Bugi i tricki - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Gość_tynek*,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Lenwe dnia sobota, 25 października 2008, 16:45 napisał

Co do wchodzenia po raz pierwszy do Khorinis to obok bramy po prawej stronie mur jest dosyć niski więc można się po prostu wspiąć (mnie się udało) i lądujemy na tej kupie śmieci czy gruzu co leży po drugiej stronie.

Co do rabowania kupców to towar, który mają znika w chwyili, gdy wyciągają broń. Wniosek: tłuc ich tak szybko żeby nie zorientowali i grabić. Można tak obrabować wszystkich kupców z targowiska w Khorinis, w nocy kiedy śpią w gospodzie.
Miałem jakąś wczesną wersję Gothica 2 wtedy, więc nie wiem jak się to ma do dodatku i złatkowanych wersji, później już nie próbowałem.

No właśnie mi się tak zdarzało z parę razy, że był raz pełny ekwipunek, a raz niepełny i nie wiedziałem od czego to zależy. Kurde, ale fajnie teraz będzie, można tak obrabować constantina gdy mu oddamy wszystkie rośliny na czeladnika i baltrama za szantaż(w końcu 10 szynek, kurde chłopie to przesada była, ile się człowiek naszuka by zebrać 10 i tak dosyć rzadkich...) gdy zostaniemy najemnikiem . Tylko teraz jest pewien problem. Uśpienie ludzi za pomocą czaru sen nie zadziała tak jak w przypadku normalnego zasypiania na łóżku no i kurde jest problem dla bohatera nie będącego złodziejem, bo ludzie od razu budzą się jak tylko bohater wejdzie do środka. Chociaż z constantinem nie będzie raczej problemu, łóżko ma wyjątkowo blisko wejścia, a z baltramem jest jeszcze łatwiej. Dzięki, teraz już wiem jak zabierać "skradzione" mi przedmioty. Zauważyłem tylko, że to też jest bug z expem, nie dostajemy go za pobicie wstającego z łóżka npc i dodatkowo npc w ogóle nie pamięta, że pobiliśmy go. Trzeba pobić po raz drugi dla expa, ale już po tym drugim razie npc zorientuje się, że w ogóle został pobity, ale to żaden problem mając niepamięć xD.
Gość_Aga*,
Zjesc chyba 30 jablek za 1 pkt sily, 50 grzybkow za 5 many, mam nadzieje ze nie pokickalam ilosci.
Ulu-Mulu,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Macus dnia piątek, 30 lipca 2004, 11:31 napisał

Wiecie co ja odkryłem, jesli np. pijesz misture zręczności i ktoś cię atakuje w tym samej chwili, to wypijasz misture i jescze jedna ci zostaje !!!! Serio!!!



To akurat jest bardzo dobrze znany bug Niektóre bugi są naprawdę śmieszne
Mortton,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik VL dnia poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 12:23 napisał

I duzo biegania Ja zawse jestem myśliwym Bospera Też można szybko się wzbogacić, szczegółnie po przyjsciu z górniczej doliny

nie jeśli masz rune teleportacyjną do khorinis i na farme onara
a i żeby nie odbiegać od tematu
znam fajny trik można wykorzystać w pierwszym rozdziale:
mamy kolesia przed barem w dzielnicy portowej chce kase za wejście robimy tak wywalamy kase podchodzimy do niego i mówimy że nie mamy forsy. po chwili wracamy po nasze pieniądze. i tak weszliśmy do baru za darmo

[Dodano po 3 minutach]

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Turin Mroczny dnia wtorek, 3 lipca 2007, 14:25 napisał

W zamku w GD, łatwo jest wykończyć orków, którzy stoją niedaleko taranu. Zbliż się do jakiegoś orka (nie za blisko) tak, żeby zaczął cię gonić, a ty wtedy ucekaj na taran. Ork nie będzie mógł wejśc na taran a ty go wykończysz.

to nie jest bug to jest po to by orkowie nie weszli do zamku w górniczej dolinie
Lenwe,
Co do wchodzenia po raz pierwszy do Khorinis to obok bramy po prawej stronie mur jest dosyć niski więc można się po prostu wspiąć (mnie się udało) i lądujemy na tej kupie śmieci czy gruzu co leży po drugiej stronie.

Co do rabowania kupców to towar, który mają znika w chwyili, gdy wyciągają broń. Wniosek: tłuc ich tak szybko żeby nie zorientowali i grabić. Można tak obrabować wszystkich kupców z targowiska w Khorinis, w nocy kiedy śpią w gospodzie.
Miałem jakąś wczesną wersję Gothica 2 wtedy, więc nie wiem jak się to ma do dodatku i złatkowanych wersji, później już nie próbowałem.
Fodro,
Ja znam taki fajny bug dzięki czemu możecie wszystkie statystyki sobie podwyższyć jakie chcecie. Siła, zręczność, jednoręczna itp. Jak powszechnie wiadomo po zainstalowaniu dodatku mamy możliwość korzystania z Kamiennych tabliczek. Te tabliczki mozna skopiować tyle ile ma się cierpliwości a jak? Wystarczy że mając włączony ekwipunek obrócimy kamerę żeby było widać twarz postaci. Następnie czytamy jakąś tabliczkę kilka razy i wkońcu pojawia mu się ona w ręku. I oto z 1 mamy 2 takie same. Jak będę miał czas to zrobie na YouTubie filmik.
Mała podpowiedź. Jak czytając ciągle jedną tabliczkę nie działa trick to tera musimy przeczytać tabliczkę innego koloru. I na pewno się skopiuje znowu. Dzięki temu bugowi miałem 150% do łuku. To się wymiatało
Tyrael,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gresh dnia nie, 27 lip 2008 - 11:00 napisał

A jak jest jakieś przejście strzeżone przez strażnika/ków to przechodź to bokiem, a przejdziesz bez problemów.

trzeba się dobrze nastawić zresztą na tym filmiku jest ten Trick
Gresh,
A jak jest jakieś przejście strzeżone przez strażnika/ków to przechodź to bokiem, a przejdziesz bez problemów.
Theoden,
Miałem raz taki głupi: idę sobie rowem, który obiega Khorinis i nagle Bezi wzbija się z 20 m n.p.m , przelatuje jakieś 10 m i ląduje już niestety nie żywy... Miałem wtedy słbą widoczność, bo do koła miasta jest las.
Redhorn Steelaxe,
W Nocy Kruka

~`50 ciemnych grzybków= 5mana
~`25 jabłek= 1siła (przez przypadek odkryłem XD)
~`Uczymy się u Benneta kucia broni i kucia broni z rudy (on coś mówi ale nie ma opcji z mieczem), następnie dostarczamy propozycję Lee Hagenowi, u Benneta pojawiają się możliwości nauczenia magicznych broni (dwurak 85dmg za 60 sił i +10 do walki dwurakami)

Co do miksów i pasków uważam że psują grę, ale jak kto lubi

~`Można iść do GD i zagadać z kolesiem w zbroi z pełzacza, za 10 płytek taką zbroję zrobi nam Wilk, najlepsza zbroja do 3 aktu
Sosna,
Ja takie dwa bugi/tricki znalazłem, co się mogą przydać
1. Idziemy do Nauczyciela Wulfgara (czy jakoś podobnie) i walimy go z pięści, ten wyciąga miecz a wtedy rzucają się na niego wszyscy jego uczniowie i go załatwiają, jeżeli będziemy dostatecznie szybcy możemy go wtedy ograbić.
2. Idziemy do Lorda Andre i walimy go mieczem, ten nas powala i zaczyna krzyczeć, jestem naprawdę zły i wali we wszystkich w jego pokoju, kiedy się podniesiemy możemy przeszukać nieprzytomnych strażników
Tyrael,
można zrobić coś prawie identycznego
1. ciągniesz za sobą orków do taranu
2. wskakujesz na taran
3. wyciągasz broń dystansową i wykańczasz orków
różni się tylko bronią reszta to samo
Turin Mroczny,
W zamku w GD, łatwo jest wykończyć orków, którzy stoją niedaleko taranu. Zbliż się do jakiegoś orka (nie za blisko) tak, żeby zaczął cię gonić, a ty wtedy ucekaj na taran. Ork nie będzie mógł wejśc na taran a ty go wykończysz.
Karras,
A ja odkryłem innego tricka. Jak już powiedział Raphagorn, jeżeli dostaniemy się do miasta drogą morska, Lares doje nam 500 xp. Jest też łatwiejszy i bezpieczniejszy sposób na dostanie expa. Wystarczy wejść do miasta (Wspiąć się na mury, dać straży papier Canthara, zwabić wilki itd.) i iść do dzielnicy portowej, ale tak, by nie zaczepił nas Lares. Podchodzimy do krawędzi (ale w bezpiecznej odległości od Laresa) i skaczemy do morza. Następnie wspinamy się na , idziemy na górę, i powinien zaczepić nas wtedy Lares. Mówi, że przypłynięcie to niezły sposób na ominięcie strażników i daje expa.
Ranger,
A jak nie chcemy wykorzystywać bugów to mamy na siłę trick: Bennet może nas nauczyć 90 siły, a my już mamy 90 siły a chcemy more i more. Pod miastem w 5 rozdziale mamy orka elitę(jest wiele grupek orków ale ten jest niezależnie od gildii). Ma on pierścień(każdy z tych elit ma). Daje on (UWAGA) -20 siły. Po założeniu mamy 70 siły. Idziemy do Benneta uczymy się do 90. Zdejmujemy pierścień i mamy 110:). Jeśli ktoś nie wie to Rengaru daje nam 1 zręczności bez PN jak jesteśmy w gildii złodziei, a Wulfgar 2% broni jednoręcznej jeśli przyjdziemy do niego zaraz po tym jak się obudzi. I coś jeszcze było xD(pomijając grzybki itd).

PikPik: Możemy ale za pół ceny.

BTW: A ja mam zawsze 300% i pierogi z tym. Nie daje to przewagi, a ładniejsze widoki xD.
Gość_pikpik*,
Co do Benneta na farmie Onara to na co lecieć lub teleportować się do korinis Sprzedajmy wykute miecze Bennetowi!
Speedy,
Dobra nie wkurzaj się... zwracam Ci honor... bo widzę że wiesz co to znaczy czekać 3 min na wczytanie save...
Angela,
Stąd wiem że przeszłam podstawowego gothica2 4 razy bez ŻADNYCH kodów, czitów, modów i jeszcze bóg wie czego i postanowiłam sie pobawić zarówno konsolą jak i komendami i stąd wiem, że taki efekt jest po użyciu guardian'a. Natomiast co do twoich narzekań ja gram w 800x600 w low detalach i z powyłączanymi niektórymi opcjami w pliku gothic2.ini i podobnie jak ty mam widoczność nastawioną na 80% i jakoś nie narzekam Natomiast to że się pchasz na potwory na które lepiej nie wpadać do 2 rozdziału to już inna sprawa Wiesz od tego jest taka zmyślna opcja jak SAVE, której się używa przed wejściem na nieznany obszar
Speedy,
No może i nie ładnie... ale nie jestem aż tak utalentowany jak niektórzy z Was... a po za tym nie siedzę przy grach 3 godzin dziennie... jak pewnie co niektórzy... musiałem zmniejszyć widoczność do 80% bo gra mi się cięła... a na takiej odległości rzadko zobaczysz stwora który cię nie atakuje... a po za tym gdy dostałem tą grę i zacząłem grac bez modów i wchodziłem do pierwszej jaskini tej po lewej z pająkami to byłem bez szans dopiero potem dowiedziałem się że tam lepiej nie wchodzić nowicjuszom... to trochę mi się przykrzyło bo gra mi się wczytuje ok. 3min... ale mówisz ze to działa tylko na guardian mode... to skąd wiesz o tym skoro nie korzystasz z guardian mode??
Angela,
Drogi kolego nie ładnie grac na Guardian mode oj nieładnie Cóż to za przyjemność ? :> Taki efekt zostawania bonusu z przedmiotu (pasa, pierścienia bądź amuletu) jest powodowany uruchomieniem guardian mode (god mode wiec raczej niema sie czym chwalić bo to żaden bug ani osiągniecie to tak jakby bugiem nazwać to ze dodałabym sobie z konsoli 400 siły ;p Tylko takie podstawowe pytanie PO CO ? xD. Ja gram magiem i nigdy nie miałam więcej niż 40 siły, a zręczności 10 xD. Pure rune fighting rox
Wczytywanie...