Faerun Game

Faerun Game to jest gra-córka portalu GameExe. A więc jego administracja ma niejaki wpływ na nią, choć poprzez oddelegowanych do tego celu ludzi. A więc apeluję do was i mam nadzieję że przyzwoitość i odpowiedzialność za setki graczy przeważy nad względami osobistymi czy koleżeńskimi.

Chciałbym wyrazić swój niesmak i dezaprobatę wobec działań Rangramila Stoneheada, który uprawia samowładztwo, neguje zasady demokracji i nie chce słuchać słów krytyki.

Kilka razy zdarzyło się, że był wniosek o coś, trwała dyskusja, a tu nagle wchodzi Rangramil i mówi "nie, bo nie".

Taka sytuacja nie powinna się zdarzyć, a dobrze wiemy w co przeradza się władza bez najmniejszej nawet kontroli ze strony obywateli/poddanych.

Proponowałbym również wprowadzenie do gry demokracji - władza (poza Marszałkiem) byłaby wybierana przez ogół obywateli Faerun Game na przykład na roczną kadencję i co za tym idzie, musiałaby się liczyć ze swoimi poddanymi.

Również dobrze by było, jakby wszystkie pozwolenia, prośby i wnioski były podejmowane całkowicie demokratycznie, bez prawa władcy do weta "nie, bo nie".

Dziękuję, mam nadzieję że mój wniosek da wiele władzy portalu do myślenia, albowiem jest to głos dziesiątek graczy tłamszonych w biurokratycznym uścisku pozwoleń, nakazów, zakazów i regulacji wprowadzonym przez Rangramila.
Mystro... Manaster, weź idź sobie.
Skoro na studiach Konstytucja była przerabiana dość dokładnie, to dodam tylko:

Użytkownik Konstytucja RP napisał

Art. 42 1. Odpowiedzialności karnej podlega ten tylko, kto dopuścił się czynu zabronionego pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia. Zasada ta nie stoi na przeszkodzie ukaraniu za czyn, który w czasie jego popełnienia stanowił przestępstwo w myśl prawa międzynarodowego.

2. Każdy, przeciw komu prowadzone jest postępowanie karne, ma prawo do obrony we wszystkich stadiach postępowania. Może on w szczególności wybrać obrońcę lub na zasadach określonych w ustawie korzystać z obrońcy z urzędu.

3. Każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu.


Wybaczcie, ale nie mogłem inaczej
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Zdecydowanie popieram Enethera... Nałykałeś się regułek prawnych i teraz nimi świecisz. Daruj sobie.
Konstytucję to ja mam tylko w podpisie, a temat jest z nią niezwiązany, niemniej nie masz racji.

Ustęp który zacytowałeś nijak ma się do mojej osoby. Zostałem skazany prawomocnym wyrokiem sądu? Nie. Wiem dobrze że chcesz tutaj przyrównywać sąd do JE Rangramila itd., ale to tylko porównanie.

Źródłem prawa obowiązującego w Rzeczypospolitej Polskiej są m.in. ustawy. A nie ma ustawy regulującej odpowiedzialność i wolność w sferze elektronicznej, więc obowiązuje bezpośrednio konstytucja.
Napisałem, że Rang jest niewinny póki mu tego nie udowodnisz. A co do sygnatury...lepiej ją skróć nim zrobi to ktoś wyżej postawiony. Taka dobra rada
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
No tak, może jeszcze od razu złożę doniesienie do prokuratury...

Dobra, sygnaturę usunąłem. Ale proszę odnieść się do właściwego tekstu posta, a nie...
Manaster ty nie myl świata rzeczywistego z grą. To nie jest jedno i to samo. I nie powołuj się na konstytucję, że masz prawo grać w tą grę, bo jeśli osoby decydujące w tej grze sobie tego nie życzą to nawet Parlament Europejski Ci w tym nie pomoże.

Skończ to swoje biadolenie. Masz bana i koniec kropka. Dziękujemy, żegnaj.
Cisną mi się złe słowa, ale ich nie powiem.

Żeby zamknąć już kwestię z konstytucją - niczego nie mylę, jeśli serwer na którym jest gra stoi w Polsce to obowiązują tu prawa Polskie.
Powiem tyle. Nie wiem co chrzanisz Man, ale to jest bez sensu. Czytaj sobie konstytucje, wkuwaj regułki prawne, bądź prawnikiem, który zarabia milion bez vat'u, ale w tej grze demokracji nie będzie. Demokracja była by tutaj stosunkowo do rzyci bo wszyscy zaraz by się rzucali na forum o pozwolenia na złote gacie chędożenia +666... Ja tam uważam, że jednowładztwo(nie wiem czy dobrze napisałem) jest jak najbardziej dobre bo Rang kieruje się dobrem gry, a nie patrzy jak zbierze się zgraja po to by zaraz zaczynać bojkot, że demokratycznie głosowali o usunięcie Ranga.

Tyle w tej sprawie.

EDIT:

Poza tym tutaj jest prawo FAE, a nie PRAWO POLSKIE. Tutaj prawo polskie oczywiście też obowiązuje, lecz tylko niektóre rzeczy jak na mój gust odnoszące się do osób prywatnych.
Pissstacje xD

If you have to ask, kill yourself.

Manaster o ile mi wiadomo w przedmiotach na studiach prawniczych jest coś takiego jak logika. Użyj więc je by wydedukować co jest dla ciebie bardziej opłacalne. Siedzieć cicho, czy robić kolejną burdę? Mamy już taką jedną, która ciągnie swoje problemy w nieskończoność, nie potrafiąc się przyznać do błędu i zbiera przez to same minusy, ty do kolekcji nam już potrzebny nie jesteś.

Serwer stoi w Polsce, podlega prawom polskim. Zgoda. Treść zawarta w grze podlega prawom polskim. Zgoda. Ale gra ma swojego "właściciela", który ma prawo decydować kto ma do niej dostęp, czego polskie prawo mu nie zabrania. To zupełnie tak samo, jak dziekan, ma prawo za przewinienie wyrzucić cię ze studiów, a pracodawca z pracy, z tą drobną różnicą, że tu nie jesteś związany umową, która by cokolwiek nakazywała właścicielowi. Tu podpisujesz jednostronną umowę. Grasz = zgadzasz się na to co postanowi władza w grze. Analogicznie jak "Wsiadasz do autobusu = zgadzasz się na regulamin i taryfy przewoźnika"

Skończ już i zrób sobie swoją grę skoro Ci się nie podoba.
Wybacz, ale wydaje mi się że nieco bardziej znam się na kwestiach prawnych od ciebie.

Gdybyś powiedział coś takiego prawnikowi, zostałbyś bezlitośnie wyśmiany.
Prawo polskie obowiązuje wszędzie na terytorium Polski i dotyczy również sfery internetu, co widać na przykładzie ścigania za piractwo i pornografię dziecięcą.

I nawet nie próbuj porównywać polskiego prawa, a w szczególności Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej do prawa umownego w grze.

Wiem doskonale że są potrzebne zasady w grach, forach, portalach i wszelkich serwsiach internetowych - to jest oczywiste. Próbowałem tylko polemizować z tym, mając na uwadze że prawo nie reguluje aktów prawa umownego.

W ogóle najlepiej by było wprowadzić centralne zarządzanie internetem które sprawowałby wysoki urząd państwowy, wprowadzić pełną kontrolę treści itd. Trzeba złapać internet w potężne kleszcze państwowej mocy. Nie powinno być takiego anarchicznego nieładu.

Cytat

Siedzieć cicho, czy robić kolejną burdę? Mamy już taką jedną, która ciągnie swoje problemy w nieskończoność, nie potrafiąc się przyznać do błędu i zbiera przez to same minusy, ty do kolekcji nam już potrzebny nie jesteś.

A po co mam siedzieć cicho jak JE Rangramil powiedział że nie, bo nie i nie ma żadnego odwołania od tego wyroku?


Cytat

Skończ już i zrób sobie swoją grę skoro Ci się nie podoba.

A żebyś wiedział że ją zrobimy. Byłem ostatnio zajęty zakładaniem Stowarzyszenia, ale obecna historia znowu przywróciła mi chęć postawienia własnej gry.
Bo wciąż masz dostęp do ogólnego forum GE, a jak dalej będziesz spamować i wkurzać wszystkich wokół, to i stąd cię wywalą. Twoje propozycje zostały odrzucone, dalsza dyskusja w tym temacie będzie tylko wskazywać na to, że nic nie rozumiesz. A skoro nie rozumiesz, to rozmowa z tobą sensu nie ma.
Dzisiaj podzielę się z wami opowieścią o hipokryzji, kłamstwach i małych dzieciach.

Jak wszyscy dobrze wiedzą, nam Szajt został wykopsany z gry. I pewnego pięknego dnia, dostałem na forum taką oto wiadomość:

Cytat

Po namyśle uznałem, że dobrze zrobiłeś usuwając mnie. I to dla mnie samego. Chociaż szkoda mi konta, które tak długo pielęgnowałem, to przynajmniej już nie ryzykuję uzależnienia od zabawy oraz kontaktu z niektórymi idiotami. A więc dzięki, Rang.

Pozdrawiam.


Szajt! Z twoich ciągłych powrotów wnioskuję, że jednak skasowałem cię zbyt późno i uzależnienie jednak się rozwinęło. Zatem nie dziękuj mi, bo zawiodłem... Ale postaram się jak mogę, byś pozostał na odwyku, chociaż tak mogę ci jeszcze pomóc...
Man, właśnie rozmawiałem sobie z doktorem habilitowanym prawa z UWiM, mój znajomy.

Tak sobie czytam i się spytałem co on w tej sprawie by zrobił.: "Wiesz Marcin, jakby ten administrator kradł wasze pomysły, mielibyście na to dowody, to grę można od ręki zamknąć praktycznie, zawsze zawiesza się strony na czas postępowania karnego. Jednak skoro to jego gra może kasować sobie kogo chce i kiedy chce. Nie ma obowiązku nawet się wam tłumaczyć".

Coś mi się zdaje że on wie więcej od Manastera
Gardzę GE, Rangramilem i wami. Nie zależy mi na tym zabawnym portalu, bo i tak pod każdym względem przerasta go poltergeist.

No i proszę do czego doprowadza próba krytyki władz w Fae...
Postami użytkowników z podpisem "Należę do FAN CLUBU Rangramila i „Nie, bo TAK!”"
Skoro gardzisz to co tu jeszcze robisz?

Ja tam Ranga nie lubię, z jego decyzjami się często (z zasady) nie zgadzam, ale podoba mi się fakt że trzyma wszystko krótko, a jego "Nie, bo tak" jest dużo lepsze niż rozwodzenie się nad wieloma pierdołami.
Co robię? Teraz aktualnie myślę, bo złożyłem wniosek o usunięcie mojego konta z forum.

To co mówisz to pisowski styl myślenia.
"Wódz wie lepiej"
"Wódz nie musi być kontrolowany, bo wie lepiej"
"Wódz jest wodzem"
"Wodza może odwołać wódz"

Cytat

W ogóle najlepiej by było wprowadzić centralne zarządzanie internetem które sprawowałby wysoki urząd państwowy, wprowadzić pełną kontrolę treści itd. Trzeba złapać internet w potężne kleszcze państwowej mocy. Nie powinno być takiego anarchicznego nieładu.


To się kurde normalnie uśmiałem . Jak to dobrze, że takie wariackie pomysły istenieją tylko w sferze marzeń paru wariatów .

I nie mieszaj mi tu GE do całej sprawy. Fae I GE od poprzednich wakacji są całkowicie niezależne i współegzystują na całkowicie wolnych zasadach. A porównywanie nas do Polteru? Nie chciałbym byśmy skończyli tak jak oni więc potraktuje to jako próbę obrazy .
Przedstawiłeś sposób działania 100% partii w świecie, dopóki dobrze im się wiedzie.

Z resztą, to forum o grach, łaskawie zachowaj dla siebie uwagi polityczne i nie dyskredytuj żadnej z partii. To forum powinno być gruntem neutralnym, gdzie nie prowadzi się agitacji wyborczych etc.
← Game Exe
Wczytywanie...