„Wiedźmin 2” i kwestia oprawy graficznej


Jak powszechnie wiadomo, wymagania sprzętowe „Wiedźmina 2” nie należą do najmniejszych i nasze podstarzałe graty zostaną wystawione na swoją własną „Próbę Traw”. Niektóre przejdą ten proces śpiewająco, dzięki czemu wybrańcy będą mogli cieszyć się detalami, które delikatnie pieszczą oczy oraz powodują cmokanie z zachwytu nad kunsztem CD Projekt RED. Inne czekają pewne komplikacje i skutki uboczne, przez co oprawa graficzna nie będzie już wzbudzała takiego podziwu. Ostatnie zwyczajnie polegną – jedynie czworo na dziesięcioro dzieci przeżywało tę mutację. Oczywiście, w tej konkretnej sytuacji powinno być zdecydowanie lepiej (obietnice optymalizacji kodu), aczkolwiek ktoś z pewnością zapłacze rzewnymi łzami.

wiedźmin 2

Nie wpadajmy jednak w defetyzm i grobowy nastrój, bo wczoraj media masowo próbowały nam sprzedać te emocje na każdym rogu. Tak czy siak, redakcja niemieckiego czasopisma „PC Games” przygotowała dla nas ciekawe porównanie. Zamieściła w sieci szereg gustownych obrazków, które w bardzo zgrabny sposób zestawiają ze sobą oprawę graficzną „Wiedźmina 2” – z jednej strony poziom niski, z drugiej tzw. „ultra”. Szczerze polecam, gdyż w dobitny sposób ukazuje ono, że dobry procesor i karta graficzna robią wielką różnicę.

PS. Na jednym z obrazków jest mocno roznegliżowana Triss, dlatego też zachęcam tylko pełnoletnich graczy. Wińcie niemieckich zbereźników.

Odpowiedz
Fakt, różnica widoczna gołym okiem.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Heh na jednym obrazku aż strażnik hełm założył po zmianie ustawień graficznych.
Odpowiedz
Ja tam modlę się żeby mi poszło ;(
Odpowiedz
← Nowości

„Wiedźmin 2” i kwestia oprawy graficznej - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...