Pamięć RAM - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Sath Lemi,
A jaką masz płytę główną ??? Możliwe, że Twoja płyta obsługuje np. 333 Mhz i 533 Mhz. A i Kolega Ekhtelion dobrze napisał, że nigdy nie można mieszać pamięci RAM o różnych taktowaniach, bo skończy się na tym, że nie tylko RAM'y padną, ale całą płytę może szlag trafić...
galka,
Wiem że im więcej nie znaczy lepiej...dlatego właśnie szukałem kingstona, no i chciałem kupić 533 ale nie mieli...i zapewniano mnie że powinno być wszystko git, a jeżeli nie to muszę zmienić szybkość w biosie...tylko że w biosie to ja za często się nie bawię i z tym mogę mieć problem...


Niektórzy pisali też że po kupieniu RAM'u musieli odczekać 2-3 dni żeby wszystko się ustabilizowało...czy to jest prawda??

A 2x512 nie kupię bo mam tylko 2 miejsca na ram...a chciałem mieć więcej niż 1gb(zabezpieczenie na przyszłość)

Chyba że uzbieram więcej kasy i kupie jeszcze jedną kość 1gb 667 i też nie byłoby problemu No ale póki co, poszukam rozwiązania do obecnego problemu
Xingu,
Wiesz po samych RAM'ach nie widać wielkich fajerwerków, miałem tak jak Ty Kingstone 512MB 533Mhz i dokupiłem 2x512Mb 533Mhz i wszystko wykryte działa szybko, Gothic 3 z tnącęgo nie do wytrzymania przeskoczył na przycinającego się czasem, ale są 3 zasady montowania kości:

1) Montuje się kości tej samej częstotliwości
2) Montuje się kości tej samej firmy
3) W Duala wkłada się kości o tej samej ilości Mb - działają wydajniej

Więcej nie znaczy lepiej Zapytaj w serwisie, jak nie to może jest możliwość wymiany Twoich RAM na np. 2x512 533Mhz albo coś takiego wtedy nie powinno być problemów
galka,
Zauważyłem że taktowanie pamięci w 1 na 3 przypadki jest inne...to ma jakieś znaczenie??
Ekhtelion,
Działać to działają bo zostały wykryte, na pewno nie działają optymalnie. A poza tym to...

...wszystko jest możliwe, ja już takie cuda widziałem z kościami pamięci, że to aż się nie chce wierzyć. Najlepiej jest kupować takie same kości o takich samych parametrów i uruchamiać je w trybie sparowanym.
galka,
Ale istnieje także możliwość że te 2 kostki nie będą ze sobą działać jak należy??
Ekhtelion,
Zainstaluj sobie jakiś benchmark i przetestuj z kością i bez. Poza tym wbrew pozorom reinstalacja systemu może tez dobrze zrobić.
galka,
No nie wymagam od niej jakiś nadzwyczajnych rzeczy...ale mając 512 np. Oblivion mi się ścinał na średnich detalach, a dokupując jeszcze 1024(patrząc na wymagania gry) powinien gładko chodzić na wysokich...i chodzi mi tutaj wyłącznie o ram, bo procesor i karta graficzna spełniają zalecane wymagania a nawet są sporo lepsze niż gra wymaga...

Edit: A system wykrył pamięć...w Evereście wykrywa i we właściwościch Mojego komputera zamiast 512 pisze 1,50gb...
Ekhtelion,
Ale może zacznijmy od tego czego ty oczekujesz po tej pamięci? System sam z siebie ją wykrył (np. w zakladce wydajność w menedżerze zadań)? Więcej pamięci powinno poprawić trochę płynność i czasy ładowania ale bez jakichś super fajerwerków.
galka,
No spoko...ale po prostu chciałem się zapytać czy może ktoś nie wie czym jest spowodowane to, że ram jest wykrywany przez komputer, a nie działa jak należy...Czyli jest to wina innych prędkości??
Ekhtelion,
Wiesz co? To pytaj się panów w serwisie bo widzę, ze chyba nie masz bladego pojęcia o całej tej sprawie. I radzę to z dobrego serca, a nie, że nie chce pomóc.
galka,
W serwisie powiedzieli że obsłuży do 3gb...no i w ogóle czytałem że można wsadzić ram o wyższej prędkości(ale nie za dużej)i po prostu zwolni i będzie śmigać...
Ekhtelion,
Z zasady nie wkłada się pamięci o różnych prędkościach bo jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Procesor w ogóle jest ci w stanie obsłużyć takie prędkości?
galka,
Miałem 512 ram 533Mhz kingston i kupiłem dzisiaj drugą kość 1024 667Mhz kingston i widzę że nie działa tak jak należy...

Podpiąłem nową kość, włączyłem komputer i zobaczyłem właściwości...mam teraz 1,50gb ram'u, ale kiedy włączam jakąś grę, nie widzę żadnej różnicy...czym to może być spowodowane??

Czy w biosie muszę zmienić z 667Mhz na 533Mhz??
Wczytywanie...