[BGII] Gdzie najczęściej robiliście load?

No właśnie mam do was pytanie - kiedy najczęściej wczytywaliście grę? Ja w Podmroku w mieście łupieżców
Przy okazji pytanek pare:

1. Czemu w ich mieście są tacy osobnicy jak Ulitharidzi? Dają więcej expa i mają ten sam wygląd. To są jacyś "krewni"?
2. Jak się obronić przed wyssaniem inteligencji? Próbowałem wszystkiego co się da i się nie udaje

Z góry dzięki za pomoc.
Odpowiedz
Najczęściej wczytywałem grę przed walką z Draconisem. Niby tylko smok, ale nie szczęściło mi się z dziadem.

1. Ulitharidzi to coś w rodzaju arystokracji ilithidów. W mieście są pewnie dlatego, że cwaniakują. Łupieżcy lubią cwaniakować i rozszerzać swoje wpływy.
2. Pomoże Ci ekwipunek, który broni przed atakami psionicznymi, np. Psioniczny Miecz albo Wieża Żelaznej Woli (hełm z dodatku Item Upgrade).
Odpowiedz
Dawno nie grałem w Baldura, ale z tego co pamiętam tam była do zdobycia jakaś "mikstura" czy coś w tym rodzaju, która całkowicie chroniła przed atakami łupieżców.
Odpowiedz
Ja pamiętam że najwięcej razy wczytywałem u tej mendy Demogorgona :<
Pokonanie go to była czysta udręka, ale za to jaka epicka walka
"I Self Lord And Master"
Odpowiedz
Kresselack: A skąd wiesz, że to arystokracja? Byłbym wdzsięczny gdybyś dał stronę albo książkę która o nich mówi. A co do psioniki jesteś pewien, że ten miecz daje odporność na wyssanie inteligencji?
Withord: Ta mikstura to Solna mikstura nawet jestem jej posiadaczem, ale zobaczyłem owszem chroni przed psionicznym uderzeniem i dominacją, ale łupieżcy i Ulitharidzi nadal wyssysają mi inteligencję.

Skoro już jest ten temat to żeby nie zakładać nowych zapytam:

Czy istnieją jakieś pisma, strony, cokolwiek mówiących o wszystkich ważnych wydarzeniach? (jak powstanie świata itd). Najbardziej mi chodzi o Netheril co to było i jak upadło.

Byłbym zadowolony jakbyście znowu mi pomogli
Odpowiedz
Nie przeciągaj struny. Jeden problem - jeden temat. A nie takie misz-masz.
It can’t be outmatched
Odpowiedz
To na szybko: o Ulitharidach można poczytać jeżeli poszukasz w google, zamieszczam fragment z forum poprostudd.fora.pl : "Ulitharid to "mutant" w społeczeństwie Illithidów, szansa na jego narodziny wynosi 1 na 100. (...). Illithidzi, którzy mają w swojej społeczności choć jednego takiego "mutanta" uważają to za wielkie szczęście- stoi on w hierarhii enklawy zaraz po samym Starszym Mózgu i odbiera boską cześć. Ze względu na to i autentyczną wyższość umysłową nad przeciętym Illithidem, zwykle Uiltharidzi są egoistyczni i samolubni o wiele bardziej niż "pomniejsi" Łupieżcy. "

Co do psionicznego miecza to tu juz mam problem, bo o ile dobrze pamietam to kolega Kresselack dobrze pisze że powstrzymuje przed wyssaniem inteligencji, to juz nie pamietam gdzie to zdobyc. Chyba w ToBie, ale glowy uciąć sobie nie dam.
Odpowiedz
Tak jak zdecydowana większość walk nie sprawiała mi problemów, tak najgorzej wspominam starcie z Demogorgonem - musiałem się trochę pobawić, by go pokonać. Później zrozumiałem, że to wszystko przez to, iż stosunkowo wcześnie wybrałem się do Twierdzy Strażnika, niemniej jednak muszę uczciwie przyznać - napsuł mi krwi.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Wbrew pozorom wcale nie w czasie walki, ale podczas spotkania z Aesgarethem i zabawy z Talią Mnogich Rzeczy. Potem talię sobie przywłaszczyłem i kolejna seria save/load, by nie utracić przedmiotu i zdobyć wszelkie bonusy.
It can’t be outmatched
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Gdzie najczęściej robiliście load? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...