Wytrwałośc, refleks, siła woli. O co chodzi? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Dalejdoichgardelwyrzanacic,
Nie warto robić wojownika pod broń dystansową.
Masz w karcie postaci (powinno być coś w stylu prawa ręka kosa +3 2k4+5 20/x4 15/5)
To zazanczone to ilość ataków i premia do nich.
Jak chcesz pod łuk to elf mistyczny łucznik.
Właściwie to tylko pod łuk bo nie ma żadnej klasy pod kusze.
Niblla,
Ja osobiście najbardziej lubiłem robić łowcę łucznika a przyjmując, że masz tylko podstawkę to zwierzęcy towarzysz plus odpowiednie atuty czynią z ciebie mały karabin maszynowy.
dunio1,
Można jakoś podejrzeć ile wynosi ataków na rundę? Bo nie widziałem, żeby była taka możliwość ;<

Czyli wychodzi na to, że przy łukach/kuszach warto brać wojownika, a nie łotrzyka, bo taki wojownik ma więcej ataków na rundę, tak?
Jezid,
Wolno ale celnie szybkość to inna sprawa. Ilość ataków na rundę rośnie wraz z poziomem postaci (podstawową premią do ataku). Najszybciej u zbrojnych, najwolniej u magów. Na początku pomoże tylko czar przyspieszenie albo sprzęt dający dodatkowy atak.
dunio1,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Jezid dnia wtorek, 3 marca 2015, 15:37 napisał

Pułapki nie rozbroi, skrzyni nie otworzy... Bez przesady.

Ale będzie słaby w walce.

A tak w ogóle co w nwn zwiększa szybkość ataku? Siła i zręczność? O ile da się zwiększyć. Bo na próbę zrobiłem 20 zręczności i strasznie wolno łukiem strzela.
Jezid,
Pułapki nie rozbroi, skrzyni nie otworzy... Bez przesady.
dunio1,
Czyli taki łotrzyk z dużą zręcznością jest praktycznie bezużyteczny, bo nawet z łukiem woj jest 3-6 razy lepszy.
Jezid,
Parowanie;
po włączeniu możesz się bronić (parować ciosy) nie dzięki klasie pancerza, tylko korzystając z premii do ataku (jest porównywana z atakami przeciwnika). Użyteczne szczególnie przy łowcy który wybrał dwie bronie. Ma dużo ataków (więc wiele może sparować) z niezłymi współczynnikami, co daje mu szansę na kontrę.

Największą zaletą dużej zręczności jest skuteczny odskok (łotrzyk), co pozwala na unikanie obrażeń obszarowych.
dunio1,
Niech jeszcze ktoś by mniej więcej wytłumaczył, o co chodzi z tą umiejętnością parowanie. No i zauważyłem że zręczność wpływa na refleks, służy on do czegoś więcej niż odpieranie skilli/atutów?
Jezid,
Przy dużej zręczności (np. łotrzyk) i trzech atutach (finezja, oburęczność i walka dwiema broniami) ta druga broń (czyli np. dwa krótkie miecze) jak najbardziej opłacalna. Masz dodatkowy atak, a tracisz tylko -2.
dunio1,
Dzięki eimyr za dokładne wytłumaczenie, link też się na pewno przyda
eimyr,
Sorry. Nie, zupełnie nie. Żeby zaatakować twoja postać stosuje następujące równanie:

BAB+AB+k20 = X
Jeśli X > KP, trafiasz.

BAB to bazowy bonus do ataku, zależny tylko i wyłącznie od klasy postaci i poziom. Wojownicy, Łowcy, Paladyni i Barbarzyńcy mają taki sam BAB jak poziom. Kleryk, Mnich, Łotrzyk, Druid ma BAB = 3/4 * poziom, zaokrąglając w dół. Czarownik i Czarodziej - 1/2 * poziom.

AB to premia do ataku. Zwiększasz ją przez:
- posiadanie bonusu do Siły (ataki wręcz) lub Zręczności (ataki z dystansu lub bronią lekką gdy masz atut Finezja w Ataku) - to ten +2 lub +3 obok Twojej Siły.
- posiadanie magicznej broni (np. Krótki Miecz +1 dodaje +1 do tego bonusu)
- używanie zaklęć i mikstur
- różne bonusy sytuacyjne (np. flankując wroga) oraz atuty (np. Ulubiona Broń)

Liczba ataków zależy od bazowego ataku (nie od premii do ataku!). Za każdym razem gdy Twoja postać miałaby bazowy bonus do swojego najsłabszego ataku równy +5, dostaje kolejny atak z bonusem +1. Zapisuje się to +5/+1. Wyjątkiem jest Mnich walczący bez broni, który dostaje je częściej. Liczbę ataków może też zwiększyć czar Przyspieszenie, umiejętności Mnicha albo walka dwiema broniami - niestety, walka dwiema broniami jest trudna i bardzo obniża AB - nawet do wartości ujemnych.

Jeśli czytasz dobrze po angielsku polecam http://nwn.wikia.com/wiki/Attack_bonus Tam jest wszystko pięknie wytłumaczone.
Dalejdoichgardelwyrzanacic,
Bazowy atak to liczba ataków na rundę zależnych tylko od premii ataku (czyli nie licząc broni w lewej ręce, gradu ciosów, przyśpieszenia).
dunio1,
Bazowy atak=premia do ataku

W takim razie? Czy to jest zupełnie coś innego.
Dalejdoichgardelwyrzanacic,
Premia do ataku to jest bonus do rzutów na atak (im więcej tym lepiej), żeby trafic twoja premia do ataku + rzut k20 musi być większy niż KP (klasa pancerza) atakowanego.
Ilość trafień na rundę zwiększa się zależnie od premi do ataku (na 10 premi 1 atak), aktywnego przyśpieszenia (taki czar) i tego czy masz 2 bronie czy 1.
dunio1,
Sorka, że odświeżam,ale nie chcę robić nowego tematu. Niech mi ktoś wytłumaczy co to jest bazowy atak, premia do ataku ? Od czego zależy ilość trafień na rundę?
Jezid,
Czytaj opisy zaklęć.
dunio1,
Aaaa, już czaję o co chodzi. Ale czy tylko siła woli dotyczy obrony zaklęć, czy są jeszcze jakieś inne współczynniki? Tak samo z pozostałymi cechami.
Niblla,
W prostych słowach jest to poziom twoich umiejętności obronnych. Czyli jak dobrym refleksem musisz się wykazać by uniknąć tej pułapki, jak silny masz organizm by ta trucizna nawet cię nie ruszyła, jak bardzo masz silną wolę by odeprzeć to magiczne słowo.
dunio1,
Witam, mógłby wyjaśnić mi mniej więcej o co chodzi z tymi rzutami?
Wczytywanie...