Recenzja "Zwycięstwa Orłów" wylądowała na GameExe!


Idziemy za ciosem. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Rebis prezentujemy Wam dziś recenzję kolejnego, piątego już tomu serii "Temeraire", autorstwa Naomi Novik. Jest to ostatnia jak dotąd wydana w Polsce część, zatem fani cyklu będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Ja z pewnością będę czekał na część szóstą!

okładka

Po raz kolejny autorka udowadnia, że rozkręca się z części na część, a fabuła jej książek nabiera coraz większej głębi. Po wydarzeniach zawartych w czwartym tomie, a szczególnie tych opisanych w jego końcówce, musiało zacząć się dziać dużo. Anglicy, podstępnie wykorzystując chorego na zarazę francuskiego smoka, wysyłają go do Francji w pogoni za swym kapitanem. Nie ma skrzydlatego, który by tak nie zrobił. Okazuje się, że plan Admiralicji jest prosty – zakazić chorobą stworzenia trójkolorowych, aby osłabić tym samym Napoleona.

Czytaj dalej...

- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
← Nowości

Recenzja "Zwycięstwa Orłów" wylądowała na GameExe! - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...