Wychodzenie z gry - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Dasaka,
Znalazłem w końcu przyczynę problemu, nazywa się ona Kaspersky Anti-Virus. Po wyłączeniu owego programu, gra działa bezproblemowo.
Ornikiel,
No ciekawa sprawa, ale skoro to nie tylko w Bg tak ci się robi to pewno wina kompa, a raczej jakichś pierdół jakie poinstalowałeś. Może coś się gryzie ze sobą w sterownikach. A może przeskanuj antywirusem dyski. Bo istnieje też możliwość iż masz zarażony jakiś plik np ze sterownikami. I instalujesz wirusa.
Nic innego mi do głowy nie przychodzi
Dasaka,
Może to wina grafiki jednak... Zaczęło się tak, że komp nie był formatowany około pół roku albo i dłużej. I nagle w kilku grach zaczęły pojawiać się błędy, w m.in. Baldur's Gate + OzWM, Return to Castle Wolfenstein, Tribes: Vengeance. Najczęściej przy zapisywaniu lub wczytywaniu stanów gry. Chociaż nie chciało mi się, musiałem sformatować dysk. Najpierw systemowy, a gdy później po zainstalowaniu Baldura stwierdziłem, iż błąd pojawia się w dalszym ciągu; dyski pozostałe. Jednakże mimo formatowania, gra dalej nie była stabilna. Pomyślałem, że nie będę już się bawił; będę grał, ale żeby zapobiec utracie danych, częściej zapisywał.
A ostatnio zainstalowałem nowe sterowniki do karty graficznej. Muszę jednak dodać, że zaraz po poprzednim formatowaniu zainstalowałem te same sterowniki, które mam teraz. Z tym, że różnica jest taka, iż tamtym razem najpierw zainstalowane były sterowniki, a później Baldur, a teraz odwrotnie. Oraz, że tamtym razem Baldur chodził bez zarzutu, a teraz, jak wiadomo, nie chodzi.

P.S. Owe sterowniki do karty instaluję dlatego, że bez nich, na sterownikach instalowanych z systemem, CS nie uruchamia mi się na OpenGL, tylko w trybie Software. Bez sterowników także nie uruchamia mi się w ogóle Wolfenstein.

Sterowniki to NVIDIA Forceware 56.72 for Windows XP. (Z tym, że poprzednio na tych właśnie sterownikach Baldur i inne gry chodziły bez zarzutu).

Chyba, że to wina savów, bo z początku miałem odsłonięte tylko niektóre lokacje, a teraz odkryte jest całe Wybrzeże Mieczy (wraz z Wrotami). I myślę, że savy mogą być "przepakowane" informacjami, gdyż najprawdopodobniej to w save-ach zapamiętany jest postęp wszystkich questów na wszystkich lokacjach; oraz na pewno wszystkie informacje o BN-ach i przedmiotach (np. tych, gromadzonych przeze mnie w trzech szafkach).
Ornikiel,
Spróbuj jakieś pacze poinstalować. Może ostatnio instalowałeś coś np. jakieś sterowniki lub cokolwiek i może mieć to wpływ na działanie gry. Z komputerami nigdy nie dojdziesz co jest ni tak. A Xpek ma nowe, lepsze błędy i generowane losowa zawsze gdy robisz coś ważnego lub wyjątkowo dobrze się bawisz [ zamiennie gdy ci na czymś zależy]
Dasaka,
Mam takie pytanie. Gdy gram w Baldur's Gate, od czasu do czasu gra się wyłącza, wyświetla się pulpit i pojawia się pewien błąd: "twierdzenie zawiodło" (assertion failed), w D:\Dev\(...) (D: to dysk na którym mam zainstalowaną grę). Najczęściej zdarza się to, gdy kilka razy rozgrywam jedną walkę i szybko wczytuję i zapisuję grę. Błąd pojawia się natomiast od niedawna; od momentu kiedy zainstalowałem grę, do ok. dwóch tygodni temu, gra chodziła jeszcze bezproblemowo.
Czasami też wychodzi z gry, ale nie podany jest konkretny błąd, a wyskakuje natomiast wszystkim dobrze znane okno: "Raportowanie błędów"...

Dodam jeszcze, że:
- nigdy takich błędów z grami D&D nie miałem,
- pełne formatowanie dysku (wszystkich jego partycji) nie pomogło,
- Baldur's Gate mam zainstalowane w wersji pełno-filmowej,
- mam Windows XP Profesional.

A oto screen:


(Chociaż czasami pojawiają się inne "odmiany błędu", polega to na tym, że występuje on na innej linii).
Wczytywanie...