Dubbing - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

porfirion,
Rzuciłem to już w Szałtboksie, ale tam prędko się zagubi w odmętach archiwum, więc dam też tutaj - a nuż kogoś to zainteresuje.

Mój artykulik o odkrywaniu kolejnych kart w (polskim, rzecz jasna) dubbingu BG.

A tutaj zestawienia aktorów i postaci przez nich granych z BG1 wraz z OzWM; BG2 Cienie Amn i BG2 Tron Bhaala.
Kresselack,

Cytat

Nie lubię Kobuszewskiego w jedynce czytającego sny. Jest beznadziejny.


Moim zdaniem jego głos tworzył klimat. Kojarzył mi się z jakimś mędrcem opowiadającym tajemniczą historię
razor,
Jak już temat został odświerzony, to od siebie dodam, że najbardziej podobał mi się głos Fronczewskiego i Talara (mistrzowie w tej robocie,u Talara zwłaszcza Icewind Dale)A tak na marginesie dodam, że p.Piotr zrobił też świetną robotę w Bard's Tale
Ornikiel,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Chris dnia pią, 31 sie 2007 - 17:21 napisał

Irenicusa dubbingował Krzysztof Kolberger, ale owszem, zrobił to świetnie. Za to Aerie mi się nigdy nie podobała, zresztą nie lubię tej postaci.


Ja za to uwielbiam jej głos.

Nie lubię Kobuszewskiego w jedynce czytającego sny. Jest beznadziejny.
Kresselack,
Moim zdaniem najświetniejszy był głos Yoshimo (Henryk Talar) Po prostu mistrzostwo. No i Zborowski jako Sarevok, ale tylko w pierwszej części. W Tronie Bhaala ten głos nie jest już taki tajemniczy i nie ma echa - po prostu jakiś rzężący dziad
Mitez Lerith,
Nie wyobrażam sobie tej gry bez głosu Fronczewskiego "przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę"

I nie szkodzi, że temat stary:P
KRQ,
jak dla mnie Aerie to taka slodka dziewczyna ktorej niemozna samej zostawic, tylko trzeba sie nia opiekowac caly czas i jak dla mnie ladny ma glos, heh ale co tu duzo gadac BG (obie czesci) pod wzgledem dziewkowym (muzyka, glosy postaci, odglosy otoczenia) to mistrzostwo

[EDIT]
taaaak, ale na date postu to nie zwrocilem uwagi
Chris,
Irenicusa dubbingował Krzysztof Kolberger, ale owszem, zrobił to świetnie. Za to Aerie mi się nigdy nie podobała, zresztą nie lubię tej postaci.
Frodon,
W BG2 zdecydowanie najlepiej zagrali pan Kobuszewski za Irenicusa i kobieta, która podkładała głos pod Aerie - ci to pokazali talent aktorski. Jeszcze się pochwalę, ze kiedyś byłem na przedstawioeniu w Teatrze im. Wyspia.ńskiego w Katowicach, i tam główną rolę w Królu Edypie zagrał - od razu poznałem - Anomen.
D'Ciz,
Ostatnio kupiłem sobie "Knights of Honor" Tam jest taka wstawka:"Polecam, Piotr Fronczewski". Oczywiście głosem mistrza. Wydawcy wiedzą co zrobić by zachęcić do kupna;) A kiedyś Piotruś przyznał się w wywiadze że nawet kompa włączyć nie umie
Chris,
Głos Viconii może i dobry, ale za każdym razem gdy ją słyszę przypomina mi się Rodzina Zastępcza, której osobiście nie cierpię. Za to intro w wykonaniu Piotra Fronczewskiego mógłbym oglądać bez końca - moim zdaniem wypada nawet lepiej niż angielska wersja:

http://pl.youtube.com/watch?v=Mq9N9ddsKg8

Tak samo wstawki między rozdziałami i sny czytane przez pana Kobuszewskiego, zresztą Jan Jansen też jest idealny. Żałuję, że w większości przypadków przez aktora czytana jest tylko pierwsza kwestia, a reszta już niestety jest milczeniem, inaczej niż np w Kotorze.

Szkoda, że w tak małej ilości gier głos podkładają znani aktorzy. Ja mógłbym wymienić najwyżej trzy oprócz BG - Heroes V, Dreamfall, NWN 2. Wyjątkiem jest pan Jarosław Boberek - jego głos można usłyszeć w wielu zdubbingowanych produkcjach.
korowiow,
Najwspanialszy głos to oczywiście Henryk Talar jako Yoshimo (Talar był też genialny w Icewindzie) i anonimowa chyba aktorka dubbingująca Aerie.
Gość_Iwa*,
Witam...
Wydaje mi się, że Aerie podkładała głos Jolanta Wilk, ale ręki sobie uciąć nie dam. Głos Baala, Githów i Garbarza Rejieka (czy jakoś tak... dawno nie grałam) należy na 100% do Andrzeja Arciszewskiego. O dziwo głos Minsca z BG2 należy do tego samego aktora co w Baldur's Gate I - Janusza Marcinowicza. Pod mieczem Lilarcorem może się kryć Jan Plewako lub Robert Płuszka (nie znam głosu tych panów, ale wiem że obaj dubbingowali w Planescape, gdzie słyszałam głos tego miecza). Aha, Haer'Dalis to Andrzej Burtruk, ale to było znane.
Darlock,
Głos dla Viconii jest świetny.Głos Gabrieli Kownackiej jest taki hmm...seksowny
Fronczewski jest zaje..... Człowiek legenda!!
Głos Yoshimo to miód dla moich uszu

A tak w ogóle to wszyscy się spisali !!!
Zola,
Właśnie napisałem Że Jarosław Boberek(policjant z rodziny zastępczej) to Arain Linvai
Ornikiel,
Raja mój błąd, ale i twój Aran Linvai to właśnie policjant z rodziny zastępczej. Wybaczcie tą pomyłkę.
Zola,

Użytkownik Ornikiel dnia nie, 15 lip 2007 - 12:23 napisał

Ja dodam od siebie, że Saemon Havarian to Policjant z rodziny zastępczej.



Jakoś słucham i nie poznaję pana Jarosława.A mi się wydaje że Jarosław Boberek to też Aran Linvail(ten mistrz złodziej cienia)
Yale'mallis,
Mi się najbardziej podoba dubbing Fronczewskiego i Talara. Ten drugi zresztą też był lektorem Icewind Dale. Gratulacje dla niego. Świetna robota.
Zola,
Jarosław Boberek on podkłada też pod Korgana
Ornikiel,
Kiedyś znalazłem stronkę ze wszystkimi aktorami wypisanymi co dubbingowali głosy npców. Chyba nawet na oficjalnej to jest.

Ja dodam od siebie, że Saemon Havarian to Policjant z rodziny zastępczej.
Wczytywanie...