[MA2] Idealista

Witam
Mam następujący problem. Od początku staram się grać idealistą, ale w misji w slamsach mam zagwozdkę. Pomagam pomocnikowi profesorka nie zabijam jego wrogów, spotkanych po drodze cywilów odsyłam do kliniki, batarianinowi na początku misji też pomogłem. Za wsztstko otrzymywałem punkty idealisty. A jednak po zakończeniu całości oprócz punktów idealisty załapałem 5-tkę egoisty. Jakim cudem ? Może mi ktoś pomoże jak wyjść z tego na czysto, to znaczy tylko z punktami idealisty. Próbowałem na kilka sposobów już przejść tą misję ale bez owocnie[size="3"][/size]
Druga sprawa jest natury technicznej. A mianowicie w jaki sposób można przedłużyć czas wyświetlania komunikatów (dolny prawy narożnik) Osiągnięcia usprawnienia. Przeglądałem pliki config ale hie mogę tego znaleźć. Proszę o pomoc.
Odpowiedz
Nie przejmuj się tym. W przeciwieństwie do ME1, w ME2 nie zawsze masz wybór pomiędzy idealistą a renegatem. Nawet stuprocentowy idealista będzie czasem zdobywał punkty renegata, co nie zmieni jego statusu jako idealisty. Uzbieranie 100% idealisty jest zadaniem arcytrudnym, bo trzeba cały czas się pilnować, co zabija nieco przyjemność z gry. Niektóre opcje dialogowe mają tylko opcję neutralną albo renegacką. Czasem gdy wypytujesz o szczegóły niektóre dialogi dają Ci premię renegata, ale z całą pewnością nie zmniejszają premii idealisty. Nie stresuj się tym, w tej grze nie trzeba mieć 100% paska żeby przekonać wszystkich Krogan, że trzeba być miłym i szanować króliczki. Pamiętaj, że 100% punktów będziesz miał tylko wtedy, gdy wybierzesz tę defensywną specjalizację swojej klasy. Ale, jak już mówiłem, grałem renegatem i kończąc grę z około 70% pkt. renegata, nie widziałem ani jednej zablokowanej opcji dialogowej.

Czas wyświetlania komunikatów chyba jest na stałe ustalony w grze. Być może wpisanie czegoś w którymś z plików konfiguracyjnych zmieni wartość domyślną, ale ja sam nie mam pojęcia jak to zrobić. Spróbuj zapytać w dziale technikaliów na oficjalnych forach BioWare, tam siedzi sporo mądrych głów, które zajmują się modowaniem i znają silnik gry od podszewki, może Ci pomogą.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
A mnie się udało uzbierać 100% idealisty i to nawet nie zwracając większej uwagi na to żeby je mieć, choć pod koniec gry nie ma praktycznie żadnego znaczenia, bo ze Zbieraczami się raczej nie negocjuje.
Odpowiedz
Sporo łatwiej miec punkty idealisty niż renegata, niemniej nawet grając pod idealistę - i tak pare punktów R Ci skapnie.
ajrzyj może na wiki masseffectowe, tam jest pełna rozpiska co i gdzie się dostaje.
Odpowiedz
Najlepiej gdy importujemy sobie postać z mass effect 1 idealisty i wtedy dostajemy premie 25% do idealisty i wtedy bez problemu będziesz miał 100%.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik morton24 dnia piątek, 28 maja 2010, 22:16 napisał

Najlepiej gdy importujemy sobie postać z mass effect 1 idealisty i wtedy dostajemy premie 25% do idealisty i wtedy bez problemu będziesz miał 100%.


[Dodano po 12 minutach]

Powyższy cytat to dobra rada dla kogoś kto chce sprawić by kilka punktów renegata nie wywarła większego wpływu na postać Sheparda tym bardziej iż dokonano zmian w stosunku do ME1 co do zachowań,lecz mówiąc szczerze moim zdaniem powinieneś eksperymentowac odrobinę mieszając zachowania renegata z idealistą( pilnując by idealistyczne zachowania zawsze brały górę,nie możesz obiecać komuś pomocy a potem go zastrzelić bo tak punkty renegata posypią sie jak z rękawa,lecz wścibskie wypytywanie kogoś o cos by zaspokoic swa ciekawość czy pojedyncze walniecie w czasie pzrepytywania kogoś nie powinno mieć wielkiego wpływu na twą postać .Wtedy gra jest ciekawsza i bardziej realistyczna.
Odpowiedz
Niestety choćbym nie wiem jak, byś się starał nie da rady zrobić idealisty bez skazy. Zawsze się trafi trochę punktów renegate'a. Ja starałem się, także być totalnym idealistą i podkoniec gry miałem 100% prawości, ale trafiło się też 12% egoizmu . Nie martw się jednak, bo nie wpłynie to na twoją grę jak coś lekko przeskrobiesz.
PS. Za zabicie Miażdzypaszczy jest +15 punktów do egoizmu .
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik shiro995 dnia środa, 4 sierpnia 2010, 00:50 napisał

Niestety choćbym nie wiem jak, byś się starał nie da rady zrobić idealisty bez skazy. Zawsze się trafi trochę punktów renegate'a. Ja starałem się, także być totalnym idealistą i podkoniec gry miałem 100% prawości, ale trafiło się też 12% egoizmu . Nie martw się jednak, bo nie wpłynie to na twoją grę jak coś lekko przeskrobiesz.
PS. Za zabicie Miażdzypaszczy jest +15 punktów do egoizmu .

Żadnych punktów za zabicie miażdżypaszczy się nie dostaje no chyba że punkty PD.
Odpowiedz
Racja,niemożliwe jest stworzenie idealisty bez skazy czy renegata bez kilku miłych zachowań.....jednak ustawianie wszystkich rozmów z góry na idealistę by zebrać jak najmniej pkt renegata to dośc nurzący proces...fajnie jest zmieniać swoją osobowość zaleznie od sytuacji...bycie ciągle miłym jest po pewnym czasie raczej nierealistyczne.
Odpowiedz
Witam, gdy podczas rozmowy będę miał okazję przerwać ją działaniem idealisty to czy jeśli nie podejmę tej akcji dostanę zamiast punktów idealisty punkty renegata czy nic?
Odpowiedz
Wtedy żadnych punktów nie dostajesz, ani renegata, ani innych, jeśli dobrze pamiętam.

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Lily dnia sobota, 2 kwietnia 2011, 12:27 napisał

Wtedy żadnych punktów nie dostajesz, ani renegata, ani innych, jeśli dobrze pamiętam.


Na pewno? A więc jeśli zależy mi na punktach idealisty, nawet jeśli podczas rozmowy będę mógł użyć działania renegata i tak go użyję gdyż nie dostanę punktów idealisty. A tak to przynajmniej dostanę renegata.

Dobrze myślę?
Odpowiedz
To trochę inaczej działa. Punkty dostajesz za wypowiedzenie konkretnych kwestii, które często blokują dostęp do innych, zmieniając np. rozmowę w brutalne przesłuchanie. Użycie "przerwania" też tak działa, ale ma dużo poważniejszy wpływ na rozmowę i daje dużo więcej punktów. W kilku miejscach w grze masz w rozmowie dostępne dwa przerwania w niedługim czasie - jedno idealistyczne, drugie renegackie - oczywiście użycie jednego nie pozwala na użycie drugiego. Ale "nie zrobienie" czegoś stanowczo nie nagrodzi cię punktami z drugiej strony. Czasem wybranie bardzo stonowanych, pośrednich opcji daje tyle samo renegata co idealisty, ale nie dotyczy to przerwań.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
← Mass Effect

Idealista - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...