Fifa

Stary temat, ale odkopuję żeby spytać was o wrażenia z FIFy 12. Ostatnio kupiłem i powiem szczerze, że po niezbyt udanej moim zdaniem 11, najnowsza część fify prezentuje się bardzo dobrze. Wprowadzono nowy silnik fizyczny, sama rozgrywka stała się bardziej realistyczna, a przez to dużo trudniejsza, żeby dało się grać na w miarę dopasowanym do naszych umiejętności poziomie trzeba sporo pokombinować w ustawieniach. Sporo zmian zaszło również w trybie menedżerskim, w którym nie zarządzamy już stadionem, czy personelem, nie jest to naszym zadaniem mamy, określony budżet finansowy i musimy się go trzymać, po wielu latach poprzedniego systemu, taka zmiana wychodzi grze na dobre.

Odpowiedz
Pomimo dosyć sporych doświadczeń związanych z Fifą, bo grałem w kilka części wybieram zdecydowanie Pesa. Moją pierwszą fifę była edycja 98, później przyszedł czas 2002 World Cup, 2005 i 2008. Dlaczego tak? Ponieważ w nich jest odczuwalna różnica w graniu. W zasadzie Fifa powinna wychodzić co jakieś 3-4 lata z odczuwalnymi różnicami, a nie ze zmianami kosmetycznymi tzn. nowe menu itd... W Pesie te zmiany są widoczne. W 2010 i 2011 grało się zupełnie inaczej. Ciekawe, jaka będzie najnowsza część...
Odpowiedz
Ach ta odwieczna walka fanów PESa i FIFy, ja powiem szczerze, w pesa grałem tyle co u kolegi na PS2 w 2008, gra całkiem ciekawa, ale nie byłem przyzwyczajony do sterowania. Jak dla mnie największą przewagą fify nad pesem jest tryb menedżerski, to jest dla mnie argument bezdyskusyjny i całkowicie przekreślający pesa, jeżeli wyjdzie kiedyś pes z lepszym trybem menedżerskim od fify to na 95% się przerzucę.

Bielu, jeśli chodzi o zmiany w fifie, to 08 i 12 różnią się znacząco, poczytaj sobie o Ultimate Team, naprawdę super pomysł, nie słyszałem o czymś podobnym w pesie

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Sosna dnia sobota, 8 października 2011, 19:23 napisał

Ach ta odwieczna walka fanów PESa i FIFy, ja powiem szczerze, w pesa grałem tyle co u kolegi na PS2 w 2008, gra całkiem ciekawa, ale nie byłem przyzwyczajony do sterowania. Jak dla mnie największą przewagą fify nad pesem jest tryb menedżerski


Mi tryb menedżerski jest w ogóle nie potrzebny. Jeśli chcę być trenerem jakiegoś klubu, to odpalam sobie najnowszą edycję Football Managera. Mnie się w Pesie2011 spodobała opcja tworzenia swojej postaci.

Cytat

Bielu, jeśli chodzi o zmiany w fifie, to 08 i 12 różnią się znacząco, poczytaj sobie o Ultimate Team, naprawdę super pomysł, nie słyszałem o czymś podobnym w pesie


Kiedyś to sprawdzę, na razie jestem zajęty najnowszą edycja PESa 2012...
Odpowiedz
← Gry ogólnie

Fifa - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...