajda się ludzie którzy krok po kroku pomoga wam zaktualizować to co trzeba w waszym napędzie.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Jak na razie ze sklepu odesłali mnie do REDów

[Dodano po 42 minutach]

Ja mam nagrywarkę Liteon dwudziestkę. Bios nie pomógł Próbuję jeszcze z tym avastem.

[Dodano po 4 minutach]

Tyż nie pomaga.
Odpowiedz
Ale że jak Cię odesłali do REDów? Nie chcą Ci nowej gry dać? Oo I tak o, kopnęli w tyłek i kazali iść do producenta?
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
No. Powiedzieli, że po to tam jest pomoc techniczna, żeby takie rzeczy załatwiała. Albo ja jeszcze za mało wkurzona jestem.
A do supportu nie da się dodzwonić...
Odpowiedz
Pójdzie przez innego kompa. Booże, gdyby nie moja bezwarunkowa miłość do Wiedźmina chyba bym już piekło robiła Teraz to tylko quest dodzwonić się do siostry.

[Dodano po 5 minutach]

I gdyby część REDów nie była częścią przystojną ;P
Odpowiedz
Z strony Wiedźmina:


Cytat

Błąd CRC przy instalacji

1)Podczas instalacji prosimy wyłączyć program antywirusowy

2)Możliwe jest że czytnik DVD nie jest kompatybilny z płytą w formacie DVD9 - prosimy spróbować ręcznie skopiować pliki z obu płyt na dysk twardy i stamtąd zainstalować grę, również z wyłączonym programem antywirusowym

3)Aby ostatecznie wyeliminować winę napędu DVD, prosimy spróbować zainstalować grę na innym komputerze - również z zastosowaniem w/w zaleceń

4)Uszkodzona płyta podlega reklamacji w sklepie, jeżeli mimo wszystko takie rozwiązanie nie jest satysfakcjonujące - prosimy o kontakt pod adresem
Odpowiedz
1) Nie pomogło
2) Nie dało się, bo wywalało uszkodzony plik
3) Jasne, zainstalowało się... ale dopiero na kompie z sklepie jak chciałam zareklamować ;P
4) Chyba będę musiała ich w przyszłym tygodniu molestować
Odpowiedz
Jak pozbyłam się błędu CRC to zaczęło ode mnie żądać pliku data4.cab, którego nie ma na żadnej płycie *.* Ja pierd...
Odpowiedz

Cytat

1. Łatwiejszy i bardziej stabilny system instalacji oraz aktywacji gry. Więcej szczegółów już wkrótce.

2. DLC „Kłopoty z Trollem” będzie również częścią patcha. Koniec problemów z osobnym pobieraniem tej zawartości.

3. Usunięte problemy ze ściąganiem pozostałych darmowych DLC. Launcher gry poprawnie wykrywa i uaktualnia poszczególne moduły.

4. Poprawiona wydajność. Animacja płynniejsza do 30% oraz szybsze ładowanie gry – w zależności od sprzętu gracza oraz wersji gry – właściciele pudełkowego Wiedźmina 2 zauważą największą poprawę.

5. Poprawiono błędy powodujące zamykanie aplikacji, szczególnie podczas zapisywania i ładowania stanu gry.

6. Mapowanie klawiszy ruchu – teraz można przyporządkować ruch kursorom oraz klawiszom numerycznym.

7. Dodana opcja odwrócenia osi myszy

8. Technologia nVidia surround Vision działa poprawnie

9. Poprawione auto-wykrywanie konfiguracji sprzętowej w celu lepszej wydajności podczas właściwej rozgrywki

10. Usunięty błąd w queście „Klątwa Krwi” uniemożliwiający jego zakończenie

11. Po wygraniu mini-gry z mnichem GOG.com, link teraz wyświetla się poprawnie.

12. Poprawione napisy w sekcji GOG.com



Oto lista poprawek jakie wejdą wraz z patchem 1.1, całkiem sporo, no i co ważne dla tego tematu, naprawiono błąd przy instalacji

Odpowiedz
Ale ja się zastanawiam... co mi da patch do niezainstalowanej gry?
Odpowiedz
← Wiedźmin

Błąd CRC - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...