Wasza opinia o Igrzyskach w Chinach, jak i ogólna o tym kraju. - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Sodalis,
Od Polski różni się prawie wszystkim w większości przypadkach na niekorzyść Polski. Z tego co może was zainteresować to :

- Jest cenzura w internecie, nie taka straszna ale jest, głównie strony angielskojęzyczne typu organizacje praw człowieka itp.

- Jest inwigilacja cudzoziemców w 100%, obywateli częściowa. Tzn. obowiązkowe badania, i masa spraw urzędniczych typu potwierdzenie zamieszkania czy nawet uruchomienie dostępu do internetu, kamer w akademiku jak w domu wielkiego brata.

- Drogi alkohol..... Ten importowany, taki jak np polska Wyborowa 0.7 kosztuje w klubie po przeliczeniu ok 300zł. W sklepie inna wódka z importu rosyjska albo ukraińska 110 zł za 0.7

Z drugiej strony:

-Wspaniali ludzie, wspaniałe jedzenie i wspaniała kultura. Nie przypominam sobie żeby mi czegoś tu brakowało (no może dobrego chleba )

- Tani alkohol. Co prawda chiński ale tani. 10 zł za 0.7 i 1 zł za gżdyla w restauracji. (bimber poprostu.)


I tak nad Pekinem wisi smog i panuje tutaj specyficzny zapach, zapach dużego miasta i kilku milionów ludzi, idzie się przyzwyczaić. No i na szczęście jest zimno i totalny brak opadów, teraz pora sucha.
Długo by tu jeszcze pisać no ale może jakieś konkretne pytania.

[Dodano po 29 dniach]

Za : Gazeta .pl

"Trwające od wtorku opady śniegu w Pekinie są efektem ostrzeliwania chmur rakietami z pobudzającym tworzenie się kryształów wodnych jodkiem srebra - poinformowały w czwartek władze.
Sztuczne wywoływanie opadów podjęto dla złagodzenia skutków suszy, która od trzech miesięcy panuje w co najmniej 12 prowincjach Chin.


- Ponad 500 ładunków jodku srebra o rozmiarach papierosa zostało rozsianych w chmurach przez 28 znajdujących się w mieście wyrzutni rakiet meteorologicznych - powiedział cytowany przez agencję Xinhua zastępca dyrektora pekińskiego Ośrodka Dowodzenia Modyfikowaniem Pogody Zhang Qiang.

Jak pisze agencja Associated Press, Chiny stosowały podobne metody w przeszłości, ale naukowe dowody na ich skuteczność są skąpe. Chiński rząd informował, iż dzięki użyciu jodku srebra deszcz nie zakłócił ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Według pekińskiego biura meteorologicznego, opady śniegu ustaną w czwartek wieczorem. Do walki z zaspami i gołoledzią służby miejskie skierowały ponad 7,5 tys. ludzi i 2200 pojazdów. "

I rzeczywiście padało nieźle przez te 3 dni. Ciekawe jest to co można już zrobić aby nagiąć pogodę do swoich celów. Oczywiście państwo musi na to stać, nie tylko na sam fakt ostrzeliwania ale i badań naukowych. U nas uniwerki zatrzymały się w latach komuny, a szkoda bo pomimo tego są polscy naukowcy odnoszący sukcesy.
Sosna,
To ja może się od razu z pytaniem dorzucę, czy powietrze w Pekinie naprawdę jest tak zanieczyszczone jak mówią ???
Arkham,
No to napisz jak to wygląda, czym się różni od Polski, jak to wygląda z tymi słynnymi prawami człowieka. Daj coś na początek.
Sodalis,
Tak sobie pomyślałem, żeby odświeżyć temat. Może niekoniecznie o igrzyskach a o samych Chinach chcielibyście się coś dowiedzieć? Obecnie sobie pomieszkuje w Pekinie i będę tutaj przez co najmniej rok, więc jeżeli ktoś ciekawy , pytać.
Tokar,

Cytat

Jak dla mnie nie ma co się Chińczyków czepiać, są dobrze przygotowani


Raczej naszprycowani
Sosna,
Zapewne ci, którzy zrzędzili, przegrali swoje olimpijskie szanse 5 min wcześniej
Jak dla mnie nie ma co się Chińczyków czepiać, są dobrze przygotowani
Matthias Circello,
No, nie tak do końca wszystko jest fair play. Już parę akcji było, że zawodnicy (nie tylko Polacy!) zrzędzili, że sędziowie stronniczy. Ale sam akurat nie widziałem nic takiego.
Sosna,
No trzeba przyznać, że nasi siatkarze spisali się świetnie, choć to głównie błędy Rosjan w tie-breaku zaważyły nad wynikiem (15-12)

A co do otwarcia, to ja oglądałem tylko urywki i muszę przyznać, że spisali się naprawdę świetnie, np w porównaniu z rozpoczęciem EURO 2008 to zdecydowanie lepiej

Cieszy mnie, że cała impreza stoi na wysokim poziomie, i że wszystko jest fair play (np. ostatnia akcja półfinału Polska-Chiny w szpadzie)
Tamc.,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Finrod dnia pon, 18 sie 2008 - 01:54 napisał

Może z okazji wojny nasi siatkarze się postarają i nawet Ruskim dokopiom? Zobaczymy.

Udało się.
Finrod,
Potwornie się zawiodłem na pływakach. Liczyłem w tej dziedzinie na co najmniej 4 medale - a tu nic. Smutnym, bo wydawało mi się, że my prawie pływacką potęgą byliśmy.
Cieszy mnie natomiast (dotychczasowa) forma naszych piłkarzy (nie nożnych oczywiście). Może z okazji wojny nasi siatkarze się postarają i nawet Ruskim dokopiom? Zobaczymy.
Tokar,
Pozwoliłem sobie dodać ankietę
Yarpen Gottzorn,
Przekaz tam był chyba tylko taki "Spójrzcie, co zawdzięczacie Chinom" ;p

Polacy - z tego co mówiono na Eurosporcie - byli 125 w kolejności, czy coś w najbliższej okolicy.

Obecnie spędzam czas na byciu pożeranym przez bezradność - chętnie bym ruskich cofnął za Ural, a ich kraj obudował 10-metrowym, stalowym murem, do czasu aż się Putin nauczy, że potęga Matki Rosji dawno minęła;P I że nie można sobie tak po prostu wjeżdżać do swojej byłej republiki, niby to niosąc pomoc ;p
Ekhtelion,
Polacy chyba byli gdzieś tak ok 150. w kolejce.

A ja nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Chyba rozrywka komputerowa sprawiła, że ciężko mnie zdziwić i jakoś niewiele rzeczy mnie już rusza. Efekty ładne, tricki ciekawe. Przekaz artystyczny - calkowicie niezrozumiały. Zasadniczo to najbardziej mnie intrygował wielki rozwijalny ekran.

Wiem, dziwny jestem.
Atis,
Przegapiłam część artystyczną, żałuję. A przemarsz reprezentacji przegadałam z matką o wybuchu wojny w Gruzji (Gruzii?). Ja współczuję pierwszej reprezentacji - Grecji - którzy muszą czekać na te całe 203 pozostałe reprezentacje. Którzy z kolei byli Polacy? (bo z tego co pamiętam, to wszyscy szli zgodnie z alfabetem chińskim, nie łacińskim)
Yarpen Gottzorn,
Inauguracja piękna - jeśli chodzi o część artystyczną. Przemarsz reprezentacji (ponad 200), zabił mnie - zasnąłem jakoś tak po przejściu naszych, a obudziłem się w trakcie przejścia Chińczyków;P

Rozbawił mnie moment, w którym flagę olimpijską niosło 8 "robotów" chińskiej armii;P
A dla miłośników Tybetu dobra wiadomość - w grupie niosących flagę przed żołnierzami sportowców była Tybetanka;P I przeżyła.

Ps. Można zakończyć dywagacje na temat Igrzysk, a zająć się rozmową na temat wojny w Gruzji ;p
Go, Georgia, go!

To stwórz odpowiedni temat... - Tokar
Finrod,
Zdecydowanie za długie, nawet jak na ceremonie otwarcia, które przecież zawsze są długie. Oglądałem z rodzicami i częśc z nas nie wytrzymała do końca (czytaj: posnęła).
Mimo to było wiele fajnych momentów.Szczególnie zrobił na mnie wrażenie ten rozwijany, świecący papirus na ziemi, fajerwerki w kształcie stóp zbliżających się do stadionu i to jak ten koleś biegał wokół stadionu tuż przed zapaleniem ognia olimpijskiego. Parę innych fragmentów też było spoko.
Ogólnie rzecz biorąc widac na co organizatorzy wydali tę kupę kasy.
Ekhtelion,
No to jak wam się podobało otwarcie Olimpiady?
Yarpen Gottzorn,
Pod względem architektonicznym dali radę, a budynki olimpijskie mają wyczesane:)
Szkoda że zrównali z ziemią stare, tradycyjne chaty by to zbudować, noooo... ale można oko przymknąć
Sosna,
Jak dla mnie taka olimpiada daje cień nadziei, że sytuacja w chinach się poprawi, że choć trochę bardziej otworzą się na świat, szanse są nikłe ale trzeba wierzyć
A po za tym są naprawdę dobrze przygotowani, to będą wspaniałe igrzyska
Taramelion,
Wczytywanie...