[Książki fantastyczne] Wywiad z Joe Abercrombiem - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Mikeal,
W 100%. Wszystko idzie płynnie, pisarz wydaje się spoko człowiekiem, profesjonalne pytania. Do niczego nie można się przyczepić.
Jezid,
Ale wywiad świetny, co nie?
Mikeal,

Cytat

Właśnie mam nadzieję, że kiedyś zrobią to samo Niech szybko kończy się "Gra o tron", a HBO bierze się za "Imperium Grozy". Potencjał jest jeszcze większy niż przy Martinie.


I tak pewnie wytną połowę wątków i wsadzą w ich miejsce cycki.

Cytat

Przecież Szyderca jest bardziej skomplikowaną protoplastą Tyriona


Dla mnie Tyrionowi jest bliżej do Marco. Obaj są karłami i lubią kobiety, wino oraz biesiady.
krzyslewy,
Właśnie mam nadzieję, że kiedyś zrobią to samo Niech szybko kończy się "Gra o tron", a HBO bierze się za "Imperium Grozy". Potencjał jest jeszcze większy niż przy Martinie. Przecież Szyderca jest bardziej skomplikowaną protoplastą Tyriona
Mikeal,
Wiesz krzysiu większość "fanów" "Gry o Tron" dowiedziała się o niej, gdy zrobiono serial. Z, którego jak informuje mój przyjaciel wycięto większość fabuły i napchano cycków oraz scen łóżkowych. Gdyby to samo zrobiono z "Imperium Grozy" też pewnie byłby na świecie pierdyliard "fanów" Cooka.
krzyslewy,
Świetny wywiad, zazwyczaj prześlizguję się po tego typu tekstach wzrokiem, ale tu przeczytałem cały z zainteresowaniem

Joe Abercrombie wydaje się sympatyczną osobą, podoba mi się to, co powiedział o pisaniu, czyli najlepiej pisać szczerze. To widać w jego twórczości, że się nie cacka, że stara się wyjść z utartych schematów fantasy i zaprezentować czytelnikom coś innego. Tylko znów trochę szkoda, że ponownie spotykam się z opinią, jakoby "Gra o tron" była tą książką, która wprowadziła świeżość do gatunku. Nie, dwadzieścia lat wcześniej było "Imperium Grozy" Glena Cooka, którego postacie spotykają gorsze losy niż bohaterów Martina i też nie są czarne lub białe, do tego potrafią się zmieniać.

Na pewno będę wyczekiwał następnych książek tego pisarza. W ogóle jak tak patrzę, co poleca, to ma dobry gust - "Raya Donovana" czy "Agentów T.A.R.C.Z.Y." też oglądam i polecam
Tamc.,
Gratuluję! Świetna robota!
Lionel,
Bardzo dobry wywiad. Pytania nie tylko skoncentrowane na twórczości pisarza, ale także na jego ludzkiej twarzy. No i powiedział on kilka prawdziwych słów o procesie tworzenia. Nie jest lekko i chyba będę musiał zostać właśnie wolnym strzelcem, by zacząć coś pisać na poważnie ;D. Albo wstrzykiwać sobie kawę do żył i porzucić życie towarzyskie.
Twórczości jego nie znam, choć obiły mi się o uszy te tytuły. Ale z wywiadu wnioskuję, że jest to zabawny facet i może przejawia się to w jego twórczości. No i skoro sam uważa, że jego postacie i świat są wielowymiarowe, bez widocznego dobra-zła, to muszę się temu bliżej przyjrzeć.
Aaaa, no i słit focia, Piastun ;D.
Wczytywanie...