Alchemik. Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela


Kolejna recenzja książki powiększyła zasoby GameExe. Valandil Falassion wziął tym razem za cel tekst Alchemik. Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela. Czy książka ta zyska nieśmiertelność, zupełnie jak Nicholas? A może zostanie skazana na wieki zapomnienia? Zachęcamy do czytania!

Co byście zrobili, gdyby w ciągu zaledwie kilku minut wasz uporządkowany świat i wszystko, co wpajano wam od dziecka, rozpadło się na kawałki? Gdyby nagle ożyły wszystkie potworności z usłyszanych przed snem bajek, a magia okazała się czymś równie realnym, jak powietrze? Jakbyście postąpili, gdyby wbrew waszej woli porwała was wielka przygoda, w której stawką jest nie tylko wasze życie, ale i los całego świata? A wszystko to za sprawą pewnej małej, niepozornej księgi, przypominającej bardziej kieszonkowy notes, niż zbiór spisywanej od tysiącleci i znanej tylko garstce osób wiedzy mistycznej. Na te i wiele innych pytań odpowiedzieć musieli sobie Sophie i Josh – bliźnięta, które zupełnie przypadkiem wplątane zostają w walkę między Nicholasem Flamelem, kilkusetletnim alchemikiem i strażnikiem Księgi Maga Abrahama, a Johnem Dee, jego najbardziej obiecującym uczniem, który wiedziony chciwością i żądzą władzy, zwrócił się przeciwko swojemu mentorowi.

Alchemik. Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Książka fajna.

Jednak nie rozumiem czym się niektórzy zachwycają ;]

Owszem dobra,lekka,przyjemna, a wogóle to mam wrażenie ,że to jest ściągnięty pomysł z jakiegoś starszego tytułu ale nie pamiętam z czego.

7/10
Odpowiedz
Z perspektywy czasu muszę się zgodzić. Książeczka powinna dostać jakieś 7-8 pkt., bo mimo że lekka i przyjemna, nie zaskakuje niczym nowym. Ale cóż, oceny tuż po lekturze wystawiane są "na gorąco", więc może się zdarzyć, że niektórzy czasem lekko je zawyżą. Tak jak w tym przypadku.
Odpowiedz
Pare dni temu, poszedlem do empiku zeby przeczekac burze, i akurat trafilem na ta ksiazke. Sam nie wiem czym przyciagnela moja uwage, no ale pierwsze zdanie, pierwsze strony. Wyszedlem kilka godzin pozniej ze sklepu po przeczytaniu calosci, wraz z zakupiona ksiazka.
Jak dla mnie rewelka, bardzo dobrze sie czyta, ciekawa wiec czego wiecej chciec
Odpowiedz
czy to jest pierwszy tom ?
Odpowiedz
YES
Książka jest super, dałbym jej 7,5, ale kolejnym częściom więcej, gdyż przyspiesza się tempo akcji, więcej nieoczekiwanych zwrotów akcji no i super pomysł na fabułę
Odpowiedz
Witam
Szukam e-booka , 3 części z tej seri, proszę o info na gg 1604141
Odpowiedz
← Literatura

Alchemik. Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...