[Muzyka] TRANCE!

Witam.
Niezmiernie ciekaw jestem, czy ktoś na forum słucha muzyki zwanej "trance" (czyt. trans ). Muzyka ta jest coraz bardziej w Polsce znana, ale wiele osób jeszcze niesłusznie zalicza ją do dyskotekowej, dudniącej techniawki.
Fakt faktem, jest to rodzaj muzyki klubowej, ale zupełnie inny niż techno, house itp. [do house`u nic nie mam ]

Przykłady nazwisk trance`owych DJi to:
ATB, Armin van Buuren, Tiesto, Paul van Dyk, Above&Beyond, Ferry Corsten, Cosmic Gate, Ron van den Beuken, Super8 & Tab, Daniel Kandi, Breakfast, Adam Nickey (Polak), Nitrous Oxide (też Polak).

Słyszeliscie kiedyś ten typ muzyki? Co o nim sądzicie?

Pozdrawiam
Od miłości niedaleko do nienawiści



"The days of boring beats are numbered!":
2.05.09 <- Future Memories
Odpowiedz
Słyszałem parę kawałków na youtubie. Przyznam, że do mnie nie przemawia. ;<
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Lubię. Tiesto.
Lubię. Vocal Trance.
Lubię. Ale nie znam się aż tak dobrze, żeby się więcej rozpisywać. ;p
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Nie przepadam za taką muzyką. Jest dla zbyt chaotyczna, głośna i ma za dużo dźwięków. Wolę coś spokojniejszego.
Odpowiedz
A ja uwielbiam. ATB, Chicane, David Guetta, Schiller, OceanLab, BT, Mylo, parę kawałków van Dyk'a i van den Beuken'a. ATB i Chicane byli moimi pierwszymi DJ-ami i pierwszym kontaktem z tego typu muzyką. Potem poszło już z górki.
I żeby było zabawniej - muzyka elektroniczna kojarzy mi się bardziej z muzyką do słuchania np. w trakcie jazdy samochodem (ambient, chill out), niż taką do skakania na parkiecie. Ostatnio zresztą coraz więcej wykonawców robi zwrot w tę właśnie stronę (OceanLab: Sirens of the Sea, Schiller: Sehnsucht), a taki ATB czy Chicane od początku skupiali się głównie na takich kawałkach (Bruised water, Offshore, Love on the run, Sunstroke, Chosen One, Trilogy (Final Chapter), Collides with beauty). I takie odpowiadają mi najbardziej, choć tych żywszych, bardziej skocznych też lubię czasem posłuchać - zależnie od nastroju.
Odpowiedz
Nie przepadam za tym gatunkiem muzycznym, ale w sumie jak w praktycznie każdym, można i tutaj znaleźć perełki. Bardzo lubię kawałki Davida Guetty, a i Tiesto nie pogardzę. Reszty nie znam i szczerze mówiąc nie ciągnie mnie.
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
O ile przy Guecie jeszcze `poskakać` jestem w stanie, o tyle przy Tiesto czy ATB lubię sobie tylko odlecieć. ;p
Najpiękniejszy i stary już kawałek - Tiesto & Andain - Beautiful Things. Mrrrr.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Prawdę Matti rzecze, oj tak. Kawałek jest cud, miód i orzeszki. A nawet jeszcze lepszy.
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
Ooooo!!! Valandil!!! Widze, ze znalazlem tu na forum pokrewna dusze xD
Ja własnie zaczalem od ATB i uwielbiam go wciaz, mimo ze poziom muzyki juz u niego spadl...
Trance to taka muzyka, która z jednej strony daje ci "energetycznego kopa" [moje ulubione Long Way Home...], z drugiej może uspokoić [typowy chill out], a z trzeciej pozwala Ci sie wyszalec, kiedy masz "za duzo energii"

Ja najczesciej slucham tych energetycznych i do wyszalenia sie, ale to zalezy od dnia, bo i spokojniejssze nuty bardzo lubie...

Andain - Beautiful Things (Gabriel&Dresden Unplugged Remix) - cudowne...

Ciesze sie, ze jednak jest na forum dotyczacym badz co badz gier fantastycznych pare osob, ktore bardziej lub mniej lubia te muzyke.
Szczerze mowiac nie spodziewalem sie xD
Pozdro
Od miłości niedaleko do nienawiści



"The days of boring beats are numbered!":
2.05.09 <- Future Memories
Odpowiedz
Ja zaczęłam słuchać przez ojca. On mi ciągle głowę suszy, żebym mu ściągała na mp3, jak jeździ na rowerze, a ja któregoś dnia już kompletnie nie wiedząc czego posłuchać włączyłam Tiesto i spodobało mi się. Chociaż nie słucham tego na tyle namiętnie, żeby rozpoznawać wykonawców. Już prędzej mi to prędzej wychodzi w rejonach psychedelic trance, który uwielbiam <3

Bodaj w radiu dla ciebie w każdy piątek od około 22 jest noc Dj-ów i tam często lecą fajne kawałki. Aż się człowiekowi od razu szwędaczek włącza.
Odpowiedz
Ati@
W radiu eska ? Cos tam jest, raz zdarzylo mi sie pare nut posluchac.
A moze chodzi Ci o bardziej transowe audycje? ASOT, TATW?
Pozdro
Od miłości niedaleko do nienawiści



"The days of boring beats are numbered!":
2.05.09 <- Future Memories
Odpowiedz
Znaczy, Radio Dla Ciebie jest chyba tylko warszawskim radiem, ale audycje mają mru!
Odpowiedz
Aaa, sory o takiej nazwie nie slyszlaem i zmylilo mnie to z tropu, sory
Od miłości niedaleko do nienawiści



"The days of boring beats are numbered!":
2.05.09 <- Future Memories
Odpowiedz
Stadium of Sound, czyli coś dla fanów trance i house w Poznaniu. 6 września 2008, podsumowanie sezonu wakacyjnego. Wystąpią m.in. Dj Tiesto, Eric Morillo i wielu innych. Bilety od 100zł do 130zł (V.I.P.).

Czy ktoś z was się wybiera?
Na tę chwilę (tylko będę miała mały romans do Matta) baardzo prawdopodobne jest, że jadę z tatem i jego znajomymi.
Odpowiedz
Taaa, Stadium of Trance sie zbliza wielkimi krokami, chetnie bym pojechal ale coz... Nie mam jak i jak mniemam pelnoletnim trza byc
A tych obu warunkow nie spelniam
Jesli jedziesz Ati to milej zabawy

Cytat

Zaraz tam muzyka.


Taramelionie, rozwin skrot myslowy Ze niby trance nie jest muzyka ?
Od miłości niedaleko do nienawiści



"The days of boring beats are numbered!":
2.05.09 <- Future Memories
Odpowiedz
Tiesto śmierdzi. Wolę pojechać na takie Global Gathering czy inne Creamfields, gdzie nie tłoczysz się z paroma tysiącami ludzi w jednej hali - tudzież na stadionie. Teraz czekam na kolejny ATB In Concert - Tiesto nie ma podskoku. ;]
Odpowiedz
Mi się po dzisiejszej nocy (*macha do Ellesisa*) strasznie Benassi wkręcił ;o a zwłaszcza te nagranie.
Odpowiedz
Zupełnie mnie to nie przekonuje.
Odpaliłem sobie to co wrzucił Val i stwierdzam że mi się bardzo nie podoba (nie wspominając już o tym co wrzuciła Lav xD ).
Wolę trochę ambitniejszą muzykę, hmm może z instrumentami czy coś.
Odpowiedz
Zawsze mnie zastanawiał związek ambicji z muzyką. Ja rozumiem, że taka muzyka jest skierowana bardziej do mas, ale nie sądzę aby była mniej lub bardziej ambitna niż Masala, czy jakiś punk albo inny rock
Odpowiedz
← Muzyka

[Muzyka] TRANCE! - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...