[IWD1] [Icewind Dale I] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry "Icewind Dale I"!

Kto z was nie marzył w dzieciństwie o wcieleniu się w postać dzielnego rycerza lub potężnego czarodzieja i przemierzaniu ruin zamków bądź zapomnianych lochów w poszukiwaniu skarbów i potworów? Oto gra, która daje nam taką możliwość, zabierając nas w tym celu na daleką, mroźną północ Faerunu. ... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
IWD to naprawdę fajna gra, jednak ja wolę IWD2 z powodu większych możliwości rozwoju postaci a właśnie to mi się w tej grze najbardziej podoba, bo mimo że IWD ma pewną fabułę (liniową) to trzeba przyznać, że przez 95% gry walczymy.

Moja ocena:
7.5/10

Jeśli chodzi o zamieszczoną powyżej recenzję, to jest ona bardzo ładnie przygotowana, choć odnoszę wrażenie, że Valandil nie był zbyt obiektywny podczas jej pisania

Odpowiedz

Cytat

że Valandil nie był zbyt obiektywny podczas jej pisania


A co to za twór ta 'obiektywna recenzja' ? :'o Toż to istnieje ?
Odpowiedz
Jedno z pierwszych moich rpg, to w połączeniu z naprawdę ciekawą (choć jak zauważono liniową) fabułą czyni ją dla mnie lepszą od BG1
Ale to tylko moje zdanie. Natomiast 2 cz była nudna i skończyłem ją w Smoczym Oku,... jakoś tak mi chęci prysły.
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
Dla mnie bardzo dobra gra. Dużo walki, ale mnie ona jakoś w Icewindzie nigdy nie nużyła. Wyjątkowy klimat związany z zimowym charakterem gry. Fabuła może liniowa, ale dośc zjadliwa, a niektóre jej fragmenty na prawdę bardzo mi się podobały. Wątków pobocznych i zadań z nimi związanych , co prawda, mogło by byc więcej, ale większośc jest ciekawa i urozmaicona. Ścieżka dźwiękowa jest wcale niezła i przede wszystkim nie ma tego, co najbardziej mnie denerwowało w niektórych produkcjach - powtarzania się tej samej melodii przez całą grę (albo jej połowę), bo nawet najlepsze utwory doprowadzają do szału, gdy słucha się ich na okrągło.
To, co mi najbardziej przeszkadza w jedynce (a, co jest już poprawione w dwójce), to zbyt mała ilość otwartych, zaśnieżonych przestrzeni (a za dużo wędrówek po jaskiniach, świątyniach, itd.), na kórych łatwiej było by odczuc wspaniały klimat Doliny Lodowego Wichru.

Co do recenzji Valandila, to całkiem mi się ona podoba.
Odpowiedz
Fabuła liniowa nawet mi nie przeszkadzała. I tak uważam, że ta gra jest lepsza od kontynuacji oraz od BG I Ma świetny klimat, muzykę wręcz porywającą, fabułę niesłychaną, wiele zwrotów akcji. Prawdę mówiąc to Icewind Dale było chyba najbardziej baśniową i ciekawą grą osadzoną w FR, w jaką grałem. Tak jak zaznaczył Finrod - mogłoby być więcej lokacji, w których mamy wybór, gdzie iść, co pozwiedzać, poznać fantastyczny świat tej krainy.

Gra na medal Artykuł... hym... Niezły.
Odpowiedz
Ja tam wolałem BG1 od IWDI, ponieważ w BG było zawsze trochę większe pole manewru, więcej misji itp. no i fabuła bardzo ciekawa, a walk też nie brakowało

Odpowiedz
Obiektywność = brak własnego zdania? Bo po mojemu, to albo mi się dany tytuł podoba, albo nie - w obu przypadkach muszę to poprzeć konkretnymi argumentami. IWD akurat sprawił i wciąż sprawia bardzo pozytywne wrażenie, stanowiąc świetny tytuł, od którego początkujący gracz możne zacząć swoją przygodę z cRPG (zwłaszcza tymi wydanymi przez Black Isle i opartymi na systemie D&D). W recenzji tego nie napisałem, ale to kolejna z zalet tego tytułu. Zamiast rzucać gracza od razu na głęboką wodę (BG2, Świątynia Pierwotnego Zła czy inny Planescape), lepiej podsunąć mu IWD. Z małą pomocą instrukcji poradzi sobie nawet bez opisu przejścia gry, a po skończeniu całości może śmiało brać się za inne, bardziej rozbudowane tytuły. Wsio .

A BG1 ssie. Więcej możliwości daje już BG2 czy takie NWN1.
Odpowiedz
IWD jest lepszy tak od swojego młodszego brata jak i od pierwszego baldura. Pomimo nastawienia na walkę prezentuje naprawde dobrą fabułę, okraszoną dobrymi dialogami, ciekawymi lokacjami, świetnym klimatem i piękną muzyką. Przeszedłem go kilka razy i jeszcze nie raz do niego wrócę. Tytuł obowiązkowy dla fana cRPG.
Odpowiedz
← Icewind Dale

[Icewind Dale I] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...