Swiatłocień - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Deunan,
O ile zrozumiałam, chodzi mu o cellshading, a to chorerstwo wymaga praktyki, owszem... Tyle że w realu trudno go stosować, bo zazwyczaj chodzi o jedan czy dwa "płaskie" kolory, a trudno ołówkiem czy farbą uzyskać coś jednolitego.

Btw, ja nie używam kryć na warstwach, bo nie potrzebuję (chyba że robiąc jakieś "dodatki" np koronki czy moro), a to dlatego, że szkic mam "na samej gorze". Kolory są cieniowane pędzlem, każda warstwa oddzielnie (żeby potem ewentualnie nadać jej inną barwę), nie robię tego wg jakiejś zasady, ale intuicyjnie (potem wszystko psuje efekt, jak dorzucę złe tło...).
Finkregh,
Ehh... Światłocień jest najprostszy, jeśli rysujesz coś na kartce. Zdecydowanie wychodzi najlepiej.

Ven, jeśli chcesz nabrać w tym wprawy, zacznij rysować to, co masz na biurku - np weź tą wspomnianą wcześniej figurkę i oświetl lampką, a następnie ją narysuj (jej kontury, szczegóły). Że koślawo - walić to. A potem nanieś na nią światłocień. I ćwicz
Ja tak się bawię od paru lat - najpierw rysuję broń (cokolwiek), potem wyobrażam sobie źródło światła i zaczynam nanosić cienie i odbicia nań. Po jakimś czasie robi się to proste i intuicyjne
Ven'Diego,
No ale przecież robisz to, na swoich artach. Pokazywałaś nam w swojej galeryjce.
Chodzi mi o to jaki narzędzi używasz, jakie krycia itp.
Deunan,
Powiem krótko - nie umiem.
Jakób,
Przede wszystkim powinieneś ulokować gdzieś źródło światła - słońce, lampka itd.

Później już musisz cienie rysować odpowiednio do przykładowo słońca. No i musisz uwzględnić każde załamanie na ubraniu, każdą wystającą lub chowającą się pierdółkę... najlepiej ustaw jakąkolwiek figurkę pod lampkę i masz ogólny wzór

Ale i tak lepiej niech Ci Deunan poradzi

PS. Zastanawia mnie, gdzie ten koleś ma ucho?
Ven'Diego,
Z znalezionego arta w sieci, zrobiłem coś takiego klik
(Obrazek zrobiony na odpieprz )
Mam pytanie dla ludzi, którzy się na tym znają, a mianowicie:

- Jak zrobić odpowiedni a zarazem fajny cień
- Jak zrobić odpowiednie a zarazem fajne światło

W szczególności pytanie te kieruję do Deuan
Wczytywanie...