Historyk

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją książki "Historyk"!

Nigdy wcześniej nie miałam okazji zapoznać się z twórczością Elizabeth Kostovej, więc zupełnie nie wiedziałam, co mnie czeka, gdy sięgałam po wydanego nakładem Świata Książki "Historyka". Jednak już po przeczytaniu zamieszczonego na tylnej okładce krótkiego zarysu fabuły zorientowałam się, że będę wraz z bohaterami podążać tropem legendarnego Vlada Palownika – bardziej znanego jako Dracula. Człowiek ten zasłynął w historii nie tylko szaleńczą odwagą, ale przede wszystkim niesłychanym okrucieństwem względem swych poddanych i wrogów. Owiana tajemnicą postać piętnastowiecznego hospodara Wołoszczyzny stała się sławna dzięki powieści Brama Stockera pt. „Dracula”. Do swej wizji autor dostosował bestialstwo feudalnego władcy i we wspomnianej książce uczynił go wampirem. Motyw wampira, jak najbardziej znany i wielokrotnie wykorzystywany w literaturze na przestrzeni wieków, w „Historyku” również stał się motorem napędzającym opisywane wydarzenia.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Ocena Game Exe - 4. Szto eto? Oponuję. Recenzja zdecydowanie zasługuje na więcej.

W sumie to mam jedno ale. Amerykanie nie są narodem walecznym, lecz byli narodem walecznym i to tylko Ci o ugruntowanych poglądach lub o godziwej pensji. Teraz Amerykanie to jeden wielki ludzki mix

Wcześniej nieco o książce słyszałem i nawet się zastanawiałem, czy poświęcić na nią trochę czasu. Ufając Szas daruję sobie - nie cierpię wręcz fabuły, która rozjeżdża się jak naćpany kot na rozchybotanych łapkach
Odpowiedz
To ocena książki, nie recenzji ;p
Odpowiedz
Kress, gdyby było coś takiego jak ocena recenzji, to wszystkie nasze miałyby 11/10
Odpowiedz
No pewnie Ale ja jestem tak zakręconym człowiekiem, że nad pewnymi kwestiami po prostu nie widzę większego sensu się zastanawiać
Odpowiedz
← Artykuły

Historyk - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...