luki i kusze - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

dunio1,
Ok, dzięki za odpowiedź, ogólnie mój pierwszy crpg to nwn 2 i trochę inne sa zasady niż w bg.
porfirion,
Najogólniej mówiąc - tak.


A trochę bardziej szczegółowo: TraK0 - TRAfienie Klasy pancerza 0 (trochę głupi skrót, ale ma względnie przypominać angielski THAC0 - To hit Armor Class 0).
Nie wiem, czy zwracałeś kiedykolwiek większą uwagę na mechanikę gry (np. czy włączałeś wyświetlanie rzutów na trafienie w oknie dialogowym), ale wszelkie rzuty na trafienie są przeprowadzane przez komputer wirtualnymi kośćmi do gry (20-ściennymi) - obecna wartość TraK0 danej postaci pokazuje, jaka minimalna liczba musi zostać wyrzucona, by postać trafiła przeciwnika o KP 0.
dunio1,
Aha, czyli trako to inaczej trafienie tak ?
porfirion,
Z tego, co wiem, zręczność wpływa jedynie na TraK0 strzeleckie - czyli im wyższa zręczność, tym łatwiej trafić z łuku/kuszy. Natomiast dodatkowe obrażenia nimi zadawane zależą od siły.
dunio1,
Elo, mam pytanie odnosnie lukow i kusz ktore nurtuje mnie od bg1. Jak licza sie obrazenia od lukow i kusz. Czy zrecznosc zwieksza obrazenia od luku i kuszy , czy sila zwieksza kusze ?
Wczytywanie...