Dagoth Ur, Śniący, Dwemerowie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Gość_Sparrow*,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Lordzio dnia czwartek, 19 czerwca 2008, 23:25 napisał

nie mogłem się powstrzymać by nieodświerzyć...mam sentyment do tego tematu
Co do viveka to ma on dwemerowy artefakt który jeśli zabierzemy do Yagruma (czy jak mu tam...ten spaczony u fyra ale on woli mówić o sobie 'Ostatni Krasnolud') i damy mu jeszcze książke...bodajże dziennik Kagneraka to zrobi nam upiorną opoke. Nie ma żadnych zapisków w ciele Viveka (wiem bo wczoraj w CS'e sprawdziłem) są one za to w pomieszczeniu z vivekiem a dokładnie tuż za nim...on nam zresztą udostępnia te swoje zapiski w czasie wykonywania wątku głównego.

Co do skóry to sam nie wiem ale narazie przyjmę że Witex ma racje. Poszukam jeszcze...może BSP mi pomoże

Przed chwilą ściągnąłem moda Foul Murderer...przeczytam te kazania i przejdę pluga to może zyskam jakąś przydatną wiedze. Ktoś może grał? Nie mogę sobie poradzić na początku Już jestem w środku i zapaliłem to cuś, zadzwoniłem dzwonem i przeszedłem przez wrota. Teraz chdzę po tym pomieszczeniu z ruchomymi ścianami i podłogą i nie wiem co dalej Może ktoś mi pomoże?

Teraz jednak zajmuję się rozszyfrowaniem języka dwemerów. Wiem że już to zrobiono (zaraz zedytuję i link dam) ale wolę po swojemu zrobić...jeśli ktoś jest chętny do pomocy to zapraszam

Mam jeszcze kilka spraw do omówienia ale o tym później napiszę gdyż szukam jeszcze jednego elementu do zagadkowej 'układanki' historii dwemerów
Lordzio,
nie mogłem się powstrzymać by nieodświerzyć...mam sentyment do tego tematu
Co do viveka to ma on dwemerowy artefakt który jeśli zabierzemy do Yagruma (czy jak mu tam...ten spaczony u fyra ale on woli mówić o sobie 'Ostatni Krasnolud') i damy mu jeszcze książke...bodajże dziennik Kagneraka to zrobi nam upiorną opoke. Nie ma żadnych zapisków w ciele Viveka (wiem bo wczoraj w CS'e sprawdziłem) są one za to w pomieszczeniu z vivekiem a dokładnie tuż za nim...on nam zresztą udostępnia te swoje zapiski w czasie wykonywania wątku głównego.

Co do skóry to sam nie wiem ale narazie przyjmę że Witex ma racje. Poszukam jeszcze...może BSP mi pomoże

Przed chwilą ściągnąłem moda Foul Murderer...przeczytam te kazania i przejdę pluga to może zyskam jakąś przydatną wiedze. Ktoś może grał? Nie mogę sobie poradzić na początku Już jestem w środku i zapaliłem to cuś, zadzwoniłem dzwonem i przeszedłem przez wrota. Teraz chdzę po tym pomieszczeniu z ruchomymi ścianami i podłogą i nie wiem co dalej Może ktoś mi pomoże?

Teraz jednak zajmuję się rozszyfrowaniem języka dwemerów. Wiem że już to zrobiono (zaraz zedytuję i link dam) ale wolę po swojemu zrobić...jeśli ktoś jest chętny do pomocy to zapraszam

Mam jeszcze kilka spraw do omówienia ale o tym później napiszę gdyż szukam jeszcze jednego elementu do zagadkowej 'układanki' historii dwemerów
Gość_Witex*,
Wracając do żółtego koloru skóry Almalexi chimerowie mieli żółty kolor skóry. Zostali zmienieni przez azurę przez fałszywych bogów którzy użyli serca. oni zaś zostali za karę żółci a Vivek aby pokazać dunmerom że jest z nimi zmienił jedną ze swoich połów na kolor szary. O ILE SIĘ NIE MYLĘ.
Goel,
Ponoć ma on przy sobie drogą Upiorną Opokę a także całkiem ciekawe zapiski - osobiście jednak nie sprawdzałem
Dragon Lord,
Jak zabiłem Vivka to chyba miał tylko jedną rzecz i to mało cenną, ale nie jestem pewien bo też ubiłem gnoja jakiś czas temu
Vardamir,
A tak wogóle Vivek miał jakieś ciekawe artefakty? zabiłem go ale nie pamiętam bo to było już ponad rok temu i od razu wczytałem grę
Goel,
A czy przypadkiem podczas tej walki nie było niemożliwe używanie teleportów? Pytam, bo w Tribunala dawno nie grałem A Viveka generalnie nikt nie kazał zabijać (to tylko grupa pazernych poszukiwaczy przygód głodnych drugiej Upiornej Opoki podżegała do tego haniebnego mordu ).

Co do gry: pod abandonware to nie podchodzi (wyd. 1998) więc po krótkim seansie z Uncle Google raczej tego nie znajdziesz na w miarę legalnych stronach do ściągnięcia. Możesz próbować za granicą szukać (bez problemu można znaleźć, coś ok 19 $ - no i przesyłka... Ale przy obecnym kursie dolara może nie będzie aż tak dramatycznie ) . No i pozostają drogi nielegalne - których jestem przeciwnikiem

Pozdrawiam

Goel
Lordzio,
ale da się okazać miłosierdzie fałszywym bogom ponieważ można nie zabijać vivecka, a kiedy almaexia nas atakuje użyci zwoju/czaru interwencji bóstw lub almaexi wtedy nie przejdziemy wątku gry ale okaże miłosierdzie
Goel,
Tak tylko a propos tych pół-bogów: wierzyć może i nie wierzą ale w Przepowiedniach Nerevaryjskich, napisane jest:
"His mercy frees the cursed false gods,
Binds the broken, redeems the mad."

Jak się to ma do zabójstwa fałszywych bogów którym miałeś okazać miłosierdzie?
Co z tego, że w obronie własnej - zabiłeś i już.
Lordzio,
no może masz racje...tak jak teraz patrze to ten sotha w grze nie wygląda tak odrażająco a na zdjęciu to wygląda jak w ostatnim stadium rozkładu

Widze że kolega mnie wrobił ale trudno

Postanowiłem że przejde główny wątek podstawowej części morrowind (pierwszy raz ) i jak rozmawiałem z popielnym chanem to powiedziałem mu że sotha nie żyje a almaexie zabiłem to on mi coś pie***y o jakiś demonach które mnie opętały....myślałem że popielni raczej nie wierzą w pół bogów

[Dodano po chwili]

wcześniej pytałem się o ten statek powietrzny (sterowiec) i chyba wreszcie wiem w jakiej grze on jest...sprawdził bym to ale jeszcze znalazłem strony z której mogę tę gre ściągnąć ale jeśli dobrze przypuszczam to ten sterowiec jest w The Elder Scrolls Adventures: Redguard
Z tego co wiem to nie było premiery w polsce więc pierwszy raz słyszę i jak rozmawiałem z innymi to oni też po raz pierwszy się z tym spotkali

wie ktoś coś na temat tej gry bo chce sobie pograc zawsze miałem słabość do TES
Goel,
O modzie nic mi nie wiadomo - będę jednak szukał.
Co do koloru skóry - niech ci będzie żółta A czemu Sotha jest szarawy? Hm... Nie pamiętam, czy Almalexia wspominała jak dawno temu go zabiła. Na zdjęciach, wydaje mi się, widać, że się trochę, ekhem, rozłożył Może wraz z postępem procesów gnilnych kolorek mu zanikł? Może kolor wyrażał w jakimś stopniu dziedzinę, jaką zajmował się dany półbóg? Może boska esencja ulatnia się z czasem i wtedy "wracają" normalne kolorki ? To tylko kilka z, mniej lub bardziej prawdopodobnych, możliwości - pomyślę nad kolejnymi.

Pozdrawiam

Goel

Poszukałem, poszukałem - i znalazłem tylko mody dodające bronie służące jako tarcza ale tego dla ww mieczy nie
Lordzio,
oj...jakby co te posty były moje tylko coś mnie wylogowało
Mówisz że efekt uboczy? Ale skoro tak to czemu Sotha Sil jest taki szarawy...no chodzi o taki kolor jaki mają dumnerzy? Przez chwilę myślałem że w chwili śmierci tracą swoją boską moc i stają się normalni lecz kiedy zabiłem Almaexie to nadal była żółta ( ona jest zółta...zgadzam się że vivek jest złoty ale ona napewno nie)

no a tak właściwie kolega powiedział mi chyba w sobotę że kiedyś miał mod który pozwala na używanie płomienia prawdy* w jednej ręce i ognia nadzieji w drugiej ale niestety tylko tych dwóch broni...czy to prawda że istnieje taki mod?

Przypomnienie:
*płomień prawdy i ogień nadzieji- dwa bliźniacze ostrzza otrzymane prze Almaexie i Nerevara otrzymane od pewnego dwemera jako prezent ślubny dla nich
Goel,
No, wreszcie coś napisałeś
Cała Trójca to Dunmerowie - tego jestem pewien. Chyba, że mam przestarzałe informacje albo uległem propagandzie Świątyni. A żółta skóra? Może to właśnie uboczny efekt przebóstwienia Choć ja bym ją określił raczej jako złotawą...
Talentu artystycznego niestety nie mam

Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Goel
Gość_Guest*,
Niestety oficjalnie prace są chwilowo zawieszone (oficjalnie znaczy że nadal będziemy tworzyć ale bardzo wolno ).
Tymczasowo mam kilka spraw:
1. wczoraj rozwaliłem almaexie (czy jak to się pisze) i sobie tak myślę: jakiej ona jest rasy? Dotychczas myślałem że dumnerami są wszyscy z trójcy ale jednak wszyscy są żółci więc są raczej altmerami. Co wy sądzicie?

2.
Lubicie rysować? Technika dowolna mogą być pastele jak i paint
Są dwa tematy:

I Soth'a Sil (no bo jak do niego dochodzimy to on już jest nieźle zmasakrowany i jest w zaawansowanym stadium rozkładu)

II Gdyby był to jakbyście przedstawili kolejną osobę która użyła serca (ale nie jakiegoś dziwaka tylko coś co można wykonać przy pomocy CS'a i 3D Max Studio)

Maila podam zaraz i liczę iż wiele osób się tym zainteresuje.

mail to:
anty-plugins@o2.pl
Vardamir,
Tam chyba można wejść jak sie jest wilkołakiem ;]
Goel,
Odpowiedź już poszła na priv. Jest forum o Bloodmoonie - tam zadawaj w przyszłości pytania a propos w/w dodatku Po prostu nie chciałbym odbiegać od głównego wątku tego tematu
mjuzik96,
Goel a w dodatku Bloodmoon był jakiś zamek na północnym-zachodzie(nie pamiętam jak się nazywa bo już w Morka nie gram) i nie można było wejść ani od góry ani przez bramę. Co z tym jest?
Goel,
Przejdę od razu do odpowiedzi:
1. W dodatku Bloodmoon na wyspie Solstheim w obszarze Zguby Hrothmunda jest statek powietrzny (zadanie jego odnalezienia daje mag stojący przed Gildią Magów w Ald Ruhn) - nie wiem, czy dwemerski ale jest
2. Stros'Mkai odwiedza się w Daggerfallu - wnioskuję to z jakości screenów - też je znalazłem. Chyba, że pochodzą one z jakiegoś dodatku...
3. Numidia (chyba tak się odmienia) były dwa: oryginalne (oryginalny - to w końcu on - golem) zostało zniszczone/y w przeszłości (dłuższa historia, warto przeczytać). Drugim Numidium miał być Akhula-khan. Morzesz się mu przyjrzeć w finałowej scenie zniszczenia Serca Lorkhana, które miało być dla niego (golema) silnikiem. Możliwe, że zamawiał części w innych krasnoludzkich siedzibach. Wątpię jednak, aby tworzył drugiego (czyli teraz trzeciego) Numidium - trwałoby to za długo (Akhula-khan miał służyć jako broń przeciw Chimerom). Chociaż, kto tam wie co siedziało w głowie Kagrenaka...

Co do CS'a nie mogę pomóc - nie znam się

Pozdrawiam

Goel


Ach, drugi
mjuzik96,
Ja też byłem na tej stronie i chyba Stros'Mkai było w Daggerfallu lub Arenie ale nie jestem pewien

[Dodano po chwili]


W prowincji Hammerfell czyli w którejś z w/w gier
Lordzio,
co do tej zagłady to nie musisz przepraszać
Jeśli chodzi o golema to on wygląda tak samo jak numidium (te same części)
A teraz mam pytanie:
gdzie jest sterowiec dwemerów i jak się nazywa bo widziałem screen'y i chciałem go obejrzeć
Drugie:
Co do tego numidium to nie uważasz że może Kagnerack zamawiał wykonanie części gdzie indziej albo chciał mieć drugiego nawypadek gdyby coś się skomplikowało i by mu się pod czerwoną górą rozwalił to ma drugiego. Czy nie uważasz że tak mogło by być?


[Dodano po chwili]

gdzie są ruiny Stros'Mkai (czy jakoś tak)
Na morrowind.pl jest pełno różnych zdjęć z użądzeniami dwemerów lecz nie jestem pewien co do istnienia statku powietrznego czy żuka oraz innych rzeczy które są tam pokazane. Co do tego Stros'Mkai to myślę że nie istnieją lecz skąd wzięły się screen'y z gry skoro ich nie ma

[Dodano po chwili]

O, nie
Włączyłem CS'a jakieś 10 minut temu i patrze a tam pokazują się tylko przedmioty które dodałem wczoraj i dzieje się tak tylko w pomieszczeniu które dodałem też wczoraj
co się dzieje?
No poprostu jest pusty interior tylko przedmioty tam są ale pomieszczenia i mebli nie ma tylko książki i potwory
Wczytywanie...