Forgotten Realms - zapisy

Witam wszystkich, którzy piorunującą większością głosów wywindowali FR na pierwsze miejsce naszej ankiety W tym temacie możecie zgłaszać się do sesji, którą dla Was poprowadzę.
Przyznam na początku, że ilość głosów przerosła moje oczekiwania i nieco mnie przeraziła, gdyż nie ma możliwości bym poprowadził sesję na 20, 30 osób na raz. W związku z tym, jeśli oczywiście będzie Was naprawdę tak wielu, pojawi się kolejna sesja FR po zakończeniu pierwszej, do której nabór prowadzę w tym temacie. Nie ma możliwości rozstrzygnięcia bezdyskusyjnie obiektywnie kto powinien grać w pierwszej kolejności, zatem stawiam taką propozycję:

Proszę zatem o przesyłanie mi (na gg, na PM, na mail) takich oto "kart" postaci:
Kim postać jest - Jaka rasa, klasa, płeć, pozycja społeczna (jeśli to istotne), zawód itp.
Co postać umie - Nie chodzi tu o "Koncentracja - 15", "Charyzma - 12", lecz o sensowny opis kompetencji. Jeśli mamy do czynienia z wojownikiem przydałoby się wiedzieć jak dobrze obchodzi się z bronią i jakiego typu. Jeśli jest to Czarodziej, Czarownik, Kapłan lub inny Copperfield, to w czym się specjalizuje. Będą to zależnie od potrzeb również zdolności alchemiczne, językowe, "mechaniczne", powiązania, znajomości - słowem wszystko (i tylko to) co niezbędne byście wiedzieli kim gracie, a ja razem z Wami.
Krótka historia postaci - Nie mają być to straszliwe eseje z drzewami genealogicznymi. Tylko tyle, byście czuli się dobrze z odgrywaną rolą i żebym ja wiedział co z Wami zrobić. Przebieg kariery, służby, życia, szczególne osiągnięcia, doświadczenia, przyzwyczajenia, przyjaciele i wrogowie itp. Nie potrzeba mi informacji o ulubionych trunkach i powieściopisarzach (chyba, że jest to w jakiś sposób istotne). Ogólnie chodzi o to, by gra nie sprowadzała się do kwestii: "Nazywam się Pankracy Kalafior i bardzo lubię wąchać klej. Koniec".
Ewentualne cechy szczególne - rzeczony trunek, zamiłowanie do pomidorówki, jedno oko, lęk wysokości itp. Tylko to, co chcecie. Im więcej takich detali, tym lepiej czujecie i odgrywacie rolę, a mnie łatwiej Was prowadzić.

Jeśli otrzymam 10 zgłoszeń kosmicznych mocarzy, którzy pierdnięciem zakrzywiają czasoprzestrzeń - ok, poprowadzę taką sesję. Ale po pierwsze będę wymagał od Was równie kosmicznego odgrywania tych postaci, po drugie zaś zafunduję Wam bezwzględny "level scanning", w efekcie którego nie wróżę całej paczce Niszczycieli Światów długiej i świetlanej przyszłości.

Wszystkich chcących grać ze mną przestrzegam - nie należę do tej kategorii MG, którzy nie ruszają się bez podręcznika, tabelki i kostki. Mechanika jako taka w tej sesji nie istnieje, to co i jak robicie (opisujecie) jest wyznacznikiem (możliwie najbardziej logicznym) efektu Waszych działań. Nie jestem także obsesyjnym fanatykiem Forgotten Realms, nie znam imion czterech żon Elminstera. Jeśli napiszę, że drowy noszą czerwone szelki, a ktoś się oburzy, bo przecież wszyscy wiedzą i Biblia - Podręcznik 58 edycji DnD twierdzi, że noszą zielone albo wcale, to bardzo proszę nie ciskać we mnie gromami ani innymi przedmiotami. To ma być role play, nie konkurs wiedzy o Faerunie ani dedekowy hack'n'slash rodem z filmu "Gamers".

Na koniec - jeśli faktycznie chętnych będzie multum zastanówcie się dobrze, czy NA PEWNO macie dość czasu i determinacji by brać udział w sesji i dojść do jej końca, nie zajmując miejsca komuś innemu.

Nadesłane postacie wybiorę nie tylko na podstawie ich atrakcyjności (nie musicie pisać mi tu wypracowań po 20 stron), ale także tego jak się wkomponowują w koncepcję rozgrywki. Nie wybrani za pierwszym razem będą mogli zagrać za drugim, jeśli nadal będzie im się chciało, będą mogli i się nie obrażą Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia. Pod koniec przyszłego tygodnia napiszę tutaj kogo wybrałem, wyślę Wam hasła do sesji i powiem dokładniej jakie będą jej zasady.
Do kiedy te zgłoszenia? : )
Do końca przyszłego tygodnia, ewentualnie dłużej jeśli będzie potrzeba, ale na tę chwilę mamy nieco ponad tydzień.
Wpisz mnie na bufor. W razie czego moge zagrac jak by jakis kryzys czy cos zapanował ;]
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Moi.
Całe dwie osoby, aż nie wiem co z tym zrobić. Reszta (jeśli jakaś jest) ma czas do niedzieli.
To właśnie chciałem określić w zależności od tego jakie mi postacie nadeślecie Zatem może po prostu powiedzcie jaki obszar by Wam najbardziej pasował?
Dobra, to też się na to piszę, żeby Wiktul się nie smucił

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Wiktul dnia czwartek, 10 marca 2011, 20:47 napisał

To właśnie chciałem określić w zależności od tego jakie mi postacie nadeślecie Zatem może po prostu powiedzcie jaki obszar by Wam najbardziej pasował?


Dla mnie to obojętne, chociaż wolałbym wyjść poza Wybrzeże Mieczy, które jest dość wyeksploatowane.
Może Sembia? : D

Ja wyślę swoją postać w sobotę, jeśli to nie za późno : ) Mam jeszcze do napisania historię postaci do RPGa live ( ;p ) i nie chciałabym grać dwoma podobnymi postaciami, więc muszę się mocno zastanowić : p
Jasne, postacie bez pośpiechu, oby były dobre do gry dla Was Co do Wybrzeża Mieczy - tego nie będzie raczej, kompletnie mnie nie rajcuje ta miejscówa i jest tak zgrana (dosłownie), że już naprawdę dość
Powiedz mi Wikhtooloo czy ja sie na to załapuję, bo jak tak to zacznę szlifować postać.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
A czemu miałbyś się nie łapać?

[Dodano po 23 minutach]

Jeszcze co do miejsca - zależnie od rodzaju postaci będzie to sesja stacjonarna (np. nadeślecie mi samych zaginionych w akcji Norrisów, to Was przeczołgam po Khedżystanie ), jeśli natomiast postacie będą zróżnicowane, to sesja może być toczona w kilku miejscach. Jeśli zaś jest Ci niezbędne, Lio, wiedzieć jaka jest "startowa lokacja", to powiedz mi jaka by Ci najbardziej odpowiadała.

[Dodano po 2 dniach]

Przypominam, że zapisy jeszcze tylko do jutra (włącznie). Przypominam także o nadsyłaniu postaci.
Postać też do jutra?
Dobrze by było, choć w razie czego mogę zaczekać jeszcze chwilę
← Sesja FR
Wczytywanie...