[BGII] Jak wstawiać własne portrety?

Mam pewien problem, otóż gdy już wkleję portrety do folderu i uruchamiam grę, to gdy chcę wybrać własny portret, pojawia się głowa ze znakiem zapytania. Co mam zrobić, żeby wszystko było dobrze?
\"Pan mordu zginie, ale
przed śmiercią spłodzi
legion śmiertelnych potomków,
a ślady ich przejścia znaczyć będzie
chaos\"


Tako rzecze mędrzec Alaundo








Też tak miałam. Masz BG z XKlasyki?

Próbowałam z różnymi nazwami, długościami nazw, nawet rozmiarami pliku, portret raz był, raz go nie było ; p
Tak, mam XKlasyki. Razem z dodatkiem. Wiesz może jak na to zaradzić?
\"Pan mordu zginie, ale
przed śmiercią spłodzi
legion śmiertelnych potomków,
a ślady ich przejścia znaczyć będzie
chaos\"


Tako rzecze mędrzec Alaundo








Cóż, ja jeden portret wrzucałam w kilku wersjach i rozmiarach, aż znajdowała się wersja, która działała ; p Także nie mogę nazwać tego rozwiązaniem.
Zgodnie z instrukcją, pliki muszą być w formacie bmp. Obrazek w takim formacie można bez problemów zapisać w paint. Wymiary: 110x170 pikseli dla dużego i 38x60 pikseli dla małego. Nazwa nie może być dłuższa niż 7 znaków + literka na końcu (S dla małego oraz L dla dużego). Przykładowo:

portretS.bmp
portretL.bmp

Instrukcja wspomina też o kolorach 8 i 24 bitowych, ale o ile pamiętam nie było problemu jeżeli mały portret był 24 bitowy.

Spełniając powyższe warunki bez problemu grałem używając swojego portretu Pozdrawiam
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

"Wielu żyjących zasługuje na śmierć, ale niektórzy z tych co umarli zasługiwali na życie." - J.R.R.Tolkien
Zmieniłam na bmp. i działa. Dziękuję za pomoc
\"Pan mordu zginie, ale
przed śmiercią spłodzi
legion śmiertelnych potomków,
a ślady ich przejścia znaczyć będzie
chaos\"


Tako rzecze mędrzec Alaundo








Problem rozwiązany, zamykam.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
← Baldur's Gate
Wczytywanie...