[Drakensang] Drakensang – zawartość Edycji Kolekcjonerskiej i oficjalne forum


Firma Techland podała informację na temat składu Edycji Kolekcjonerskiej Drakensang. Gra zabierze nas do świata Aventurii, opartego na najpopularniejszym systemie RPG w krajach germańskich. Tytuł zapowiada się niezwykle interesująco, gdyż gra już została ochrzczona jako "Baldur’s Gate w świecie 3D".

Trzeba przyznać, że cały zestaw wygląda niezwykle imponująco. Jakie też dodatkowe fanty czekają na nas, gdy sięgniemy głębiej do portfela?

 • Duże, atrakcyjne opakowanie.
 • Gra Drakensang.
 • Instrukcja.
 • Obszerny poradnik, który pomoże rozwiązać wszelkie problemy, na jakie możemy natrafić w trakcie ponad 100-godzinnej przygody.
 • Drzewko umiejętności specjalnych/plakat Drakensang formatu A3.
 • Fan Kit – płyta z atrakcyjną zawartością dla każdego miłośnika Drakensang.
 • Płyta audio ze ścieżką dźwiękową z gry, idealna na prawdziwe sesje RPG.
 • Mapa Aventurii – krainy, w której rozgrywa się akcja Drakensang/plakat Drakensang formatu B2.
 • Prawdziwa karta postaci pochodząca z oryginalnego systemu The Dark Eye, którą można wykorzystać zarówno w trakcie sesji RPG, jak i przy okazji gry – np. spisując sobie na pamiątkę charakterystykę bohatera, którym ukończyliśmy za pierwszym razem grę.
 • Tajna wiadomość, dzięki której w trakcie gry można zdobyć unikatowy przedmiot, poprawiający statystyki bohatera – rzecz ekskluzywna dla Edycji Kolekcjonerskiej.
 • Smycz Drakensang.
 • Szczegółowo wykonana metalowa figurka Krasnoludzkiego Władcy – rodem z systemów bitewnych. Figurkę można pomalować wedle własnego uznania.
 • Koszulka Drakensang, utrzymana w klasycznej dla RPG kolorystycznej tonacji.

Warto także wspomnieć, że dzisiejszego dnia wystartowało oficjalne, polskie forum produkcji. Wszystkich ciekawych i chętnych do wypowiedzenia swojego zdania czy przypuszczeń na temat gry, zapraszamy pod ten adres.

Odpowiedz
169,90 zł - tyle kosztuje edycja kolekcjonerska w przedsprzedaży. Trochę drogo. Dla porównania za zwykłą wersję zapłacimy połowę, bo 84,99 zł. Pytanie, czy warto płacić 2x tyle za same dodatki. Moim zdaniem nie warto. No chyba, że ktoś wybitnie nie ma co z kasą robić. ;p
Odpowiedz

Cytat

Trochę drogo.


Veto ! Wcale nie jest tak drogo. Przypomnij sobie wcześniejsze EK.

Fallout 3 z fajnych gadżetów miał tylko pudełko śniadaniowe i figurkę Vault-boya, a kosztował tylko o 10 zł. taniej.

Mass Effect kosztował 169 zł., a dostawałeś pen-drive, koszulkę i smycz. Gadżety fajnie, ale niewiele.

Natomiast tu EK jest wypakowane po brzegi. Ładna figurka, koszulka, smycz, dodatkowy przedmiot w grze (pomysł z tajną wiadomością ciekawy) i kilka inny standardowych w tego typu wersjach dodatków. Jak dla mnie cena jest niezbyt wygórowana, bo faktycznie dostajesz coś ekskluzywnego i dużo więcej niż gracz ze standardowym wydaniem. Jak będę miał odpowiednie fundusze, to się nie zawaham
Odpowiedz
Poprawka: edycja kolekcjonerska F3 kosztuje (w Saturnie) 129,90 zł, więc całe 40 zł taniej. Moim zdaniem trochę za dużo sobie policzyli, skoro podstawa kosztuje ledwo 84,99 zł, ale spoko - kłócił się nie będę. ;p
Odpowiedz

Cytat

Poprawka: edycja kolekcjonerska F3 kosztuje (w Saturnie) 129,90 zł, więc całe 40 zł taniej.


Wiem, bo tam właśnie ją kupiłem. Taka okazja nie często się trafia Mówiłem tu jednak o cenie ustalonej przez dystrybutora.

Cytat

Moim zdaniem trochę za dużo sobie policzyli, skoro podstawa kosztuje ledwo 84,99 zł,


Hmmm... ? W takim razie ile według Ciebie powinna kosztować ? Ale tak, żeby Techland miał z tego jakiś zysk :'d

Cytat

ale spoko - kłócił się nie będę.


My tu sobie spokojnie dysputujemy, a nie kłócimy się
Odpowiedz
← Inne cRPGi

Drakensang – zawartość Edycji Kolekcjonerskiej i oficjalne forum - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...