[W2] Ester Egg

Czytałem w recenzjach, że pojawiają się wesołe nawiązania do innych gier. Natknąłem się w sieci na jeden screen na potwierdzenie tych słów. Oto nieszczęsny assasyn, który źle wcelował ze swoim skokiem, czyli AC od Ubi


wiedassasyn.png

Znaleźliście jeszcze jakieś inne nawiązania?
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
To że zdechł to raczej było wiadomo.

Na początku jest nawiązanie, może nie do gry, ale do Prison Breaka
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Skoro o Easter Eggach temat, to warto wspomnieć o jednym muskularnym pięściarzu, z którym zmierzył się Geralt w Flotsam - Naizdup, co wszystko robi od tyłu. Jego imię też wiele mówi, gdy je się przeczyta wspak
Odpowiedz
Może nie jest to nawiązanie do gry, ale pojawią się w Flotsam pewien "promotor" zbierający zawodników na arenę - Ziggy Król

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Sosna dnia niedziela, 22 maja 2011, 22:23 napisał

Może nie jest to nawiązanie do gry, ale pojawią się w Flotsam pewien "promotor" zbierający zawodników na arenę - Ziggy Król

Oczywiście, że to nawiązanie do Ziggy Rozalskiego. Mają chłopcy poczucie humoru.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Jest jeszcze nawiązanie do B.J. Blazkowicza z "Wolfenstein 3D" i "Return to Castle Wolfenstein", gdy przegrywamy w kości ze Skalenem Burdonem, w której stawką jest grot włóczni Yahona
Odpowiedz
Jest rozmowa o tatuażu na plecach w lochach La Valettów - czyli Prison Break.

[Dodano po 11 dniach]

Jest jeszcze Balin w kopalni pod Vergen i magiczne pierścienie podczas uleczenia Saskii, co Geralt ciekawie podsumował
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Spacerując po Bindudze zawitałem do jednego z domów, gdzie na łóżku smacznie spał wieśniak imieniem Drizzt

[Dodano po 6 dniach]

W II liście Shilarda do cesarza Emhyra zacytowano słowa piosenki Jacka Kaczmarskiego pt. "Rejtan, czyli raport ambasadora". Dokładnie "Skłócony naród, król niepewny, szlachta dzika. Sympatie zmienia wraz z nastrojem raz po raz. Rozgrywka z nimi to nie żadna polityka."
Odpowiedz
Raz zerknąłem sobie na niebo w drugim akcie, ot tak by na chmurki popatrzeć.
Czasami widać ślad lecącego samolotu Do komety to niepodobne i za szybko się porusza
Jeśli lokacja ma tutaj znaczenie, to akurat stałem na skalnej półce w drodze do wraku statku, tuż za legowiskiem trolli.

No i tekst Iorwetha przed wprowadzeniem go związanego do Flotsam:
"Proste jak lembasy z masłem."


[EDIT]
Dorzucam screena z samolotem:
http://3.bp.blogspot....5BAminie+2.jpg

[EDIT 2]
O, tutaj widać lepiej. Jednak bardziej przypomina kometę, a nie ślad samolotu. A może to Dziki Gon?
http://1.bp.blogspot....molot+w+w2.jpg
Odpowiedz
Szpital dla obłąkanych, też można podciągnąć pod Kaczmarksiego-"stanął w ogniu nasz wielki dom":)Mickey raz Ci pierdolne- do "snatch"cygan-Bard Pitt:) akcja milosierdzia i włócznia Yachona i gwożdzie wam czegoś nie przypominają?
Odpowiedz
Misja "sprzed stuleci" Jak spotykamy maga, ma głos jak Xardas z Gothica 1, nosi ciemne szaty jak z Gothica i "pomaga" (tzn może zresetować talenty) głównemu bohaterowi. Może zbieg okoliczności, a może nie...

A i do tego w grze ten mag jest trudny do pokonania, a w Gothicu jest nieśmiertelny...
Odpowiedz
We Flostam przy dokach-koleś się pyta-"kapitanie a co jest w tych skrzyniach"-bursztynowa komnata:D
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Assil dnia czwartek, 30 czerwca 2011, 09:12 napisał

Raz zerknąłem sobie na niebo w drugim akcie, ot tak by na chmurki popatrzeć.
Czasami widać ślad lecącego samolotu Do komety to niepodobne i za szybko się porusza
Jeśli lokacja ma tutaj znaczenie, to akurat stałem na skalnej półce w drodze do wraku statku, tuż za legowiskiem trolli.

No i tekst Iorwetha przed wprowadzeniem go związanego do Flotsam:
"Proste jak lembasy z masłem."


[EDIT]
Dorzucam screena z samolotem:
http://3.bp.blogspot...25BAminie+2.jpg

[EDIT 2]
O, tutaj widać lepiej. Jednak bardziej przypomina kometę, a nie ślad samolotu. A może to Dziki Gon?
http://1.bp.blogspot...amolot+w+w2.jpg


Też to widziałem, ale to przecież kometa o której tyle w grze się mówi...
Odpowiedz
Akurat byłem w trakcie poznawania gry, o komecie nie słyszałem. Chyba dopiero w trzecim akcie coś mi się tam o uszy obiło.
Niemniej na pierwszym screenie kometa przypomina ślad samolotu i takie też było moje pierwsze wrażenie
Odpowiedz

Cytat

Niespokojna noc, niedobrego coś w powietrzu wisi... Zwierzaki tłuką się w oborze... A w tym wichrze krzyki słychać...
- Dziki Gon - powiedział cicho wiedźmin. - Pozamykajcie dobrze okiennice, panie Hofmeier.
- Dziki Gon? - przeraził się Bernie. - Widma?
- Bez obaw. Przejdzie wysoko. Latem zawsze przechodzi wysoko. Ale dzieci mogą się zbudzić, Gon przynosi senne koszmary. Lepiej zamknąć okiennice.
- Dziki Gon - powiedział Jaskier, niespokojnie zerkając w górę - zwiastuje wojnę.
- Bzdura. Przesąd.

Cytat

Wówczas zaskowyczała straszna beann'shie, zwiastunka czyjejś rychłej i gwałtownej śmierci, a przez czarne niebo pocwałował Dziki Gon - orszak płomiennookich upiorów na kościotrupach koni, szumiący strzępami płaszczy i sztandarów. Jak co kilka lat. Dziki Gon zebrał swe żniwo, ale od dziesięcioleci nie było ono tak straszliwe - w samym tylko Novigradzie doliczono się dwudziestu kilku osób zaginionych bez śladu ni wieści.
Odpowiedz
← Wiedźmin

Ester Egg - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...