Kapłan a magia - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Dalejdoichgardelwyrzanacic,

Cytat

Hmm chyba kapłan nie potrafi wynależć czaru/zaklęcia-od tego są magowie ich labolatoria itp.- zamiast tego może poprostu wymodlić u swojego bóstwa jakiś konkretny cud.


Zgadzam, sie, ponieważ Kapłani

Cytat

Moc do rzucania zaklęć czerpią z wiary i oddania w służbie wybranemu bogu
(cytowałem z podręcznika do Młotka), a czarodzieje z Wiatrów magii oraz siły własnego umysłu.
Wiec nowe zaklęcie Kapłańske wymaga wizii czy czegoś tam od boga.
Natomiast czarownik musi być BARDZO poteżny i opanowany.
To jest tylko moje zdanie!
Gość_Rychu*,
Kaplan powinien robic czary poniewaz jest lepszy od maga
mistic_,
wg mnie takie czary są udzielane jedno razowo...
grahnar,
A co powiecie o czymś takim jak modlitwy, które wyproszą u boga odpowiedni czar. Oczywiście będzie na to odpowiednia szansa procentowa. Myślę że w ten sposób kapłan mógłby nauczyć się takiego czaru jakiego zechce. Oczywiście i tak wszystko zależy od misia gry.
mistic_,
magowie wynajduyją czary. kapłanom czary są zsyłane po odpowiedniej modlitwie przez ich boga
akati,
czy ja wiem?? zalezy.. jesli nie bedziemy sie trzymac scislej mechaniki gry,to mozna uznac,ze dzialajac w natchnieniu, pszepelniony wola i moca swego bostwa stworzyl jakis czar..
Gość_Aventya*,
Kapłan podbnie jak druid lub paladyn ma określone czary, ale nie posiada umiejetnosci tworzenia nowych. Może zapisywać zwoje itd ale to koniec jego inwencji twórczej
Łaku,
Hmm chyba kapłan nie potrafi wynależć czaru/zaklęcia-od tego są magowie ich labolatoria itp.- zamiast tego może poprostu wymodlić u swojego bóstwa jakiś konkretny cud.
Lord_Patos,
Jak sądzicie , czy kapłan, który to czary otrzymuje od swojego bóstwa, może je wynajdywać? W książkach jest taki dział o wynajdywaniu czarów ale chyba nie dla kaplanów ??
Wczytywanie...