Młody samuraj. Droga wojownika

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją książki "Młody samuraj. Droga wojownika"!

Chris Bradford to autor szerzej nieznany polskiemu czytelnikowi. Może się to jednak wkrótce zmienić dzięki wydanej właśnie w naszym kraju książce "Młody samuraj. Droga wojownika", która zabierze nas w fascynującą podróż do Japonii z początku XVII wieku. Moje pierwsze skojarzenie po przeczytaniu streszczenia na okładce to oczywiście słynny "Shogun" Jamesa Clavella. I nic w tym dziwnego – obie historie są bardzo podobne, a w dodatku rozgrywają się niemal w tym samym czasie. Różni je postać głównego bohatera i charakter, gdyż "Młody samuraj" skierowany jest raczej do młodszego czytelnika, choć i starszym książka powinna się spodobać. Pomijając kwestię zamierzonego bądź nieświadomego nawiązania do "Shoguna", całość czyta się niemal jednym tchem i pomimo pozornej prostoty oraz ukierunkowania na młodszego odbiorcę, "Młody samuraj" potrafi zaskoczyć nawet doświadczonego czytelnika.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Przeczytałam 3 księgi, teraz się biorę za Krąg Ziemi! Polecam tą książkę!
Odpowiedz
"Droga Wojownika" mimo opisywanych w niej walkach, nie jest książką brutalną. Pisarz dopilnował aby jego historia była odpowiednia dla odbiorców w młodszym, jak i starszym wieku, choć tych drugich lektura może tak nie ekscytować. Starsi, bardziej doświadczeni czytelnicy mogę dostrzegać jej słabsze strony, przewidywalność oraz wyraźny podział na dobrą i złą stronę, który mniej będzie przeszkadzał młodszym odbiorcom lubiącym przygody pełne przyjaźni i rywalizacji.
Odpowiedz
← Artykuły

Młody samuraj. Droga wojownika - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...