Czy warto dzisiaj być stolarzem? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Gość_troja*,
Myślę, że tak. Bo dzisiaj większość ludzi pcha się do bankowości etc. A mało jest osób, które chcą wykonywać bardziej fizyczną pracę. Mój brat otwarł zakład stolarski i jest zadowolony. Teraz nawet powiększa go. Będzie kupował nowe maszyny, a także węże do odciągów https://www.kuma.pl/kategoria/weze-do-odciagow-stolarskich . Także czeka go niezłe wyzwanie.
adamzych,
Jeśli będziesz fachowcem mającym dobre umiejętność i drzewo to jak najbardziej. Znam wielu ludzi zarabiających dobrze na własnej działalności z tego zakresu.
Gość_bartoch*,
Wydaję mi się, że tak. Stare zawody wracają i są dobrze opłacalne. Ja zamawiałem meble ze storni i sa genialne

_________________________
https://stolarnialobzow.pl/
diablo18,
Dobry stolarz zawsze znajdzie pracę. Po drugie w tym zawodzie najlepiej otworzyć coś własnego.
Lionel,
Aaaaa, to jest zlew xD. Myślałem, że kuchnia indukcyjna.
Ati,
Hahah, nie musiałam, kawałek szafki akurat idealnie zasłonił syf w zlewie.
Lionel,
Pewnie przed zrobieniemm tego zdjęcia specjalnie posprzątałaś kuchnię ;D.
Ati,
Wyszło tak:



Drewno jest po prostu trochę jaśniejsze, ale wygląda naturalnie, a o to mi chodziło
Trzeci Kur,
Właśnie. Żebyśmy wiedzieli, czy warto!
Lionel,
Tylko pokaż nam efekt przed i po!
Trzeci Kur,
Najwyżej kupisz dwie - pewnie kiedyś się jeszcze przyda, a przynajmniej będzie już pod ręką
Trzeci Kur,
Może jakimś olejem? Drewnianą deskę do krojenia posmarowałem olejem. Trzeba tylko poczekać aż olej wsiąknie i problem pękającej od wilgoci deski rozwiązany.
W takim Obi czy Castoramie powinny też być jakieś matowe impregnaty do drewna. Na pewno coś tam znajdziesz:)

Może coś takiego: http://www.obi.pl/dec...900_ml/5440631
Ati,
A ja mam pytanie, może nie dokładnie odnośnie tematu, ale też z dziedziny stolarki: czym najlepiej zaimpregnować drewno? Zamierzam kupić taki zgrabny regalik, jednak jest z litego niezaimpregnowanego drewna. Ma stać w kuchni, więc czy w ogóle trzeba go impregnować? Poza tym czym najlepiej? Zależy mi na tym, żeby zachował swój naturalny kolor i matowość. Czy pasta z wosku pszczelego będzie dobra?

Niby jestem wnuczką i córką stolarza, ale z całego tematu pamiętam tylko tyle, że nie podobał mi się polakierowany domek dla lalek zrobiony przez dziadka. Znaczy ogólnie nie podoba mi się lakierowane drewno.
Gość_Artur*,
Moim zdaniem Stolarz jest wspaniałym zawodem, o ile jest dobry w swoim fachu i musi posiadać też odpowiedni park maszynowy bo w tych czasach nie podskoczy za wiele komuś, a ludzie zawsze do takiego Stolarza przyjdą patrząc że świat jest już zapchany i znudzony masówką plastikową z chin i tp, my Polacy mamy szeroko rozwinięty przemysł drzewny jedyny minus tego że coraz bardziej nasze lasy cierpią na tym dlatego wielu z naszych stolarzy zasila się materiałem np np z Ukrainy a od współczesnego stolarza wymaga się sporej wiedzy bo nie żyjemy już w czasach PRLu gdzie klient zadowolił się drzwiami zrobionymi tylko na zwykłej pile do cięcia:) proszę porównać stare drzwi w kamienicach po niemiecki jak piękne były a jaki chłam wstawiano w latach 70,80 żenada jakaś ja do kurnika bym nie wstawił tego, ale nie ma co winić pracowników z tej owej epoki gdzie nie można było w Polsce dostać dobrych narzędzi i maszyn do obróbki albo też nie było nikogo stać na frezy za to teraz jest inaczej masz kasę masz narzędzia przy których pomocy można się pobawić naprawdę w ciekawe tematy. Pozdrawiam stolarz
Grześ,
Opłaca się opłaca - zapewniam Cię, bo takie biurko zrobione np przez stolarza przetrwa wiele lat, a kup biurko w meblowym- zobaczysz jak wytrzyma długo. Uważam, że lepiej jest zapłacić więcej i mieć z tego korzyści, niż zapłacić mniej i kupować raz w roku - bo takie meble robią do sklepów meblowych - niestety.Wiem coś o tym. Jak mój wujek swego czasu zrobił mi biblioteczkę - stała ładnych kilka lat ale ,że zachciało mi sią zmieniać meble na nowoczesne - kupiłem w sklepie meblowym i..... jak do tej pory kupuję już drugą. A gdybym miał trochę oleju i tamtej się nie pozbywał - byłoby wszystko w porzo.Co stolarz to stolarz, a zwłaszcza dobry stolarz z odpowiednio wyposażonym Zakładem i maszynami dostosowanymi do produkcji,a tanie one nie są.
sumiakai,
Coraz mniej osób się zajmuje stolarstwem, ponieważ za usługi stolarskie płacisz 50zł+, a gotowe biurko możesz dostać za 90zł... Nie opłaca się.
Grześ,
Nie rozumiem dlaczego to tak Ciebie dziwi? Jak jest dzisiaj na rynku pracy - wiemy doskonale, dlaczego więc nie porozmawiać o czymś takim jak zmiana zawodu, praca stolarza - która jakby nie patrzeć - jeśli fachowiec dobry z odpowiednio wyposażonym Zakaładem,ma w dodatku chęci i to szczere do pracy,a na głowie kredyty - jest całkiem w porządku i czy stolarstwo jest czymś złym? Przecież dobrego stolarza nie tak łatwo znaleźć, a w dodatku niezbyt drogiego,a terminowo wykonującego powierzoną pracę.Każdy chce mieć coś fajnego w swoim mieszkaniu, dlatego uważam, że lepsze mimo, że nieco droższe - są meble od fachowca,niż płacić za buble w sklepach meblowych.
Withord,
Jestem zaskoczony popularnością tego tematu
Grześ,
A czy bycie samemu stolarzem, a mieć własny Zakład Stolarski - to nie jedno i to samo?.Przecież jedno wiąże się z drugim. Zapwene chodziło ci - praca u kogoś, a własny biznes?. To fakt - jest nieco różnicy, ale dobrze jest najpierw "oszlifować" swoje umiejętności u dobrego fachowca, aby potem otworzyć własny Zakład Szolarski.Co do znalezienia klienteli na swoje wyroby - właśnie o to chodzi, że renoma dobrego stolarza-fachowca- rozchodzi się lotem błyskawicy i wtedy o klientelę nie trudno,ale na tę renomę trzeba sobie zapracować,ciężką pracą,chęcią i wytrwałością. A samo bycie stolarzem nie jest znowu taką ciężką pracą, w dzisiejszych czasach już nie posługujemy się piłą czy siekierą, robią to za nas maszyny, dobre maszyny np wspomniane wyżej z firmy Felder, kosztują to prawda, ale jeśli chce się klientów zadowolić i czerpać zyski, maszyny muszą być najwyższej jakości.Kiedyś wszystko się zwróci, jeśli tylko fachowiec się będzie się starał.
Wczytywanie...