[Inne] Jakiej gry nie dostaniesz pod choinkę...


Gry komputerowe to jeden z najbardziej popularnych prezentów dla młodzieży i nie tylko. Zawsze jednak potencjalny nabywca zadaje sobie pytanie, jaką grę kupić. Z pomocą przychodzi im serwis The Timothy Plan, który stworzył listę gier, których nie należy kupować. Autorzy wzięli pod lupę takie kategorie jak seks, nagość, używany język, przemoc, narkotyki, alkohol, a nawet to czy w grze pojawiają się związki homoseksualne!

Listy zostały opracowane w dwóch wersjach (obie w całości po angielsku):

  • Podstawowa target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">Podstawowa – zestawienie ponad 140 gier w krótkiej liście.
  • Graficzna target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">Graficzna – zawiera listę z wersji podstawowej oraz oprócz tego szczegółowe opracowanie 30 najgorszych pod względem szkodliwej treści gier.

Jako przykład podam Age of Conan, który otrzymał 12 punktów szkodliwości (całkiem sporo, w porównaniu z innymi).

Nagość – kobiety są pokazywane toples.

Przemoc – krew i intensywna przemoc. Jest to gra dla osób powyżej 18 roku życia, gdyż zawiera graficznie pokazaną przemoc. Krew tryska z ranionych przeciwników, a głowy mają możliwość oderwania się od ciała.

Język – mocny język. Nieprzyzwoite i prymitywne animacje (gesty) służą do pokazania, że chcesz walczyć. Istnieje możliwość włączenia filtra językowego.

Alkohol – gracze mogą kupować alkohol dla swoich postaci. Po kliku "głębszych" słaniają się pijani i niezdolni do walki, aż efekt ten nie przeminie.

Uzależnienie od gry – gra jest silnie uzależniająca. Gracze zostają wessani przez tą niekończącą się przygodę, po drodze tracąc pieniądze oraz sporo czasu.

Cóż... Może jednak książka to wcale nie taki zły prezent pod choinkę?Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Wydaje mi się, że spełni ta lista zgoła inną niż zamierzoną rolę.
Odpowiedz
W sumie to bez sensu ta lista. Wszystko i tak zależy od rodzica, przecież gra nie zrobi z Ciebie ćpuna czy zabójcy Dzieciakom do 12 roku życia to się w ogóle gier nie powinno dawać (no chyba, że jakiś edukacyjnych).

Cytat

Cóż... Może jednak książka to wcale nie taki zły prezent pod choinkę?


Ba, pewnie że lepszy
Odpowiedz
Ta lista może działać w dwie strony, z jednej przestrzega, a z drugiej zachęca potencjalnego nabywcę.
Nie wiem czemu ale mi ten link nie działa, a chętnie zobaczyłbym jakie gry są w czołówce

Odpowiedz
Linki prowadzą bezpośrednio do ściągnięcia plików w formacie .pdf. Jeżeli nie działają, to podaję link do samej strony. KLIK (prawa strona strony ;p).


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Thx, teraz już wszystko działa

Odpowiedz
Army of two:
Gay/lesbian - 1

Rozwaliło mnie
Odpowiedz
Mnie zadziwia, że komuś się chciało. Przecież o tym, że gry komputerowe to moralne bagno, trąbi się wszędzie i na okrągło. I czy to wielka różnica, jak zła jest gra, jeżeli w ogóle jest zła? Rodzice powinni dostać jeszcze ankietę do wypełnienia "Jak odporne jest twoje dziecko". Na podstawie wyniku, mogliby dobrać grę, która nie naruszyłaby niewinności bachora...
Dzisiaj podzielę się z wami opowieścią o hipokryzji, kłamstwach i małych dzieciach.

Jak wszyscy dobrze wiedzą, nam Szajt został wykopsany z gry. I pewnego pięknego dnia, dostałem na forum taką oto wiadomość:

Cytat

Po namyśle uznałem, że dobrze zrobiłeś usuwając mnie. I to dla mnie samego. Chociaż szkoda mi konta, które tak długo pielęgnowałem, to przynajmniej już nie ryzykuję uzależnienia od zabawy oraz kontaktu z niektórymi idiotami. A więc dzięki, Rang.

Pozdrawiam.


Szajt! Z twoich ciągłych powrotów wnioskuję, że jednak skasowałem cię zbyt późno i uzależnienie jednak się rozwinęło. Zatem nie dziękuj mi, bo zawiodłem... Ale postaram się jak mogę, byś pozostał na odwyku, chociaż tak mogę ci jeszcze pomóc...
Odpowiedz
Propo gier i świąt - zabijanie karpia to przemoc. Karp jest nieubrany, a więc nagość. Język - gdy mimowolne skurcze powodują, że naszej rybce obon lata, albo skrzela zaczynają się ruszać, choć głowy nasz karp już nie ma. No i na rybie oznaczeń nie ma... To ja już wolę grę, bo chociaż wiem, że będzie tam przemoc/nagość/mocny język etc.
Ciekawostka - tytuły z PC-tów trafiają na komórki i tam jakoś nikt nie trąbi o tym.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Mnie rozśmieszyło trafienie na tą listę Guitar Hero xD Tak, iście brutalna gra ;p

Odpowiedz
← Gry ogólnie

[Inne] Jakiej gry nie dostaniesz pod choinkę... - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...