[KSIĄŻKA] Bajki

Dziś, podczas rozmowy z przyjaciółką wspomniałyśmy stare czasy (ah, ta starość ). Przy okazji tego wypłynął na wierzch temat bajek, tych ukochanych z dzieciństwa, niezapomnianych i do których do dziś wracamy z sentymentem.
Pytanie do Was, chyba już Wam świta jakie - które bajki zapamiętaliście najlepiej, najmilej? Mhm?
Odpowiedz
No więc ja się wychowałem na Braciach Grimm;P Mam (już rozklekotane) dwa tomy z paroma setkami bajek i bajeczek. Chłopaki dali czadu miejscami;)
Odpowiedz
A ja mam gdzieś książeczkę o 7 krasnoludkach, a ostatnio Shreka na dvd kupiłem. Back to basics albo mentalna cofka, sam jeszcze nie wiem. ;p
Odpowiedz
"Koralina" - czytałam ją nie jako mała dziewczynka, ale już w liceum... i tak zrobiła spore wrażenie, chociaż to bajka dla dzieci;)
Jako dziecko dostawałam co miesiąc paczki z książkami disnejowskimi. "Zakochany kundel" był najbardziej przeze mnie zmaltretowany. "Lew Lambert" (czy jakoś tak) był książeczką, którą niestety znałam na pamięć - mój brat co wieczór zmuszał wszystkich do czytania tego... nawet po kilka razy.
Baśnie Andersena do dziś stoją na półce, co jakiś czas do nich wracam (zwykle jesienią, kiedy jest zimno i szaro).
"Jakim drzewem możesz być, leżąc na podłodze?"
Odpowiedz
Jak byłem mały rodzice czytali mi gazety o dinozaurach. To były moje bajki.
Ale jak już umiałem sam czytac ... to też nie chwytałem za żadnego "Czerwonego kapturka" tylko dalej za gazety (seria "Dinozaury") o dinozaurach. Mimo wszystko skądś znam te podstawowe bajki więc chyba też mi czasem czytano takie rzeczy, ale raczej nie odgrywały one dla mnie większej roli.
Odpowiedz
C.S.L.- The chronicles of narnia, J.&W.Grimm, R.A.S.-Ice wind dale, One thousand & one nights (w szczególności sindbad the sailor : p), alice's aventures in wonderland - C.L.D. Kaczor Donald. Hippo & Crocodile : p i uwielbiałem przeglądać encyklopedie oraz książki o chorobach xP
Odpowiedz
No ja to wieczorynki oglądałem
Ulubionymi moimi były Gumisie, Smerfy hmmm... A tak to miałem jakieś małe książeczki z bajkami typu Kubuś Puchatek i sobie czytałem i oglądałem
Od miłości niedaleko do nienawiści



"The days of boring beats are numbered!":
2.05.09 <- Future Memories
Odpowiedz
Najmilej wspominana?
Dziewczynka z zapałkami i Alicja w Krainie Czarów.
Do tej pory oglądam bajki (bo lubię.), ale czasem fajnie by było gdyby ktoś poczytał


Fanclub mój i PaniBógHaliny. Nie dołączysz bo się boisz. Yhym.
Odpowiedz
Ha, moją pierwszą poważną książką była "Dzieci z Bullerbyn".

Ileż w tym fantasy.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Tamc, przeczytałam ją chyba z dwadzieścia razy

Baśnie Andersena i bajki braci Grimm Na tym się czytać za gówniarza uczyłam i do teraz mam sentyment. Kubusia Puchatka nienawidzę, fuj, fuj! Śnieżka mi nie pasowała, bo nie była blondynką, a była naiwna i było za dużo tych krasnoludków. Za to uwielbiałam wszelkie złe postacie z bajek

Muminki góra! Podkochiwałam się we Włóczykiju, a tylko strasznie Buką mogło mnie zmusić, abym wróciła do domu po zmroku i przestała się szlajać z bandą brudnych dzieciaków po wsi

"Biały Kieł" Jacka Londona, jeżeli dobrze pamiętam tytuł, też mi zapadł w pamięć. Oj dużo tego było, bo książek i bajek dużo przerobiłam w życiu
Odpowiedz
Może to nie takie aż wielkie dzieciństwo ale ostatnio mam ogromną ochotę powrócić do "Chłopców z Placu Broni" i "Tomka Sawyera". Pamiętam, że podobała mi się też książka o jakiejś tam sarence... ale jej przypominanie sobie jednak daruję.
Diablo 2 LD, NLD.
Need Help? Whisp Me.
-------------------------------
Every Man Die, But Not Every Man Really Lives.
Odpowiedz
← Literatura

[KSIĄŻKA] Bajki - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...