Trolle

No to o trolach. Mają ogólny wizerunek ale w różnych swiatach są różne. Woadomo tyle że nie cierpią pracy która wymaga myślenia ani nie lubią sterczeć nad książkami , lubią prace fizyczną np. w warsztatach przy wykuwaniu pułapek , drzwi , broni itp Nie za często się myją ale to zależy jakie , mają dość chaotyczne uosobienie , czesto sprzymierzają się z orkami i ogrami żeby atakować słabszych.
Bardzo fajne i oryginalne trole są np. w Gothicu
Odpowiedz
O kolejny topic z serii "rasy i gatunki". Niedługo jak to rozwienie będziemy mieli cały Bestnariusz. :mrgreen:
Co do Trolli to znowu przywałam przykład [podobnie jak w olbrzymach] tych z Sagi- znaczy wielkich, z długimi kończynami, zielonoch, z głową i karkiem porośniętym sztywną sterczacą szczeciną, piekielnie dobrych w walce berserków.
Ogólnie wizerunek i wygląd trola choć skrajnie brzydki, zawsze mnie fascynował. Trzeba powiedzeć że w wielu światach te stworzenia mają zadziwiającą zdolność regenreacji ran.

I najwązniejsze...pamiętajmy że....MUMINKI to też trolle. :mrgreeen:
Odrzuć kajdany społecznych wymogów, Poczuj wolno¶ć, zabijaj wrogów
Twej duszy, co tak długo więziona, Pragnie być nareszcie uwolniona
Niech Twe ciało z letargu obudzi się, Zmysły otępiałe znów mog± wyostrzyć się
Wróć do swej prawdziwej, dzikiej natury, Zawyj do księżyca, zerwij wi±ż±ce Cię sznury.
Odpowiedz
trolle sa fajne bo sa glupie i dlatego latwiej je zabic
Odpowiedz
Pamiętajmy też, że trolle za dnia bywają w jaskiniach, do zachodu słońca, ponieważ na słońcu przemieniają się w kamień (według legendy Islandzkiej). Trolle zazwyczaj walczą maczugami, rzadziej pięściami. Są to bardzo silne stworzenia, które potrafią podnosić 400 kilogramowe głazy, ale najgłupsze ze wszystkich stworzeń.


[font="Times"]"Lecz śmierci przeznaczenia bogowie nie mogą
Odwrócić od najdroższej głowy, od nikogo
Jeśli w sen wieczny czarna pogrąży godzina."[/font]

Księga, III, w. 239-241
Homer, Odyseja
Odpowiedz
Jeśli chodzi o trolle to w każdym świecie są inne, choć są pewne podobieństwa. Nie są zbyt inteligentne (no prócz Muminków, ale też można siepokłócić ). Posiadają pewna zdolność do regeneracji (nie wiem jak jest z tymi potężnymi jak w Tolkienie, ale w Warcrafcie i FR z pewnością posiadają.
Odpowiedz
Warcraft TrollRaczej wątły osobnik. Nie przeszkadza mu ponadto światło dzienne. Mają własną kulturę i sa inteligentni.

Lord of the Rings TrollJemu również światło nie robi różnicy. Jednakże jest raczej potężny lecz skrajnie głupi.

Gothic TrollTutaj akurat mamy czarnego trolla. Duża, głupia i silna bestia. Światło słoneczne nie ingeruje w jego żywot.

D&D TrollTego chyba nie trzeba nikomu opisywać. Jak wygląda widać Co do ingerencji światła słonecznego, nie wiem jak jest bowiem nie zagłębiałem się w kartę owego potwora.Więc jak widać mamy porównanie. W każdym świecie jest inaczej. Niestety znalazłem tylko tyle grafik, jednakże porównanie jest chyba wyraźne.

Odpowiedz
Trole są najczęściej ogromnymi stworzeniami o zielonym zabarwieniu skóry z nadzwyczajnymi zdolnościami do regeneracji.
Bardzo podobają mi się trole u Terrego Pratcheta Nie dośc, że są silne to w skrajnie niskich temperaturach stają niezwykle inteligetnymi maszynami do zabijania

Co do rysunku trolla DDkowego jaki zamieściłeś to mały błąd. Jest to Odmiana goblina jak dobrze pamiętam a to jest coś w tym stylu.

Postać na Fae - Tomiji
Odpowiedz
W grze Icewind Dale trolle też są chude, lecz są nie tylko silne, ale posiadają umiejętności magiczne. Żeby je pokonać trzeba mieć oliwę, bo inaczej ich życie się regeneruje. Dosyć trudne do pokonania.


[font="Times"]"Lecz śmierci przeznaczenia bogowie nie mogą
Odwrócić od najdroższej głowy, od nikogo
Jeśli w sen wieczny czarna pogrąży godzina."[/font]

Księga, III, w. 239-241
Homer, Odyseja
Odpowiedz
Mnie urzekły trolle z Warhammera. Wielkie bestie o olbrzymiej sile i nieposkromionym apetycie pożerające wszystko co stanie im na drodze.
Powyższy post przedstawia zdanie tylko i wyłącznie autora. Nie jest to narzucone Ci zdanie przez wyżej wymienionego autora. Nie jest to oficjalne stanowisko Kościoła. Nie jest to oficjalne stanowisko partii rządzącej. Nie jest to oficjalne stanowisko rządu RP. Nie jest to oficjalne stanowisko prezydenta RP. Uprasza się o niebluzganie. Dziękujemy.

-Co to było?
-Bez obaw, admin już się tym zajął. To był tylko jakiś bóg.

-You'll kill us... with a soup cup?
-Tea, actually.
-What's that?
-I'll kill you with my teacup.

It ain't the fall that get you. It's the sudden stop at the bottom.

Nudziło mi się, to grzebałem w userbarach:P

Odpowiedz

Użytkownik "Theoden" napisał

W grze Icewind Dale trolle też są chude, lecz są nie tylko silne, ale posiadają umiejętności magiczne. Żeby je pokonać trzeba mieć oliwę, bo inaczej ich życie się regeneruje. Dosyć trudne do pokonania.


Wystarczy mieć pod ręką maga z zapasem czaru atakującego kwasem, tudzież ogniem. Albo łuk i strzały ogniste, bądź kwasowe
Z trollami jest fajna zabawa w BG w Gaju Druidów
Odpowiedz
Najbardziej podobają mi się te inteligentniejsze wersje trolli np. w Warcrafcie i Might & Magic 8,a rolę bezmózgów spokojnie mogą pełnić za nie ogry i im podobne. Najgłupszy wizerunek trolla jest chyba w Neverwiner, które nie dość, że mają głowę jak kogut, to jeszcze ten ich sposób atakowania... Fajnym pomysłem jest natomiast wspomniana wyżej konieczność przypalania bądź zakwaszania trolli przed śmiercią.
Odpowiedz
← Ogólnie

Trolle - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...