[Świątynia Pierwotnego Zła] 06. Przewodnik - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Jezid,
Słuszna koncepcja. Cztery poziomy łotrzyka wystarczą, o ile będzie nastawiony na defensywę i ostatni awans będzie właśnie w tej klasie.

Co do charyzmy, najpierw bardziej ogólnie, a potem konkretnie.

Gaduła jest człowiekiem - jak widzę - i bardzo dobrze. U człowieka 16 charyzmy daje spory komfort, ale nie pozwala na odkrycie wszystkich możliwości dialogowych. Do tego postać potrzebuje wzmocnienia retorycznymi atutami. W tym konkretnym przypadku nie masz problemu. Tylko charyzma, rozwijanie innych statów nie da większych korzyści. (Zwiększona, dzięki zręczności 20, klasa pancerza zostanie ograniczona przez koszulkę kolczą czy elfią kolczugę.) Wprawdzie umiejętności retoryczne wzrosną późno, ale zdążą się przydać. Poza tym bard uzyska być może (aż takich szczegółów nie pamiętam) dodatkową sztuczkę?
Gość_EL. Santa*,
Ok. Wielkie dzięki. Drużyna jest taka jak opisałeś. W zasadzie już lata temu opracowalem prawie identyczny skład. Z drobnymi różnicami np. Kapłan Korda zamiast Heronikusa itp. Teraz sprawdzam Twoją propozycje. Zawsze największy problem miałem z wyborem gaduly do składu. Wybierałem Barda albo Zaklinacza ale pozostawał niedosyt. Jeszcze jedno pytanko jak mam Cię na linii. Zrobię pewnie 4 poziomy lotrzyka i 6 śpiewaka. Będę miał 2 staty do rozdania. Myślałem by Cha podciągnąć do 18, to chyba lepszy wybór niż np. 20 Źr?

PS
Można się wkręcić w rzuty wszędzie średnią mam około 15 i w miarę parzyste liczby więc jestem zadowolony
Jezid,
Dobry rzut

Jeśli w Twojej drużynie są postacie potrafiące zadawać przeciwnikom konkretne obrażenia, to łotrzyk/bard, bo kondycja postaci nie zachęca do bezpośredniego udziału w walce. Poza tym, przy takiej sile nie ma co liczyć na widowiskowe efekty ciosu z zaskoczenia, sam mnożnik to za mało.

Defensywny łotrzyk złamany na barda, to dobra postać. Ma sprawnie gadać i imponować wiedzą (przydaje się!). A w walce śpiewa, wzmacnia, strzela, czasem podleczy...
Gość_EL. Santa*,
Cześć mam 11S 18zr 12bd 18 int 14 mdr i 16 cha. I mam rozterke czysty łotrzyk czy pomieszany z bardem. Co radzisz?
Redakcja Game Exe,

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "06. Przewodnik", znajdującym się w dziale "Świątynia Pierwotnego Zła". Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Wczytywanie...