Sesja Al-Mahdiego

Niewielka jednostka wyposażona była w małą ładownię, sterownię, dosłownie dwuosobową spiżarnię, dwie oddzielne kajuty i pomieszczenie sanitarne. Twi'lek wskazał ci jedną z kajut.
- Rozgość się. Na Bespin dotrzemy za dwa dni, jeśli obejdzie się bez problemów, a tych nie przewiduję. Jeśli będziesz miał ochotę pogadać albo będziesz czegoś potrzebował - daj znać - oświadczył i poszedł do kabiny pilota, przygotować silniki do startu.
Analiza: Wykorzystać dostępny czas by sprawdzić oraz wykonać czynności konserwacyjne na posiadanych elementach uzbrojenia. Przeanalizować metodę działania mieczy świetlnych.

W przypadku ukończenia zadania z sukcesem, przejść do kabiny pilota. W przypadku zapotrzebowania sprzętu/części do konserwacji, przejść do kabiny pilota.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Miecz świetlny: broń energetyczna, przecinająca 87% znanych stopów metali i innych materiałów. Wysoce niebezpieczna dla użytkownika, ze względu na brak masy ostrza bardzo trudna do kontrolowania (zalecane stosowanie funkcji "Moc" - niedostępna). Obliczenia i symulacje matematyczne, wsparte o dotychczasowe doświadczenie bojowe jednostki oraz posiadane przez nią dane w zakresie walki bronią ręczną wskazują, że będzie ona posługiwać się tą bronią z 71% skutecznością.

Unosiliście się już wysoko nad pustynią, zaś Mos Ila stawało się coraz bardziej nikłym wspomnieniem pośród piasków opuszczanej przez was planety.
- Siadaj siadaj - zaprosił Twi'lek, bez odrywania wzroku od konsolety wskazując ci sąsiedni fotel - Czym się pochwalisz... przyjacielu? Nie bardzo wiem jak zwracać się do droida. To dość nietypowe, spotykać kogoś takiego przy takim zleceniu. A z tego co czytałem, to dla ciebie nie pierwszyzna...

Ton głosu obiektu "King, Lomon" wskazuje na chęć prowadzenia dalszej rozmowy w poruszonym temacie.
Sprostowanie: Ta jednostka określa siebie nazwą "540".

Manewr: Spocząć na wskazanym fotelu.

Maskowana pod warstwą nabytej skromności przechwałka: Jestem tylko droidem i wykonuję to, do czego mnie zaprogramowano.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Twi'lek zaśmiał się krótko - O, w to nie wątpię. Ale z tego co widzę nikt nie steruje twoimi działaniami, są one w pełni autonomiczne... Popraw mnie, jeśli się mylę... I to właśnie mnie interesuje. Jaka jest twoja motywacja, jeśli wykracza poza algorytmy, obliczenia i programowe dyrektywy. Mam nadzieję, że to nie zbyt... em.... "osobiste" pytanie - uśmiechnął się przyjaźnie.
Udzielona po długim zastanowieniu odpowiedź: Ta jednostka przebywając wśród form życia opartych na węglu w czasie interwału czasowego określanego przez wspomniane wcześniej jednostki jako "dość długo" wykształciła w sobie pewne cechy osobników, na wzorcach zachowania których musi się sugerować. Emulowanie zachowań istot typowo samoświadomych, oraz posiadających zespół cech oraz przywar określanych jako "emocje" wymusza na tej jednostce takie, a nie inne mechanizmy zachowania. Porównanie: Gdyby ta jednostka przez okres czasowy nazwany "dość długim" żyła wśród śpiewających gizek, również wykonywałaby irracjonalne podskoki, oraz śpiewała popularne w danym okresie historycznym pieśni.

Odczekać, interwał: 4.0 sekund.

Uprzejme zapytanie: Czy to rozjaśniło twój pogląd na wspomniany wcześniej problem, Kingu, Lomonie?



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

"King, Lomon" zwerbalizował emocję "rozbawienie" poprzez śmiech.
- Rozjaśniło? Nie, raczej wyposażyło w dodatkowe dane o...istotnej wartości, jak sam chyba byś to określił. Ale nadal nie udzieliłeś mi odpowiedzi na pytanie po co albo dlaczego wziąłeś to zadanie. Ale nie będę się upierał, jeśli nie chcesz odpowiedź.
Twi'lek również spauzował na chwilę (interwał: 5.2 sekundy) i dodał:
- Może zatem powiesz mi przynajmniej, czy zamierzasz pracować sam, czy może wygodniej ci w grupie? W czym najbardziej się specjalizujesz? Biorąc pod uwagę stawki i ekipę, przypuszczam że senatorek będzie miał solidną ochronę, a głupio by było, gdybyśmy wchodzili sobie - mam na myśli wszystkich, nie tylko nas dwóch - w paradę co krok.
Sprzeciw: Jest to dokładnie sprecyzowana odpowiedź na twoje pytanie. Odnosząc się do drugiego postawionego przez ciebie problemu: Natura oprogramowania tej jednostki czyni ją zdolną zarówno do operacji przeprowadzanych w składzie personalnym wynoszącym: 1, bądź w grupie n osobników, gdzie n to ich ilość wyrażona decymalnie. Dossier zatrudnionych do zbliżającego się zadania sugeruje, że nasza grupa, o ile jest mi wolno używać takiego określenia jest grupą profesjonalistów, którzy potrafią ze sobą współpracować, odkładając zbiory awertyczne oraz wynikające z x czynników uprzedzenia na bok, przynajmniej w interwale czasu, podczas którego wykonywać będziemy zadanie.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

- Taaaaaak... - głębokie westchnięcie, świadczące o odczuwaniu emocji "rezygnacja", rozlało się po całej kabinie pilota. - Cóż... Droga długa, wódka czysta... Choć ty raczej nie pijesz. Zaraz nastawię autopilota, bo mi dupsko przyrośnie do krzesła przez ten czas - King rozpoczął programowanie autopilota na wyznaczony kurs. - Zapytałbym o twoje preferencje względem taktyk i broni... aaale... Pewnie odpowiedziałbyś, że zaprojektowano cię tak wszechstronnie, że ło matko i córko. Pozwól zatem, że zadam ci inne, dość banale, ale intrygujące mnie pytanie: lubisz zabijać, panie 540?
Odpowiedź: Uczucie afekcji, przyzwyczajenia, oraz lubienia nie leży w granicach mojego oprogramowania. Ta jednostka, w przeciwieństwie niektórych modułów protkolarnych nie ma za zadanie emulować ludzkich emocji oraz zachowań nie zgadzających się z prawami logiki. Towarzyszące eksterminacji celu wrażenia to u jednostki 540: pewność eksterminacji, będąca rezultatem odpowiedniego sprzętu, poddanemu należytej konserwacji, emulowane zadowolenie z powodu wykonania zadanego zlecenia, odrzut rzędu odpowiedniego dla danego kalibru oraz parametrów używanej broni, oraz lekki wzrost temperatury w odległości kilku centymetrów od tej jednostki.

Dygresja: Twoje wcześniejsze założenie jest w części błędne, Kingu, Lomonie. Oprogramowanie oraz podzespoły celownicze pozwalają tej jednostce na korzystanie z szerokiego zakresu uzbrojenia, lecz ta jednostka posiada również typy oraz wzorce zachowań zbiorczo określane jako "taktyka", które używane są średni 15,7% częściej niż pozostałe, co w rezultacie aplikuje do otrzymania ludzkiego określenia "ulubione".



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

- O proszę, a jednak! - zaśmiał się Twi'lek - Co zatem preferujesz najbardziej podczas pracy? I ostatnie z serii upierdliwych pytań - co zamierzasz zrobić z wypłatą?

[Dodano po 23 dniach]

[ Al, jeśli masz zamiar jeszcze grać, to bardzo proszę żebyś się odezwał, bo wszyscy są już w momentach końcowych / kulminacyjnych swoich sesji. ]

[Dodano po miesiącu]

(i na sam koniec zapraszam tutaj http://forum.gexe.pl....-podsumowanie/ )
← Star Wars
Wczytywanie...