Sesja Al-Mahdiego

Okazuje się, że stan konta prezentuje się "zaskakująco" - 2544 kredyty.
Co zaś się tyczy zadań:
- zadanie lokalne polegać będzie na konfrontacji z bardzo liczną grupą autochtonów, "Ludzi Piasku" / "Tuskanów", stanowiących pojedynczo znikome zagrożenie dla jednostki, lecz w zorganizowanej grupie dysponującą znaczną siłą ognia. Dodatkowo wymaga się odnalezienia, odbicia i przetransportowania człowieka płci żeńskiej przez sporą (z punktu widzenia istoty opartej na węglu) część Morza Wydm. Jednocześnie brakuje danych na temat aktualnego stanu fizycznego obiektu "żona", co pozwala wnioskować o mającym miejsce już / niebawem / w trakcie eskortowania zgonie i niepowodzeniu misji.
Oferowane wynagrodzenie za wykonanie zadania: 1500 kredytów

- zadanie międzyplanetarne (Bespin - Coruscant) dotyczy wyeliminowania celu "senator republikański". Przewiduje się, że cel przemieszczać będzie się pod silną eskortą, stanowiącą bardzo dużą siłę bojową. Jednocześnie wykonanie zadania może zajść na drodze współpracy / konkurencji z innymi chętnymi (najemnicy), zaangażowanymi w misję. Priorytetem jest eliminacja senatora przed dotarciem na Coruscant, czy to bezpośrednio na Bespin, czy to w drodze do stolicy Republiki. Wszelkie dane i analizy wskazują, że znaczenie celu dla zleceniodawcy jest wysokie wprost proporcjonalnie do poziomu trudności zadania oraz oferowanych zysków.
Oferowane wynagrodzenie za wykonanie zadania: 1000 kredytów (honorarium) + 2500 kredytów po wykonaniu zadania.
Polecenie: Sprawdzić lokalnych sprzedawców/dostawców sprzętu bojowego.
Analiza: Porwanie tej jednostki przez jawów mocno naruszyło operatywność bojową. Należy odnowić uzbrojenie przed podjęciem decyzji o wyborze zadania.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Nie ulegało wątpliwości, że - poza pojedynczymi handlarzami, których trudno byłoby namierzyć - największym asortymentem tego typu towaru dysponują istoty w workach.
Manewr: Wyliczyć najwyższy współczynnik, balansujący pomiędzy przystępnością cen a dostępnością asortymentu. Wybrać najlepszego i po zapewnieniu sobie wszystkich środków bezpieczeństwa udać się do jego prawdopodobnej lokacji.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Ustaliłeś, że najbardziej optymalnym obiektem będzie osobnik imieniem Zizi, posiadający sklep w południowo-zachodniej części osady. Lokalizacja ta umiejscawiała sklep w bezpośrednim sąsiedztwie garnizonu Sithów, co zapewne miało uniemożliwić dokonanie kradzieży / napadu. Podobnie jak dwie, dwu i pół metrowe jednostki bojowe nieznanego typu, będące z 99% pewnością połączeniem czterech / pięciu innych jednostek bojowych. Obie jednostki "X" znajdywały się po przeciwnych stronach prostokątnego pomieszczenia, na ścianach którego rozwieszone były liczne półki z rozmaitymi typami broni, pancerzy i materiałów wybuchowych. Istota w worku wybiegła do ciebie zza lady.
- WitajRobocie, CoMogęDlaCiebieZrobićRobocie? SzukaszBroniAlboNowegoTypuPancerza? MamBardzoPrzystępneCeny!
Uprzejme powitanie: Witaj sprzedawco! Przybyłem do ciebie poczynić zakupy.

Analiza logiczna: Jawowie to istoty, które mają tendencję do porywania jednostek mechanicznych nie będących ich własnością.

Zapytanie: Nie masz zamiaru obezwładnić mnie i sprzedać, prawda?

Przeanalizować listę dostępnego uzbrojenia zarejestrowanego skanerami optycznymi i wylistować najbardziej optymalne wybory.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

- AleżSkądRobocieCiToPrzyszłoDoGłowy? - piszczał Jawa tonem, który po odpowiedniej analizie uznałeś za "nerwowy / wymijający"
Zależnie od wyboru najbliższych celów i priorytetów, za użyteczne uznałeś następujące obiekty:
- Trandoshański karabin szturmowy: broń ciężka, plazmowa, duży zasięg i siła ognia, przeciętna celność, szybkostrzelna, półautomatyczna (700 kredytów)
- Verpiński pistolet blasterowy: broń lekka, szybkostrzelna, mała siła ognia, duży zasięg, duża celność (650 kredytów)
- Lekki karabin szturmowy typu "Imperial": broń lekka, średnia szybkość strzału, średni zasięg, celność i siła ognia, wysoka niezawodność (550 kredytów)
- Ciężki blaster jonowy typu "T-100": broń ciężka, średni zasięg, niska szybkość strzału, b. duża siła ognia przeciw jednostkom mechanicznym (880 kredytów)
- Granaty kriobanowe, model "Hoth", standardowy (500 kredytów / sztuka)
- Działko defensywne, zdalnie sterowane, z wbudowanym czujnikiem ruchu, bateria blasterowa na 2000 pocisków (1200 kredytów)
Analiza: Należy zachować szczególną ostrożność w pobliżu obiektu: "Sprzedawca".

Dokonanie wyboru: Wezmę Blaster, Verpiński, oraz Karabin typ: "Imperial". Ufam, że broń jest w należytym stanie technicznym.

Użyto słowa, które ta jednostka uznaje za "pomocne w konwersacji".



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

- AleżOczywiścieOczywiście! - zapiszczał Jawa - Jest-w-IdealnymStanieRobocie. ProszęNależySięTysiącDwieścieKredytów - zawołał energicznie podsuwając ci czytnik kart kredytowych i biegnąc po zamówioną broń.
Manewr: Przyłożyć kartę do czytnika i zezwolić na transfer ustalonej sumy. Po udanej transakcji schować Blaster, Verpiński do prawej komory udowej, zaś broń długą umieścić na specjalnych zaczepach znajdujących się na tylnej części tułowia. Płaszcz obiektu: Zhaff dobrze ukryje broń przed wzrokiem ciekawskich.

Manewr #2: Wycofać się ze sklepu, uprzejmie się żegnając. Zachować środki ostrożności, wrócić do kryjówki.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Wszystkie manewry przeprowadzono ze 100% powodzeniem. Po wykonaniu manewru #2 wystosowałeś wobec siebie zapytanie o dalsze cele i plan działania.
Manewr: Podjąć niezbędne kroki w celu zabezpieczenia zlecenia międzyplanetarnego, oraz bezpiecznego przelotu do punktu zbiórki. Ustalić szczegóły kontraktu w odniesieniu o standardową matrycę dla dokumentów tego typu.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Wszelkie szczegóły zawarto w odczytanym rozwinięciu oferty. Niewątpliwie podstawą otrzymania wynagrodzenia jest uniemożliwienie dostarczenia chronionego obiektu z punktu "A" (Bespin) do punktu "B" (Coruscant). Niewątpliwie obiekt posiadać będzie bardzo silną ochronę, zmuszającą do zastosowania technik niestandardowych, jak zakładanie pułapek, śledzenie, wywiad itp. Nie ma też podstaw do odrzucenia hipotezy o konieczności współpracy z innymi jednostkami / istotami opartymi na węglu, które mogą okazać się pomocne / konkurencyjne do wykonania zadania.
Obecnie za priorytet uznano znalezienie środka transportu, mogącego w możliwie najkrótszym czasie przetransportować tę jednostkę do punktu docelowego. Przewidywane na tę okoliczność procedury to:
- zastosowanie technik negocjacyjno - perswazyjnych (nakłonienie istoty posiadającej odpowiedni statek do podjęcia lotu we wskazanym kierunku / przyjęcie jednostki HK jako załoganta, własności, pasażera za opłatą)
- zastosowanie środków przymusu bezpośredniego (wymuszenie / zastraszenie / kradzież / morderstwo / morderstwo + kradzież)

Procedura "kupno środka transportu" odrzucona ze względu na stan funduszy, niedostępność obiektów oraz ich przewidywany niski stan techniczny.

Zgłoszenie jednostki o angaż w zleceniu po podaniu podstawowych danych o posiadanych kompetencjach zostało rozpatrzone pozytywnie w ciągu 21 minut i 33 sekund od wysłania zgłoszenia.
Analiza przyjęta, oraz zaaprobowana.

Należy zdobyć od pracodawcy dane niezbędne do współpracy z poszczególnymi jednostkami, wraz z ich dossier.

Wykonać procedurę transportową do punktu docelowego.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Przemieściłeś się z powrotem do portu. Znajdowała się tam pokaźna liczba jednostek, wymieniających się kilka razy na dzień, rozmaitego typu i przynależności. Wystarczająco dużo okazji do zastosowania którejś z dwóch procedur, zależnie od tego, czego dokładnie poszukujesz.
Po drodze otrzymałeś informację zwrotną o innych osobach zatrudnionych do realizacji zadania:

Mal'Tur-Zor - Trandoshanin, lider zorganizowanej najemnej grupy terrorystycznej "Shadowrun", odpowiedzialnej min. za wysadzenie ambasady Republiki na Geonosis. Pokaźne doświadczenie bojowe w mniejszych zdaniach i potyczkach po stronie Imperium, ekspert od materiałów wybuchowych

Randoris - Trandoshanin, członek grupy "Shadowrun"

Lor'Rintor - Trandoshanin, członek grupy "Shadowrun"

Lomon King - Twi'lek, łowca nagród, myśliwy, weteran bitwy o Hoth, 18 zakończonych kontraktów (eliminacja celu)

Gideon i Marcellus la Vey - Mandalorianie, 24 zakończone kontrakty (eliminacja celu), dowódcy grupy "Bazyliszek", odpowiedzialnej min. za zestrzelenie frachtowca z oficerami armii Imperium. Inni członkowie grupy - brak danych.

Trent "Starfucer" Hiks - Mandalorianin, 38 zakończonych kontraktów (eliminacja celu, zdobycie obiektu / danych). Bogate doświadczenie bojowe: Taris, Geonosis, Alderaan. Zakończone zlecenia min. na senatorów, lokalnych przywódców Kartelu / Kantoru, lord Sith.
Analiza: Transport do miejsca docelowego powinien być szybki oraz nie naruszający w bardzo znaczący sposób stanu konta. Analiza osób zatrudnionych do zadania sugeruje wyraźnie zespół profesjonalistów, do którego ta jednostka pasuje doświadczeniem. Należy jednak przygotować się na ewentualność "irracjonalnych, ludzkich zachowań", charakterystycznych dla istot opartych na węglu; worów z mięchem.

Manewr: Przeprowadzić procedurę zdobycia transportu w jak najszybszy dostępny sposób.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Za najbardziej odpowiadającą twoim wymaganiom uznałeś małą prywatną jednostkę, której właścicielem był szykujący się właśnie do startu Twi'lek. Osobnik ten, wyposażony w ciekawy arsenał, który bez cienia skrepowania ładował właśnie na pokład, wysłuchał twojej prowizorycznie przygotowanej historii o powodzie podróży na Bespin. Wbrew wszelkim oczekiwaniom i obliczeniom nie podyktował ceny ani nie zareagował żadnym ze standardowych zachowań, a jedynie sprawdził coś w holonecie. Po chwili milczenia uśmiechnął się do siebie i - niestandardowo, jak na istoty oparte na węglu w kontaktach z droidami - wyciągnął do ciebie rękę.
- Lomon King, witam - przestawił się - Nie mamy wiele czasu, mam nadzieję, że jesteś gotowy, bo nie będę czekał.
Manewr: Odwzajemnić gest w zwyczajowo przyjęty sposób.

Ukontentowane powitanie: Witam cię, Kingu, Lomonie. Mam nadzieję, że nasza podróż będzie spokojna.

Analiza: Sprawdzić gotowość do wyruszenia.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Stan baterii: 76% (1874640 godzin pracy)
Stan pancerza / osłon: pełna sprawność / moc.
Stan uzbrojenia: 10 / 10.
Posiadane dane o podejmowanym zadaniu: wystarczające
Budżet zabezpieczający na scenariusz kryzysowy / zdarzenie losowe: dostępny
Wszystkie systemy / podsystemy / podzespoły: sprawne
Oświadczenie: Jestem gotowy do podjęcia podróży, Kingu, Lomonie. Wskaż przestrzeń w której mogę przebywać na czas lotu.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

← Star Wars
Wczytywanie...