„Mass Effect 3” – kolejne przecieki


Tak, jak mogliśmy się tego spodziewać, kolejne informacje o „Mass Effect 3” będą powoli wyciekały do sieci. Zapowiedź z „Game Informera” jest obfita w smakowite fakty i choć wydaje się, że najlepsze kąski zostały już ujawnione, to wciąż są pewne okruszki, o których zdecydowanie warto napomknąć.

mass effect

Oczywiście tu i ówdzie pojawiają się spoilery, o czym lojalnie uprzedzam.

Tak więc w telegraficznym skrócie:

  • Jak dobrze wiemy, głównym wydarzeniem prologu będzie najazd Żniwiarzy na Ziemię. Co jednak ciekawe, szybko okaże się, że nasz arcywróg wcale nie jest taki niezniszczalny jak sądzi i posiada pewną „piętę achillesową”. Oczywiście, BioWare obiecał, że będzie milczał w tej kwestii aż do premiery gry, gdyż wiąże się z nią interesujący zwrot akcji, który mógłby zniszczyć późniejszą rozgrywkę. Mam szczerzą nadzieje, że to nie jest jakiś zmyślny wirus, bo kolejny schemat byłby strasznie ciężki do przełknięcia.

  • Człowiek Iluzja nie szczędzi środków i wysyła swoich najlepszych agentów, aby zabili Sheparda. Zmierzymy się więc z samą „śmietanką” Cerberusa. Mniam!

  • Walka ma być znacznie trudniejsza niż w poprzednich częściach serii. Strzelanie w poszczególne części pancerza przyniesie diametralne różne rezultaty, a na walkę wręcz został położony jeszcze większy nacisk – stanie się ona koniecznością, a nie ciekawą opcją.

  • Jeżeli spodoba nam się jakaś pukawka, z której pruje do nas przeciwnik, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby ją sobie później wziąć z jego stygnących zwłok.

  • W grze znajdzie się miejsce na broń białą (futurystyczne odpowiedniki mieczów czy katan), ale nasz dziarski komandor nie będzie mógł z nich korzystać.

  • W grze spotkamy kilka znanych postaci (np. z książek), z którymi nie mieliśmy okazji jeszcze pogadać i odwiedzimy parę nowych miejsc, m.in. Sur'Kesh, rodzinną planetę Salarian.

  • Dobra wiadomość! Jeżeli ktoś nie miał okazji / nie mógł zagrać w DLC „Lair of the Shadow Broker” i „Arrival”, to za pomocą interaktywnego komiksu, będzie mógł poznać intrygę w nich zawartą i podjąć najważniejsze decyzje.

  • Pola bitwy mają być większe, a starcia będą bardziej zróżnicowane.

  • Lojalność różnych gatunków, będziemy mogli uzyskać nie tylko poprzez wykonywanie poszczególnych zadań. Szczegółów – brak.

  • Niektóre decyzje, które podjęliśmy w pierwszej części, będą miały wpływ na kształt intrygi w „Mass Effect 3”. Pamiętacie królową Raknii?

  • Nie będzie jednej, konkretnej drogi wiodącej do zakończenia gry. Tytuł oferuje mnóstwo różnorodnych opcji dotarcia na Ziemię, gdzie ostatecznie skopiemy tyłek Żniwiarzom.
Odpowiedz
Nie moge sie doczekac. Po prostu nie moge!
Odpowiedz
HURAAAA !! XD nie mogę się doczekać !! gram.pl już "pre-orderuje" ME3 !! Ja chcę premieręęęęęęęęęęęęęęęęęęę xD.
Odpowiedz
"Większy nacisk na walkę wręcz" - to mi się podoba, liczę na możliwość walenia z półobrotu
Odpowiedz
W sumie - w trailerze Żniwiarze gnoją Londyn (swoją drogą, liczę na akcent polski;p), więc może tym sposobem na nich, będzie odrobina angielskiej gościnności? Herbatka z 17-ej i After-Eight'y zabiją każdego twardziela;p

No i myślałem, że poza opcjami porażki i utraty Ziemi, a także zwycięstwa i jej ocalenia, będzie ta trzecia opcja - zwycięstwo, ale opłacone zniszczeniem naszej planety. Rozwiali moje płonne nadzieje. Potwory.

Liczę też na naprawdę duży wybór gnatów - szczerze mówiąc brakowało mi w ME2 tej różnorodności broni (co chyba ograniczało się do kolorystyki i statystyk, kształt był wiecznie ten sam). W ME2 wybór był mimo wszystko malutki (nie licząc DLC).

Edit:
No i ten, tego - już się posikałem :x
A gram.pl nie działa.
Odpowiedz
A raknii jako asari mówiła że (w skrucie) nam pomoże w wojnie
Odpowiedz
Ta pięta to pewnie rdzień żniważa
Odpowiedz
''W grze znajdzie się miejsce na broń białą (futurystyczne odpowiedniki mieczów czy katan),''

i głośne hurrrra z mojej strony

'' ale nasz dziarski komandor nie będzie mógł z nich korzystać.''

Czemu? Czemu, szturmowcowi idealnie wręcz, przecież nacisk był tam na walkę wręcz, znów machanie pięściami i kończenie max jednego, 2ch wrogów? a mogło być tak fajnie..
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
Cos mi mowi, ze Trzeci Kur ma racje.
Odpowiedz
Z tego, co udało mi się wyczytać, to w broń białą będą wyposażone przeważnie oddziały specjalne Cerberusa, a tym to akurat do cichych zabójstw się przydaje
Odpowiedz
← Nowości

„Mass Effect 3” – kolejne przecieki - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...