[WFRP] Kapłan a magia

Jak sądzicie , czy kapłan, który to czary otrzymuje od swojego bóstwa, może je wynajdywać? W książkach jest taki dział o wynajdywaniu czarów ale chyba nie dla kaplanów ??
Odpowiedz
Hmm chyba kapłan nie potrafi wynależć czaru/zaklęcia-od tego są magowie ich labolatoria itp.- zamiast tego może poprostu wymodlić u swojego bóstwa jakiś konkretny cud.
Odrzuć kajdany społecznych wymogów, Poczuj wolno¶ć, zabijaj wrogów
Twej duszy, co tak długo więziona, Pragnie być nareszcie uwolniona
Niech Twe ciało z letargu obudzi się, Zmysły otępiałe znów mog± wyostrzyć się
Wróć do swej prawdziwej, dzikiej natury, Zawyj do księżyca, zerwij wi±ż±ce Cię sznury.
Odpowiedz
Kapłan podbnie jak druid lub paladyn ma określone czary, ale nie posiada umiejetnosci tworzenia nowych. Może zapisywać zwoje itd ale to koniec jego inwencji twórczej
Odpowiedz
czy ja wiem?? zalezy.. jesli nie bedziemy sie trzymac scislej mechaniki gry,to mozna uznac,ze dzialajac w natchnieniu, pszepelniony wola i moca swego bostwa stworzyl jakis czar..
Agent Mackas Smith i jego macki sa na twym tropie.. nie wymigasz sie..to nie MACRIX...juz po tobie..ZGINIESZ MARNIE,a smierc bedzie Twym wybawieniem..W celu wyjasnienia sprawy prosze sie do mnie zglosic na gg..twe chwile sa policzone..
Odpowiedz
magowie wynajduyją czary. kapłanom czary są zsyłane po odpowiedniej modlitwie przez ich boga
Odpowiedz
A co powiecie o czymś takim jak modlitwy, które wyproszą u boga odpowiedni czar. Oczywiście będzie na to odpowiednia szansa procentowa. Myślę że w ten sposób kapłan mógłby nauczyć się takiego czaru jakiego zechce. Oczywiście i tak wszystko zależy od misia gry.
Odpowiedz
Kaplan powinien robic czary poniewaz jest lepszy od maga
Odpowiedz

Cytat

Hmm chyba kapłan nie potrafi wynależć czaru/zaklęcia-od tego są magowie ich labolatoria itp.- zamiast tego może poprostu wymodlić u swojego bóstwa jakiś konkretny cud.


Zgadzam, sie, ponieważ Kapłani

Cytat

Moc do rzucania zaklęć czerpią z wiary i oddania w służbie wybranemu bogu
(cytowałem z podręcznika do Młotka), a czarodzieje z Wiatrów magii oraz siły własnego umysłu.
Wiec nowe zaklęcie Kapłańske wymaga wizii czy czegoś tam od boga.
Natomiast czarownik musi być BARDZO poteżny i opanowany.
To jest tylko moje zdanie!
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
← Ogólnie

Kapłan a magia - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...