[RoM] Szczegóły dotyczące ankiety dla społeczności o handlu diamentami

Czołem społeczności Runes of Magic na forum Gameexe!


W ramach naszego najnowszego wątku na Forum Runes of magic o handlu diamentami otrzymaliśmy od Was wiele cennych komentarzy i opinii. Po zapoznaniu się z Waszymi pytaniami postanowiliśmy przedstawić Wam nieco więcej szczegółów odnośnie przeprowadzonego sondażu. Poniżej znajdziecie również opracowane przez nas odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Sugestie zawarte w ankiecie pozwoliły nam wypracować obraz opinii społeczności RoM. Wasze zdanie w znacznym stopniu kształtuje naszą politykę handlu diamentami. Wszystkie komentarze mają bardzo duży wpływ na toczone w firmie dyskusje i podejmowane przez nas decyzje. Staramy się wypracować optymalne rozwiązanie problemu, które zadowoli jak najwięcej graczy.
Jesteśmy przekonani, że dzięki ankiecie postawiliśmy pierwsze kroki we właściwym kierunku.Co sądzisz o sposobie, w jaki Frogster zajmuje się naruszeniami Warunków Handlowych przez "sprzedawców złota"? (Nielegalnie zdobyte złoto jest przez Frogstera usuwane, a konta sprzedawców złota zamykane)?

Prawidłowy - 66%
Nieprawidłowy (za słabo) - 21%
Nieprawidłowy (za ostry) - 13%
Płeć?

Bohater - 79%
Bohaterka - 21%
Czy sądzisz, że Frogster używa wszystkich dostępnych środków, aby Runes of Magic była wolna od sprzedawców złota, botów i exploitów?

Tak - 63%
Nie - 36%
Czas gry w tygodniu?

1-5 godzin - 8%
6-10 godzin - 21%
11-20 godzin - 30%
Ponad 20 godzin - 41%
Najwyższy poziom postaci w grze?

1-20 -5%
21 - 35 -14%
36 - 45 -10%
46 - 50 - 12%
Jedna lub obie klasy powyżej poziomu 50 - 59%
Co sądzisz o sposobie, w jaki Frogster zajmuje się naruszeniami Warunków Handlowych przez "sprzedawców złota"?

Prawidłowy - 66%
Nieprawidłowy (za słabo) - 21%
Nieprawidłowy (za ostry) - 13%
Członek gildii?

Tak - 84%
Nie - 16%
Które z wymienionych opcji, które zastąpiłyby Funkcję wymiany diamentów/złota, byś używał?

Możliwość zakupu diamentów i złota za z góry ustaloną cenę za diamenty i złoto (np. w Domu Aukcyjnym) - 55%
Reaktywacja Domu Aukcyjnego, jednak z ograniczeniem liczby transakcji diamentami, w zależności od poziomu postaci - 24%
Poszerzenie ofert w Sklepie Phiriusa - 11%
Możliwość zakupi Żetonów Phiriusa za złoto (np. w Domu Aukcyjnym) - 7%
Czasowe usuwanie różnych przedmiotów z Domu Aukcyjnego: Jeżeli kupiłeś diamenty za pomocą niepewnej metody płatności i chcesz użyć ich do zakupu przedmiotów w Sklepie Diamentowym, za pomocą których możesz wytwarzać kolejne przedmioty, np. Kamienie Many, to nie będziesz mógł nimi handlować przez pewien czas - 3%

Najczęściej zadawane przez Was pytania dotyczące handlu diamentami

1. Czy u BN-ów będzie można wymieniać oba rodzaje waluty?
Aby zapewnić naszej społeczności uczciwy dostęp do diamentów, postanowiliśmy wprowadzić wymianę złota na diamenty.
Kierując się sugestiami zawartymi w ankiecie zdecydowaliśmy się na wyposażenie w tę funkcję jednego z BN (Bohatera Niezależnego, NPC). Analiza kursu wymiany złota na diamenty - w toku.


2. W jaki sposób zostaną ustalone ceny?
Jeśli chodzi o szczegóły dotyczące kursu wymiany złota na diamenty, to wciąż znajdujemy się na etapie tworzenia konceptu. Chcemy udostępnić Wam diamenty za uczciwą ilość złota, dlatego tak ważna jest dokładna analiza wszystkich czynników składających się na kurs wymiany. We właściwym czasie dokładnie Was o wszystkim poinformujemy.


3. Czy cena może się zmieniać, czy też będzie to sztywny kurs wymiany?
Wirtualna gospodarka gry codziennie się zmienia, a jej dynamika zależy od danego serwera oraz aktualnych akcji i promocji. Z tego powodu niemożliwe jest wprowadzenie sztywnego kursu wymiany, co wcale nie oznacza dla Was braku korzyści. Zapewniamy Was jednak o możliwości ręcznego dopasowania kursu za pośrednictwem naszej strony internetowej.


4. Jakie pakiety będzie można nabyć u BN-ów? Czy będzie to zależeć od wpłaconych kwot?
W tej kwestii jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji, wciąż analizujemy szczegóły. Jedna z możliwości przewiduje opcję po 1, 10 i 100 diamentów, inna z kolei – funkcję wprowadzenia żądanej ilości diamentów, na wzór dotychczasowych sklepów i punktów wymiany w grze.


W odpowiednim czasie podamy Wam więcej szczegółów.


5. Jaka istnieje gwarancja, że nielegalnie sprzedawcy złota także i tutaj nie rozwiną swojej działalności?
Dobre pytanie, które do tej pory powstrzymuje nas od wprowadzenia nowych BN-ów do gry. Bardzo ważna jest dla nas analiza istniejących możliwości, a także zachowanie wszystkich środków ostrożności.
BN zostanie na przykład podłączony do naszego systemu Logfile, dzięki czemu na bieżąco będziemy wiedzieć o każdej przeprowadzonej transakcji: kto, na jakim serwerze, ile czego kupił!

Poza tym stworzyliśmy specjalną grupę, której głównym zadaniem jest zwalczanie działalności nielegalnych sprzedawców złota.

6. Co oznacza status „Zaufanego Gracza“?
Miano Zaufanego Gracza ma na celu rozluźnienie ograniczeń. Dla przykładu gracz poda nam dane swojego dowodu osobistego, co jednocześnie zagwarantuje, że jest on właścicielem konta. Po weryfikacji oświadczenia gracz będzie mógł używać diamentów legalnie zakupionych za pomocą karty kredytowej.

To tylko możliwe przykłady . Wciąż pracujemy nad szczegółami, które zagwarantują naszej społeczności jak najlepszą ochronę przed działalnością nielegalnych sprzedawców złota.


7. Czy będzie można handlować diamentami zakupionymi w systemie PayPal albo za pomocą karty kredytowej czy też, tak ja dotychczas, są one wykluczone z wymiany?
W tym aspekcie nie przewidujemy żadnych zmian.

8. Kiedy nowa funkcja zostanie wprowadzona do świata gry?
Działamy zgodnie z zasadą: „Najwyższa jakość wymaga czasu“. Poinformujemy Was, kiedy będziemy gotowi do wprowadzenia zmian w grze. W międzyczasie zaś postaramy się na bieżąco rozwiewać Wasze ewentualne wątpliwości.

9. Gdzie będzie można znaleźć nowe postacie? Czy BN będą dostępni także dla graczy niższych poziomów?
Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Wiadomo jednak, że przynajmniej jeden BN zostanie umieszczony w Dalanis. Oczywiście nie chcemy nikogo dyskryminować, jednak prosimy mieć na uwadze, że nowa opcja musi uczciwie odpowiadać potrzebom wszystkich graczy. Z tego powodu dyskutujemy możliwości umiejscowienia więcej BN-ów oferujących wymianę diamentów.


10. Czy u nowych BN będzie można dokonać wymiany diamentów na wirtualne przedmioty?
Nie. Społeczności naszych graczy oferujemy całą paletę możliwości alternatywnego otrzymania wirtualnych przedmiotów ze Sklepu z Przedmiotami. Jako przykład przytaczamy chociażby żetony Phiriusa, którymi nagradzane jest wypełnienie misji dziennych. Dom Aukcyjny to kolejna możliwość wymiany złota na przedmioty ze Sklepu z Przedmiotami. Poza tym gra oferuje niezliczoną ilość wyzwań, które nagradzane są przedmiotami ze Sklepu.


11. Jakie funkcje będą miały nowe BN?
Ich główną funkcją będzie umożliwienie wymiany złota na diamenty.

Wasz
Sirvius
Odpowiedz
← Inne MMoRPGi

Szczegóły dotyczące ankiety dla społeczności o handlu diamentami - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...