Adam Mickiewicz

Ma ktoś może jakieś informacje po czego wpływem był Adam Mickiewicz kiedy pisał swoje dzieła, bo chce dowieść,że pisał "natchniony". Nie możliwe jest żeby wypisywał takie rzeczy będąc trzeźwu umysłowo
PS.
Nie żartuje.
Odpowiedz
Był odurzony tęsknotą za ojczyzną i miłością do danej wybranki swojego serca (których notabene było wiele) :'d
Odpowiedz
Niby dlaczemu? Czasem pewnie sobie trochę popijał na różnorakich ucztach u wydawców (choćby u Januszewicza ), ale jak to każdy normalny Wolak :'d

Facet miał talent i tyle.
Odpowiedz
Dowodu? Za rękę go nie złapiesz, a w XIX w. ten proceder był tak powszechny i normalny, że nikt tego nie opisywał. Trudno będzie znaleźć dobry dowód, bo teksty w internecie do nich nie należą. Może czas udać się do biblioteki publicznej i przewertować kilkadziesiąt książek o życiu Adama.
Odpowiedz
Absynt? ; D Ale dowodu to już się nie znajdzie ; )
Odpowiedz
Miałem gdzieś teczkę z dowodami, jakoby Mickiewicz pił kawę na wodzie bogatej w metale ciężkie, ale kot mi ją zjadł
Odpowiedz
Absynt i opium to już Młoda Polska. Mickiewicz to najpewniej wódka. Zresztą nadanie imienia Pana Tadeusza jednemu z trunków zdaje się być tego sentymentalną konsekwencją.
Odpowiedz
Z tego co mnie uczyli, Mickiewicz podobnież pił alkohol na bazie piołunu( który również występuje w Polsce) - czyli lubił upijać się absyntem. Stąd można wytłumaczyć lekkość z jaką improwizował przed widownią.
Odpowiedz
nie rozumiem tej nagonki na Mickiewicza. Artysta zawsze trochę żyje w swoim świecie. gdyby Mickiewicz był zwykłym szarakiem nie stworzył by tego co stworzył.
Odpowiedz
Ciekawe pod czego wpływem był ( była) Miriam pisząc Panicz Jacka kontynuację Pana Tadeusza
Odpowiedz
← Literatura

Adam Mickiewicz - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...