[Baldur's Gate] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry "Baldur's Gate"!

Baldur’s Gate jest jednym z tytułów, który na zawsze zmienił świat komputerowej rozrywki. Premiera tej produkcji, która miała miejsce w 1998 roku, okazała się długo oczekiwanym zbawieniem dla podupadłego gatunku gier RPG, nękanego w tamtym okresie przez wyjątkowy kryzys nieurodzaju. Dobrych pozycji było wtedy na rynku jak na lekarstwo. Na szczęście sytuacja miała szybko ulec zmianie. Pierwsza część Wrót Baldura zrewolucjonizowała gatunek dzięki innowacyjnemu podejściu do tematu. Gracze w końcu dostali możliwość swobodnej eksploracji otwartych terenów świata gry (we wcześniejszych produkcjach rozgrywka toczyła się głównie w podziemiach). Dzięki nieliniowej fabule i setkom zadań do wykonania mogliśmy poczuć się jak prawdziwi bohaterowie Wybrzeża Mieczy. Gra została osadzona we wspaniałym świecie Forgotten Realms i oparta na zasadach drugiej edycji popularnego systemu Advanced Dungeons & Dragons. Jak się później okazało, twórcom udało się dokonać niezwykle udanego przeniesienia papierowej rozgrywki na ekrany komputerów. Produkcja szybko uzyskała niesamowitą popularność oraz rzesze oddanych fanów. Zaledwie rok po premierze ukazał się bardzo ciepło przyjęty dodatek, a następnie jeszcze lepsza kontynuacja w postaci drugiej części gry. Cała saga Wrót Baldura odniosła spektakularny sukces i jest dzisiaj uważana za klasykę gatunku. Jest również wzorem dla nowych produkcji, które są często porównywane do tego hitu sprzed lat. W oparciu o silnik graficzny Baldura (Infinity Engine) powstało jeszcze wiele wspaniałych cRPG-ów, a twórcy gry – kanadyjskie studio BioWare – zostali okrzyknięci niekwestionowanymi mistrzami gatunku.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
nie zauważyłem żeby tam pisało o problemach z ai
Odpowiedz
Do dzisiaj nie grałem w lepszą grę..heh ponad 10 lat temu..MUZYKA, grafika, historia heh..pierwsza gra RPG i do dziś najlepsza
Odpowiedz
pierwsza część gry dużo fajnych questów fajna grafika nie kuje w oczy po dłuższym graniu i fajnie się w tą gre gra polecam 1 później przejście 2 polecam gorąco łukasz !!!
Odpowiedz
Co jakiś czas systematycznie wracam do tej produkcji. Obecnie odświeżyłem swoje Baldurki i spiąłem je modem BGT. Całość starczy mi na długo.
Odpowiedz
To co najbardziej mnie denerwuje w tej grze, to nierozłączne pary niektórych bohaterów. Na przykład taka świetna według mnie druidka/wojowniczka Jaheira nie będzie z nami podróżowała bez swojego niezwykle słabego i mało odważnego męża Khalida, którego cechy bardziej pasują do łowcy albo maga niż wojownika.
Odpowiedz
Denerwujące, ale są sposoby aby to ominąć .
Odpowiedz
Dokładnie, najprostszy sposób to pozwolić zginąć jednemu z nich i odłączyć trupa - wtedy drugie pozostanie w drużynie. Acz niektóre mody ten exploit naprawiają. PS: Khalid wyposażony w pawęż może być całkiem niezłym support-tankiem , wielu go nie docenia
Odpowiedz
← Artykuły

[Baldur's Gate] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...