Portal Kart Graficznych

Podana strona u góry jest nieaktualna

A ja korzystając z okazji mam pytanko. Czy moglbyście powiedzieć mi jaką kartę oplaca mi sie kupić do mojego komputerka. Oczywiście powinna posiadać opcję shader model 2.0 Niekoniecznie musi mieć wyjście TV. I żeby byla w rozsądnej cenie


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Medziu nie wykupiłes abonamentu na wróżkowanie więc ci nic nie powiem Podaj więcej szczegółów to pogadamy. (zakres cenowy, ATI/nVIDIA, ilosc pamieci itd.) Bo tak to wiesz...
Odpowiedz
Mam przywiązanie do nVIDII więc mogłaby być. Ale jak ATI ma jakąś lepszą ofertę to czemu nie Cena hmm... powiedzmy 300 - 500, 550 zł. Na całej reszcie się nie znam (serio). Nie mam pojęcia do czego sluży rdzen czy przepustowość ;p Po prostu chcę zobaczyć jakieś oferty do kupna dobrej karty I tak mam zamiar kupić jakąś dopiero po gwiazdce ale juz się rozglądam Jak patrzylem na jakiś stronach kartach to nigdzie nie pisze jaki shader model ma ta karta :roll:


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Sprawa wygląda tak. Jeśli chodzi o Ati to masz do wyboru od 9600 (shadery 2.0) przez 9800(shadery 2.1) do x700 (2.1). Ceny idą od 9600 do x700 w góre (logiczne). Ciekawa sprawa jest natomiast z taktowaniami. Bo rdzenie najszybsze maja 9600 ale najwydajniejsze x700 (oczywiscie w tym przedziale cenowym). Ja osobiscie bym sie sklanial przy 9800 ale jesli masz do wydanie te 550 to bierz x700. A prawda jest taka, ze musisz poszukać testów, najlepiej jakiś chip lub tom's hardware i tam sobie dokladniej poczytac. Przed gwiazdka na pewno sporo takich rzeczy sie pojawi.

Aha, rzecz dosyć ważna. Staraj się kupować sprzęt porządnych firm i będących na rynku. Asus i gigabyte'y a nawet tańsze sapphire'y są lepsze niż jakieś firmy krzaki które ktoś ci może chcieć wetknąć w jakims lokalnym sklepie mówiąc, że to i tak żadna różnica (nie daj się! twardy bądź).

Nie chcę się wypowiadać w kwestii geforce'ów bo nie jestem najlepiej zorientowany w tym temacie. Zauważyłem jednak, ze przedział cenowy 540-600 oferuje 6600 które mają wsparcie dla shaderów 3.0 więc może też jest to jakieś rozwiązanie.


I tak mój Radeon 9700 BBA po OC rządzi!
Odpowiedz
Dzięki Ekh za odpowiedź. Jakoś jeszcze przed gwiazdką się porozglądam i w nowym roku cos zakupię :mrgreen:


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
← Karczma

Portal Kart Graficznych - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...