Ziemia 2.0 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Jezid,
Pewnie tak ale jak coś nie ma praktycznego znaczenia, to może obchodzić tylko jajogłowych naukowców, dzieci i fantastów
Ati,
Chyba właśnie zraniłeś kilka niewinnych duszyczek.
Jezid,
Bo nikogo z tzw. zwykłych ludzi to nie obchodzi Życie się nie zmieni, kasy nie przybędzie... Ot, ciekawostka.
krzyslewy,
Jaram się jak flota Stannisa Uwielbiam takie ciekawostki, a jak jeszcze odkryją obcą cywilizację, to w ogóle będzie bomba

[Dodano po 7 minutach]

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Wolvertino dnia sobota, 25 lipca 2015, 11:24 napisał

Ja się mega jaram, ale nikt z mojego otoczenia nie podziela tego entuzjazmu


Podobnie u mnie
Ati,
Może i tak, ale dla odmiany mogliby popracować trochę nad prezentacją. Szkoda, że nie mam dzisiaj czasu na spotnaniczny wykład Lwa o fizyce kwantowej, bo bym Wam pewnie więcej napisała.
Ati,
To lepiej przeskocz na zagraniczne strony, bo te polskie nie nadążają.
Wolvertino,
Wiesz, od jakiś 2 godzin moim hobby jest astronomia i fizyka, ale nie wiem czy na tyle długo, żebym zdążył poznać wszystkie teorie :3
Hrywi,
Wolvi - 1805555556 - mniej więcej tyle dni zająłby przy największej znanej i prawdopodobnie możliwej prędkości (światła) lot na tę planetę. Raczej niemożliwe, zwłaszcza, że nawet do tej prędkości się nie zbliżyliśmy i za naszego życia najprawdopodobniej się nie zbliżymy (chodzi o statki kosmiczne, nie o rozpędzenie fotonów)

Wyobraź sobie, że wszystkie wydarzenia, życie, to obraz. Kiedy uzyskasz odpowiednią prędkość, możesz manipulować czwartym wymiarem (czasem) i dowolnie ten obraz, ten film, oglądać. To jest jak pilot do telewizora. Tylko że jeszcze nie umiemy tego pilota złapać

No i wg Einsteina takich "pilotów" jest o wiele więcej. Jest więcej wymiarów, chociaż nawet on nie wiedział jakie to są - i czy na pewno są. Trudno sobie wyobrazić, prawda?

Jeśli temat Cię zainteresował to polecam poczytać o najsławniejszej z teorii fizyki, żeby wiedzieć o co chodzi w tym równaniu E=mc^2
Lionel,
Tylko czemu ją tak okropnie nazwali? Brak kreatywności pośród tych inżynierów kosmicznych.
Ogólnie fajnie - można sprawdźić, jak się rozwija inny świat - może warto coś przeszczepić do naszego społeczeństwa od potencjalnych nich.
Wolvertino,
Czyli - zakładając, że jesteśmy w stanie polecieć na ich planetę bo mamy już tak super-ekstra-ultra szybkie statki kosmiczne i będąc tam obserwujemy nasza planetę (za pomocą jakiegoś sprzętu, który nieuwzględniań tych 1400 lat świetlnych) jesteśmy w stanie zobaczyć co działo się na naszej planecie tysiące lat temu? Obserwować krok po kroku coś, co już miało miejsce? :O
Withord,
Wolvertino witamy w świecie fizyki
Jezid,
Ewentualne Kosmity przestają być abstrakcją, ale ich wizyta, z racji odległości i problemów komunikacyjnych, ciągle nieprawdopodobna W sumie można to uznać za lag.
Wolvertino,
Ja się mega jaram, ale nikt z mojego otoczenia nie podziela tego entuzjazmu Dla mnie bomba, chociaż i tak pewnie za mojego życia nie polecę tam i nie odwiedzę ewentualnych kosmitów :<

Cytat

1400 lat świetlnych, które dzielą nas od Keplera 452b oznacza również tyle, że w tym momencie patrzymy na tę planetę taką, jaką była 1400 lat temu (wynika to z prędkości, z jaką światło rozchodzi się w próżni - rok świetlny, to odległość, jaką pokonuje światło w ciągu 365 dnia). A jej ewentualni mieszkańcy, spoglądając przez teleskopy w kierunku Ziemi, w tej chwili mogą oglądać początek szczytowego rozwoju cywilizacji Majów.


Tylko to mi się wydaje jakąś abstrakcją totalną. Czyli że co, aż tak obraz laguje :O?
Ati,
Misja Keppler odkryła większą i starszą kuzynkę Ziemi. Wrzucę trochę z TVN Meteo, bo trochę nie chce mi się o tej porze silić na autorski post. Ale więcej dokładnych info znajdziecie po angielsku tutaj -> http://www.nasa.gov/p...ousin-to-earth)

W każdym razie za TVN Meteo:

Cytat

Ciało niebieskie, które nazywa się Kepler 452b, jest o 60 proc. większe od Ziemi i znajduje się 1400 lat świetlnych od naszej planety. Badacze sądzą, że gwiazda Kepler 452 wokół której krąży Kepler 452b jest o 20 proc. jaśniejsza i o 10 proc. większa od Słońca. Co ciekawe, na obu gwiazdach panuje taka sama temperatura. Poza tym, odległość pomiędzy Keplerem 452b a gwiazdą jest zaledwie o 5 proc. większa niż w przypadku Ziemi i Słońca.

Kepler 452b jest więc pierwszą planetą o podobnych rozmiarach co Ziemia, orbitującą w ekosferze wokół gwiazdy podobnej do Słońca przez prawie taką samą ilość dni (385 dni).

- Rok na tej planecie trwa prawie tyle samo, co na Ziemi - powiedział Jenkins. - Możemy uznać Keplera 452b jako starszego i większego kuzyna Ziemi. Daje on nam okazję do refleksji o zmieniającym się środowisku na naszej planecie. Ta planeta istnieje dłużej niż Ziemia w ekostrefie. Sprawia to, że zwiększa się szansa na powstanie życia i utworzenie się niezbędnych warunków na tej planecie - dodaje.

Astronom Daniel Brown dodał, że "jeżeli na Keplerze 452b istnieje atmosfera i stała powierzchnia, to dzięki właściwościom światła tam docierającego, moglibyśmy się tam nawet opalać".

Naukowcy na konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, poinformowali również, że Kepler 452b jest skalistą planetą z grubą atmosferą, która może zawierać wodę. Naukowcy podejrzewają, że oprócz tego na powierzchni planety znajduje się woda w stanie ciekłym.

- Światło emitowane przez tamtą gwiazdę jest bardzo podobne do światła słonecznego, więc podejrzewamy, ze ziemskie rośliny w ten sam sposób mogłyby korzystać tam z fotosyntezy - mówi Jenkins.

Naukowcy, aby móc potwierdzić i lepiej określić właściwości układu Keplera 452, przeprowadzili obserwacje z obserwatorium Uniwersytetu w Teksasie Austin's McDonald Observatory, obserwatorium Fred Lawrence Whipple na Mt. Hopkins w Arizonie oraz z Obserwatorium na Mauna Kea na Hawajach. Pomiary te były kluczowe dla naukowców. To dzięki nim potwierdzili rozmiary gwiazdy i planety.

Niestety nieprędko pojawimy się w okolicach nowo odkrytej planety. 1400 lat świetlnych, to ponad 13 biliardów kilometrów. Jest to około 300 tysięcy razy dalej niż z Ziemi do Plutona. A sonda New Horizons, która niedawno zbliżyła się do tej planety karłowatej, podróżowała tam przez 9 lat.

1400 lat świetlnych, które dzielą nas od Keplera 452b oznacza również tyle, że w tym momencie patrzymy na tę planetę taką, jaką była 1400 lat temu (wynika to z prędkości, z jaką światło rozchodzi się w próżni - rok świetlny, to odległość, jaką pokonuje światło w ciągu 365 dnia). A jej ewentualni mieszkańcy, spoglądając przez teleskopy w kierunku Ziemi, w tej chwili mogą oglądać początek szczytowego rozwoju cywilizacji Majów.

http://tvnmeteo.tvn24...74468,1,0.html

Szczerze mówiąc jeszcze sama nie wiem co myśleć o tym odkryciu. Ale ciekawam Waszych opinii, refleksji i czegokolwiek czym chcielibyście się podzielić w związku z tym.
Wczytywanie...