Mass Effect 2 – 1.01 Patch już dostępny


Nie ma gry idealnej i każdy, nawet najlepszy, tytuł może się poszczycić listą błędów mieszczącą się na kilkunastu kartkach A4. Wyjątkiem nie jest tu również najnowsze dziecko BioWare – Mass Effect 2. Cóż, mimo największych chęci, wszystkiego wychwycić się niestety nie da. Ważne jest więc to, aby potknięcia nie były irytujące dla gracza i nie uprzykrzały mu zanadto rozgrywki oraz ewentualne poważniejsze bugi były szybko łatane. Tak też czynią nasi zacni Kanadyjczycy i już dziś z ich serwerów możemy pobrać najświeższy patch oznaczony numerkiem 1.01.

Mass Effect 2 – 1.01 Patch PC (42 MB).

Listę zmian znajdziecie w rozwinięciu.

  • Usunięto usterki graficzne i awarie gry związane z komputerami wyposażonymi w procesory jednordzeniowe.
  • Użytkownicy komputerów wyposażonych w procesory jednordzeniowe mogą zauważyć wyświetlany przez maksymalnie kilka sekund czarny ekran pomiędzy wczytywaniem poziomów, przejściami animowanymi czy filmami.
  • Użytkownicy komputerów wyposażonych w procesory jednordzeniowe mogą w rzadkich wypadkach spotkać się z nawet kilkusekundowym opóźnieniem tekstów w niektórych rozmowach.
  • Poprawiono błąd: Nie można podnieść amunicji, która teoretycznie jest dostępna.
  • Poprawiono błąd: Wszystkie wpisy w Leksykonie są oznaczone jako 'przeczytane', nawet jeśli gracz ich nie otworzył.
  • Poprawiono błąd: Ikony broni zostają przesortowane po wykorzystaniu dodatkowej zawartości do pobrania.
  • Poprawiono błąd: Wciśnięcie F9 na ekranie ukończenia misji powoduje cofnięcie Sheparda do poziomu 1.
  • Poprawiono błąd: Zmiana funkcji PPM blokuje sterowanie kamerą na ekranie dowodzenia.
  • Poprawiono błąd: Przyporządkowanie innego klawisza do funkcji 'Użyj' nie pozwala na prawidłowe hakowanie.
  • Poprawiono błąd: Użytkownik nie jest proszony o ponowne uruchomienie gry po zalogowaniu do innego konta EA Online.
  • Poprawiono błąd: Filmy nie są odtwarzane w zawartości do pobrania.
  • W celu zapewnienia prawidłowej kontroli nad pojazdem zaleca się przywrócenie domyślnych ustawień sterowania.
  • Dodano instrukcje pomocne przy importowaniu plików zapisu z ME1.
  • Poprawiono błąd: Ikona broni towarzyszy zawsze wskazuje karabin szturmowy Zbieraczy.
  • Poprawiono błąd powodujący przyporządkowanie aplikacji startowej Mass Effect 2 do plików bez rozszerzenia.
  • Poprawiono błąd powodujący możliwe jednoczesne odinstalowanie Mass Effect 1 przy deinstalacji gry w systemach Windows Vista lub Windows 7.
Odpowiedz
Jak dla mnie nieprzydatny ;]
Odpowiedz
Fakt, nie miałem problemu z żadną z poprawionych rzeczy, ale pewnie komuś tam gdzieś we wszechświecie się przyda. )
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Mój komputer i ja czujemy się urażeni. I to bardzo.

Grę niby ukończyłem, ale ten patch i tak jest dla mnie ratunkiem, bo w pewnym momencie gry wszystkie magiczne sztuczki okazywały się bezskuteczne. Teraz zainstalowałem to cudo oznaczone numerkiem 1.1 i... wszystko gra jak należy.
Odpowiedz
"W celu zapewnienia prawidłowej kontroli nad pojazdem zaleca się przywrócenie domyślnych ustawień sterowania."
Pojazdem ??? Jakim pojazdem przecież w 2 nie ma żadnego pojazdu, no chyba że o czymś nie wiem ?!?!?!
Odpowiedz
Wraz z kolejnymi DLC ma się takowy pojawić.
Odpowiedz
Tutaj chodzi o Normandię
Odpowiedz
A że tak zapytam ... co z błędami na XBOX 360? ;-)
Odpowiedz
← Nowości

Mass Effect 2 – 1.01 Patch już dostępny - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...