AS nominowany do nagrody David Gemmell Award for Fantasy


Nagroda Davida Gemmella przyznawana pisarzom fantasy, którzy piszą "w duchu dokonań Davida Gemmella". Znaczy się po prostu lubują się w klasycznym heroic fantasy.

I do właśnie tej nagrody nominowany został Andrzej Sapkowski za angielskie wydanie pierwszej części sagi o wiedźminie "Krew elfów" (The Blood of Elves).

Blood Elves

Ciekawostka: Przeczytajcie co napisano na dole okładki.

"Krew elfów" na półki angielskich księgarń trafiło zupełnie niedawno co nie zmienia faktu, że tambylcy (w odróżnieniu od tubylców) przyjęli serdecznie dzieło naszego pisarza.

Nominacje do nagrody są zgłaszane przez wydawców, a werdykt wydają czytelnicy drogą głosowania online. Tym sposobem wyłanianych jest pięć najlepszych powieści. Następnie spośród nich "eksperci" wybierają zwycięzcę.

Konkurs dotyczy wyłącznie utworów w języku angielskim. Głosowanie rozpoczyna się 26 grudnia a kończy w marcu 2009 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi w czerwcu, w Londynie. Zwycięzca otrzyma trofeum – replikę słynnego topora Drussa, bohatera cyklu powieściowego Davida Gemmella.

Odpowiedz
The Polish Superstar Ale bajer
David Gemmel?! Ja przeczytałem jego dylogię pt.: "Troja". Uważam, że to jest (był) świetny pisarz (umarł już. A szkoda, bo napisałby więcej części o Troi ), ale nie wiedziałem, że jest coś takiego, jak nagroda Davida Gemmela Cieszy mnie to ogromnie, podobnie, jak fakt, że to właśnie Sapkowski ją otrzymał Genialnie!


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]
Odpowiedz
No, ale to dziadowe "Geralt is a hunter" zostawili...

A poza tym to ładnie, ładnie Cieszy mnie niezmiernie, że nasi pisarze są uznawani na zachodzie, gdyż bez gadania należy im się wielki szacunek za dzieła jakie tworzą :'d

Cytat

Cieszy mnie to ogromnie, podobnie, jak fakt, że to właśnie Sapkowski ją otrzymał happy.gif Genialnie!


Póki co nominacja nie równa się otrzymaniem nagrody
Odpowiedz
← Inne

AS nominowany do nagrody David Gemmell Award for Fantasy - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...