Baldur's Gate: Reloaded – poczciwy Baldur jako mod do Neverwinter Nights 2? Why not! - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Wiktul,

Cytat

Cóż, porządny Baldur na wujowym enginie Neverwintera 2... Ktoś grał?




Nie.
Ranger Krzyś,
Cóż, porządny Baldur na wujowym enginie Neverwintera 2... Ktoś grał?
Wroobelek,
Serwery oblężone, ale jakoś się dopchałem . Kurcze, już myślałem, że pomysł umarł śmiercią naturalną, a tu niespodzianka. Dla tej produkcji gotów jestem nawet osiągnąć kolejny poziom wtajemniczenia w znajomości języka wyspiarzy. A tak przy okazji, czy jest może ktoś, kto ma w planach tłumaczenie (lub konwersję napisów/audio z oryginału)?
Ranger Krzyś,

Jak podaje strona Kotaku – prace nad modem zajęły Drew Rechnerowi siedem długich lat programowania, ale w końcu zakończyły się sukcesem. Autor w pojedynkę przetworzył całą zawartość legendarnej gry Baldur's Gate (łącznie z dodatkiem – Opowieści z Wybrzeża Mieczy!) do Neverwinter Nights 2. Chylę czoła przed pracowitością jaki i uporem Drewa.

baldurs gate reoladed, logo

Wizualnie (jak słusznie zauważył Porfirion) gra nie utrzymuje "klimatu" poprzednika. Czemu zresztą nie należy się dziwić. W końcu Neverwinter 2 oferował bardziej pastelową paletę kolorów, nie mówiąc już o takich rzeczach jak różnice w przedstawieniu uzbrojenia i ekwipunku (Baldur był utrzymany w adekowej, pseudośredniowiecznej estetyce, a Neverwinter to fantastyczna pulpa). Największą zmianą, obok przeniesienia gry na silnik 3D, jest wymiana mechaniki z drugiej edycji Advanced Dungeons & Dragons na zdecydowanie popularniejszą – trzecią Dungeons & Dragons.

Mod pobieramy z tej strony. Aby się nim nacieszyć trzeba posiadać grę Neverwinter Nights 2 wraz z dodatkami – Maska Zdrajcy i Gniew Zehira.

Ps. Dzięki za podrzucenie tematu, Porfirionie!

Wczytywanie...